PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ Forthnet ΣΕ ΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ



nikoskurt
05-03-09, 13:18
Λοιπον παιδες εκανα αιτηση πριν 2 μερες ωστε να φυγω απο τα 2mb της 4νετ και να παω στα 24mb τou ote. εχουν και δωρεαν ασυρματο ρουτερ(καλο η ασχημο θα δειξει) κτλ κτλ.
σημερα μιας και ακομα ειμαι στην 4νετ παω να μπω και βλεπω οτι η ταχυτητα μου που ηταν εδω και ενα χρονο στα 2mb τωρα πηγε στα 4mb/768kb .
τι φαση εδω περα?μηπως αρχιζει η 4νετ και μ παιζει κανα παιχνιδι ωστε να μου παρει τπτ χρηματα μετα απο την διακοπη που θα τους ζητησε ο οτε?
παραξενο μου φανηκε αυτο,γιατι δεν ειμαι διατεθημενος να δωσω ουτε σεντ ξανα στην 4νετ!

p.s Υπαρχει σε καμια σελιδα του οτε κατι ωστε να κοιτας που βρισκετε η διαδικασια της αιτησης ?

xengak
05-03-09, 14:52
Αγαπητέ Φίλε μόνο από το 13888 μπορείς να πληροφοριθείς για την πορεία της αίτησής σου. To πιο πιθανό είναι να μην έχει ακόμη ενημερωθεί η 4net για την πρόθεσή σου. Εγώ ενεργοποιούμαι αυριο 6/3 στον ΟΤΕ και περιμένω να δω τις διαφορές. Το συμπέρασμα είναι ότι η σύνδεση με το διαδίκτυο μέσω της 4net είναι απαράδεκτη επιεικώς. Και όπως είπες ούτε cent στην 4net.

nikoskurt
05-03-09, 15:25
Τοσο καιρο περιμενα μηπως μπω στο ιδιοκτητο της 4νετ αλλα μου λεγαν δεν ξερουμε ακομα!
γιατι πανω απο 2mb δεν μπορουσα να ανεβω.και τωρα μετα την αιτηση για οτε μου καναν αναβαθμιση την γραμμη? μυστηριο μου φανηκε...ο καιρος θα δειξει τι και πως,παντως αν ειναι να μου ζητησει χρηματα φυσικα και δεν θα τους δωσω τπτ.

STARJOHN
05-03-09, 16:25
Καλα πως εχεις upload 768 μεσω οτε? Στην τεσσαρα ο οτε δινει 256.

nikoskurt
05-03-09, 16:34
αυτο δειχνει το modem μου τι να πω.
και εχω ακομα το crypto f200.
μηπως αρχιζει η διαδικασια αναβαθμισεις του οτε?
και απλα το modem μου δεν σηκωνει παραπανω?

STARJOHN
05-03-09, 20:34
Μαλλον πρεπει να εισαι ηδη στον οτε παρε στο 134 να σου πουν username και pass.

hel
06-03-09, 09:13
Λοιπον παιδες εκανα αιτηση πριν 2 μερες ωστε να φυγω απο τα 2mb της 4νετ και να παω στα 24mb τou ote. εχουν και δωρεαν ασυρματο ρουτερ(καλο η ασχημο θα δειξει) κτλ κτλ.
σημερα μιας και ακομα ειμαι στην 4νετ παω να μπω και βλεπω οτι η ταχυτητα μου που ηταν εδω και ενα χρονο στα 2mb τωρα πηγε στα 4mb/768kb .
τι φαση εδω περα?μηπως αρχιζει η 4νετ και μ παιζει κανα παιχνιδι ωστε να μου παρει τπτ χρηματα μετα απο την διακοπη που θα τους ζητησε ο οτε?
παραξενο μου φανηκε αυτο,γιατι δεν ειμαι διατεθημενος να δωσω ουτε σεντ ξανα στην 4νετ!

p.s Υπαρχει σε καμια σελιδα του οτε κατι ωστε να κοιτας που βρισκετε η διαδικασια της αιτησης ?

