PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσοι πήρατε πιστωτικό την εποχή των σοβαρών προβλημάτων?



greekfragma
05-03-09, 01:07
Έτσι από περιέργεια για να δω πόσοι ψαγμένοι πελάτες εναλλακτικών υπάρχουν που πραγματικά διεκδικούν τουλάχιστον τα αυτονόητα.

προσωπικά πήρα πιστωτικό το 2μηνο με τα σοβαρά προβλήματα διασύνδεσης με το εξωτερικό που μου έδιναν υψηλά ping, packet loss σε voip υπηρεσίες χωρίς να έχω και χωρίς να επικαλεστώ καθόλου το θέμα ταχυτήτων.

psyxakias
05-03-09, 01:11
Είχα πάρει πριν χρόνια, όταν υπήρχαν αντίστοιχα προβλήματα δικτύου. Αυτή τη φορά ούτε διεκδίκησα, ούτε πήρα. Δε σωνόμουν με 2x €19.90 (Shared) αλλά με επίλυση του προβλήματος σε εύλογο χρονικό διάστημα. Δεν έγινε, οπότε έφυγα.

manicx
05-03-09, 01:17
Παλαιότερα είχα πάρει. Τώρα μου είπαν ότι θα μου έδιναν πίστωση αλλά κολοκύθια. Έστειλα και Fax αλλά δεν είδα τίποτε. Θα κάνω μια προσπάθεια ξανά αλλά πλέον δεν έχω άλλη δύναμη να ασχοληθώ με την Forthnet. Κουράστηκα.

hel
05-03-09, 08:42
Παλαιότερα εννοείς τότε που είχε πρόβλημα το dslam σου;

Lagman
05-03-09, 09:07
Και μένα μου έχουν κάνει πίστωση για τα προβλήματα με seabone.

Aligator21
05-03-09, 11:16
Η αλήθεια είναι πως με πήραν τηλέφωνο από την Forthnet και μου είπαν πως το ποσό που αναγράφει ο τελευταίος λογαριασμός που έστειλαν δεν ισχύει και ότι από τα 39 ευρώ που είναι κανονικά να πληρώσω μόνο τα 18.50.

Με λίγα λόγια μου "χάρισαν" τον 1 μήνα.
Τώρα εάν αυτό λέγετε πίστωση ή λάθος στο λογιστήριο τους, θα δείξει! Μέχρι στιγμής πάντως δεν με έχουν ενοχλήσει.

manicx
06-03-09, 11:02
Όσοι ζητήσατε πίστωση, με ποιον τρόπο το κάνατε; Τηλ; Φαξ; email;

JoKe_r
06-03-09, 11:41
Παλιότερα, πριν περίπου κανά χρόνο που είχα ζητήσει εξαγριωμένος πίστωση (αλλά πάντα βεβαίως όποιο βρίσιμο με ευγένεια) πίστωση σε ένα λογαριασμό μου «χαρίσανε» περίπου 40% από τον λογαριασμό (δηλ. από τη χρέωση διμήνου).

Πριν κάτι μήνες όπου σχεδόν κάθε απόγευμα δεν είχα Internet (δεν είχα εννοώ ότι σερνότανε τόσο πολύ που για τα βασικά όπως π.χ. e-mail έμπαινα με dial up modem το οποίο πήγαινε πιο γρήγορα και για τα υπόλοιπα μετά τις 01:00 το βράδυ όπου η γραμμή πετούσε ξανά!) όπου ξαναζήτησα πίστωση με πήρανε τηλ. και μου είπαν ότι έκαναν κάποιο έλεγχο και δεν βρήκαν πρόβλημα στη γραμμή και ότι θα έπρεπε να πάρω κάποιον τεχνικό για περαιτέρω έλεγχο.


(*) το αίτημα για πίστωση στην αρχή με e-mail αλλά επειδή: system was not responding, τελικά με Φαξ.

greekfragma
06-03-09, 14:31
Όσοι ζητήσατε πίστωση, με ποιον τρόπο το κάνατε; Τηλ; Φαξ; email;


εγώ πήρα πίστωση μέσω τηλεφώνου.
όταν μίλησα όμως με το λογιστήριο ήμουν εφοδιασμένος με όλο το ιστορικό βλαβών για όλο το 2μηνο και πίεσα και τη μεριά του λογιστηρίου να φροντίσει να ενημερωθεί και να έχει μπροστά του το ιστορικό αυτό ωστέ να είναι επιβεβαιωμένα και εμπεριστατωμένα ότι συζητάγαμε.

