PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL ΔΙΟΔΟΣ ΔΕΠ + IPTV



Ionlab
04-03-09, 19:20
Εδώ και καιρό έχω επικοινωνήσει με τον ΟΤΕ για την υπηρεσία IPTV. Έχω 8αρα γραμμή μέσω ΔΙΟΔΟΣ για μέλη ΔΕΠ (δεν έχει ημερομηνία λήξης).
Δυστυχώς συμβαίνει το εξής τραγελαφικό. Ενώ στους φοιτητές ΔΙΟΔΟΣ η υπηρεσία παρέχεται υπο την αιγίδα του Conn-x η υπηρεσία IPTV μπορεί να ενεργοποιηθεί (και μάλιστα μπορούν να πληρώνουν την σύνδεση μηνιαίως με τον λογαριασμό τους).
Για την ίδια υπηρεσία στα μέλη ΔΕΠ που παρέχεται από την ΟΤΕΝΕΤ και προπληρώνεις για 12μηνο και δεν μπορείς να βάλεις IPTV.
Μιλάμε για την ίδια υπηρεσία (μάλιστα και το helpdesk του IPTV γίνεται από την ΟΤΕΝΕΤ), ίδια εταιρία, μόνο που το όνομα του πακέτου αλλάζει. Η λύση από το 134 είναι να γυρίσω σε κανονική 8αρα, χάνοντας τα προπληρωμένα χρήματα που έχω ήδη δώσει και πληρώνοντας σε κανονική τιμή!!!
Κατα τ' άλλα η γραμμή τα σπάει 24/365 (λόγω ΕΔΕΤ φαντάζομαι) αλλά προστιθέμενες υπηρεσίες 0 (ούτε Conn-x talk φυσικά).
Αυτό πάει να πει ενοποίηση!!! Τι τηλέφωνο για να παραπονεθώ έχω πάρει, τι email έχω στείλει, με έχουν γειώσει κανονικά!!!

mixtok
18-03-09, 14:24
Και σαν να μη φτάνουν αυτά...
Είμουν συνδρομητής της ΟΤΕnet (On DSL kit) και αυτόματα με μετεφέραν στο conn-x του ΟΤΕ προκαταβάλωντας μάλιστα και τα δυο πρώτα πάγια, με την δικαιολογία οτι έγινε συγχώνευση των δυο εταιριών και όλες οι συνδέσεις μεταφέρονται αυτόματα στη ΟΤΕ. Όμως φίλε μου αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα... (και το θεωρώ απαράδεκτο)
Σχετικά με το IPTV με τις αυξομοιώσεις της ταχύτητας θα παίζει καλά το stream η τζάμπα τα φράγκα και θα ακούμε δικαιολογίες του στυλ υπάρχει πρόβλημα στη καλωδίωση...
Το έχει δοκιμάσει κανείς στην πράξη?

Mack
18-03-09, 20:42
Θεωρητικά οι φοιτητές έχουν εκπτώσεις στις τιμές επειδή είναι φοιτητές(μείωση κόστους ζωής).Τα μέλη ΔΕΠ αν έχουν εκπτώσεις θα είναι για έρευνα.Δεν γίνεται κατά την γνώμη μου φοιτητές και ΔΕΠ να έχουν την ίδια αντιμετώπιση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.