Στοιχεία γραμμής;
Σε ποια περιοχή είσαι και δεν σου δίνουν 4 ?

Billmg81
06-03-09, 09:51
Μήπως πολύ απλά σου έκανε αναβάθμιση η FORTHnet γιατί αν θυμάμαι καλά αναφέρει στο site ότι εκτός του ιδιόκτητου δικτύου η ταχύτητα που δίνει είναι 4mbps αλλά & πάλι το upload είναι υψηλό για τα 4mbps της FORTHnet αλλά συνάμα & χαμηλό για τα 24mbps του connx!!! Όταν μάθεις τι ακριβώς ισχύει, ενημέρωσέ μας πάντως! ;)

Καλημέρα :)

nikoskurt
06-03-09, 16:27
παιδια περιμενω οπως μου ειπε ο οτε να μου στειλουν το ρουτερ και τους κωδικους!
η περιοχη μου μεχρι πριν ενα μηνα ειχε μονο 2αρες γραμμες!
ο οτε εβαλε 24αρα αλλα η φορθνετ ηταν στα 2, για το ιδιοκτητο της δεν ξεραν ποτε θα γινοταν!
σημερα δειχνει 6.560 / 832
πιστευω πως αναβαθμιζετε η γραμμη τελικα.γιατι δεν τα πιανω σε download.
και μαυτο το μοντεμακι τι να κανω κιολας!
ειναι στην διαδικασια ωστε να κοπει η φορθνετ και να μπω στον οτε!

sdikr
06-03-09, 22:33
παιδια περιμενω οπως μου ειπε ο οτε να μου στειλουν το ρουτερ και τους κωδικους!
η περιοχη μου μεχρι πριν ενα μηνα ειχε μονο 2αρες γραμμες!
ο οτε εβαλε 24αρα αλλα η φορθνετ ηταν στα 2, για το ιδιοκτητο της δεν ξεραν ποτε θα γινοταν!
σημερα δειχνει 6.560 / 832
πιστευω πως αναβαθμιζετε η γραμμη τελικα.γιατι δεν τα πιανω σε download.
και μαυτο το μοντεμακι τι να κανω κιολας!
ειναι στην διαδικασια ωστε να κοπει η φορθνετ και να μπω στον οτε!


Εχείς μπει σε 24αρα ΟΤΕ, απλά είσαι μακρία ή το Modem δεν μπορεί να πιάσει πάνω απο 4Mb

nikoskurt
07-03-09, 02:05
Εχείς μπει σε 24αρα ΟΤΕ, απλά είσαι μακρία ή το Modem δεν μπορεί να πιάσει πάνω απο 4Mb

ε κατι τετιο πρεπει να γινετε!
απλα ειμαι και μπαινω ακομα με κωδικους της φορθνετ.
μαυτο το μοντεμ δεν πιστευω να πιανει παραπανω.
οποτε τις επομενες μερες περιμενω ρουτερ και κωδικους απο οτε!

Aggelos1
07-03-09, 05:59
φιλε μου καλη τυχη και οπλησου με πολυ υπομονη και κουραγιο
ειδικα αν εισε πανω απο 4 χμ θα εχεις καποια μικροπροβληματακια
μακαρι να φανεις τυχερος :oneup:

xengak
10-03-09, 00:35
Σήμερα συνδέθηκα στο δίκτυο του ΟΤΕ αλλά μπαίνω ακόμη με κωδικούς 4net. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έχω ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ. Εύχομαι και να συνεχίσω έτσι.

hel
10-03-09, 10:06
Πως γίνεται να μπαίνεις στη σύνδεση του ΟΤΕ με κωδικούς forthnet ??

xengak
10-03-09, 12:59
Η 4net καταργεί τους κωδικούς πρόσβασης μια περίπου εβδομάδα μετά την αποσύνδεση του συνδρομητή από το δίκτυό της. Αν είναι τυχαίο ή πάγια τακτική δεν το γνωρίζω. Γνωρίζω όμως ότι συμβαίνει σε όλους σχεδόν τους συνδρομητές.