Υ.Γ.δε βλέπω συμμετοχή στο νήμα.........μετά τη τύχη της μαζικής καταγγελίας έπεσε το ηθικό σε τόσους πολλούς?λίγο εγωισμό ρε παιδιά για τα αυτονόητα:sorry:

fu.
09-03-09, 02:11
εγώ πήρα πίστωση μέσω τηλεφώνου.
όταν μίλησα όμως με το λογιστήριο ήμουν εφοδιασμένος με όλο το ιστορικό βλαβών για όλο το 2μηνο και πίεσα και τη μεριά του λογιστηρίου να φροντίσει να ενημερωθεί και να έχει μπροστά του το ιστορικό αυτό ωστέ να είναι επιβεβαιωμένα και εμπεριστατωμένα ότι συζητάγαμε...
ditto with a twist: μιλάω τόσο συχνά με το τμήμα βλαβών και το λογιστήριο ήταν ήδη ενημερωμένο

RASTAVIPER
09-03-09, 15:05
Μου είχαν πει τότε που ξεκίνησε το 2play καμιά 10αρια φορές από το τμήμα πωλήσεων ότι θα πιστώσουν έναν μηνιαίο λογαριασμό λόγω κάποιων ημερών που είχα μείνει χωρίς τηλέφωνο.Μάλιστα μου είπαν να μην πληρώσω κάποιον λογαριασμό και αυτοί θα το κάλυπταν.
Έχω πληρώσει όλους τους λογαριασμούς από τότε, αλλά ποτέ δεν ήρθε κάποιο πιστωτικό.Και ρωτώ τώρα:αν το είχα ρισκάρει και δεν είχα πληρώσει κάποιον λογαριασμό, ποιος μου λέει ότι αυτοί όντως θα το κάλυπταν και δε θα με έβγαζαν εκπρόθεσμο?

Lagman
10-03-09, 00:45
Μου είχαν πει τότε που ξεκίνησε το 2play καμιά 10αρια φορές από το τμήμα πωλήσεων ότι θα πιστώσουν έναν μηνιαίο λογαριασμό λόγω κάποιων ημερών που είχα μείνει χωρίς τηλέφωνο.Μάλιστα μου είπαν να μην πληρώσω κάποιον λογαριασμό και αυτοί θα το κάλυπταν.
Έχω πληρώσει όλους τους λογαριασμούς από τότε, αλλά ποτέ δεν ήρθε κάποιο πιστωτικό.Και ρωτώ τώρα:αν το είχα ρισκάρει και δεν είχα πληρώσει κάποιον λογαριασμό, ποιος μου λέει ότι αυτοί όντως θα το κάλυπταν και δε θα με έβγαζαν εκπρόθεσμο?

σε μια περίπτωση που μου είχε τύχει προτίμησα να μην πληρώσω τον λογαριασμό , κράτησα τα στοιχεία του ανθρώπου που μου επιβεβαίωσε ότι θα γίνει η πίστωση ε και η πίστωση έγινε .

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 1 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όσοι ζητήσατε πίστωση, με ποιον τρόπο το κάνατε; Τηλ; Φαξ; email;
Αρχικά τηλεφωνικώς μετα υπενθύμιση με e-mail , τηλεφωνικώς αρκετές φορές, και τέλος υπενθύμιση από forthnet shop .

psyxakias
10-03-09, 01:13
Αρχικά τηλεφωνικώς μετα υπενθύμιση με e-mail , τηλεφωνικώς αρκετές φορές, και τέλος υπενθύμιση από forthnet shop .Τι έτσι απλά το αναφέρεις; Δεν θα ανεβάσεις κάποια γραφική αναπαράσταση, πχ με 2 άξονες (χρονικής διάρκειας συνδρομής & ύψους πιστώσεων); Εγώ βλέπω post by Lagman και περιμένω επί τόπου γραφήματα :cool: :p

Ωχ, θα πάρει καμιά βρεμένη σανίδα και θα με κυνηγάει :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.