nikoskurt
11-03-09, 01:44
οτι εχει αλλαξει η γραμμη με αναβαθμιση το βλεπω και εγω στο δικο μου adsl interface!
ακομα μπαινω με φορθνετ γιατι περιμενω να μου στειλουν ρουτερ και κωδικους απο οτε.
σημερα εκλεισα μια βδομαδα απο την αιτηση που ειχα κανει! οποτε αναμενω τι και πως οταν ολα θα ειναι κομπλε!

Georgevtr
11-03-09, 03:08
και εχω ακομα το crypto f200.

και απλα το modem μου δεν σηκωνει παραπανω?


Το συγκεκριμένο μόντεμ ΄σηκώνει' έως 8 mbps

xengak
11-03-09, 12:42
οτι εχει αλλαξει η γραμμη με αναβαθμιση το βλεπω και εγω στο δικο μου adsl interface!
ακομα μπαινω με φορθνετ γιατι περιμενω να μου στειλουν ρουτερ και κωδικους απο οτε.
σημερα εκλεισα μια βδομαδα απο την αιτηση που ειχα κανει! οποτε αναμενω τι και πως οταν ολα θα ειναι κομπλε!

Αγαπητέ Φίλε θα πρέπει να πειμένεις 15 μέρες (ημερολογιακές) για την ενεργοποίηση της γραμμής και στη συνέχεια θα παραγγείλεις CONN-X στον υπάλληλο που θα σε ενημερώσει για την σύνδεσή του στο Τ/Φ του ΟΤΕ. Στη συνέχεια θα περιμένεις 5-6 ημέρες για την ενεργοποίηση του CONN-X. Τότε σου εύχομαι να αναφωνίσεις ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ. Από προσωπική εμπειρία σου λέω καμία σχέση. Κλάσεις ανώτερη σύνδεση σε όλα τα επιμέρους χαρακτηριστικά.

amoyda
11-03-09, 13:48
Αγαπητέ Φίλε θα πρέπει να πειμένεις 15 μέρες (ημερολογιακές) για την ενεργοποίηση της γραμμής και στη συνέχεια θα παραγγείλεις CONN-X στον υπάλληλο που θα σε ενημερώσει για την σύνδεσή του στο Τ/Φ του ΟΤΕ. Στη συνέχεια θα περιμένεις 5-6 ημέρες για την ενεργοποίηση του CONN-X. Τότε σου εύχομαι να αναφωνίσεις ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ. Από προσωπική εμπειρία σου λέω καμία σχέση. Κλάσεις ανώτερη σύνδεση σε όλα τα επιμέρους χαρακτηριστικά.

μην λες τετοια.

θελεις να αρχισουν τα μπουκωματα και τα λοιπα.
καλα ειμαστε και ετσι,δεν θελουμε αλλους.
ευτυχως που και η ΕΕΕΤ δεν ενεκρινε τα πακετα 2play του ΟΤΕ.

παιδια δεν ειναι ετσι,εχω conn-x και δεν δουλευει τιποτα τον τελευταιο καιρο.:down:
αφου σκεφτομαι να φυγω να παω forthnet ή hol.:p

nikoskurt
11-03-09, 14:02
η συνδεση του οτε εχει γινει.σε λιγο θα παω να παρω το ρουτερ απο το ταχυδρομειο!
μου εστειλαν και e-mail οτι εχει ενεργοποιηθει απλα περιμενα τα μηχανηματα και τους κωδικους!
το θεμα ειναι οτι ακομα και τωρα μπαινω απο φορθνετ.και θα πρεπει να κοπει η συνδεση μαυτους .μην μου ερχοντε ακομα και μετα την αλλαγη λογαριασμοι της 4νετ

xengak
11-03-09, 15:44
μην λες τετοια.

θελεις να αρχισουν τα μπουκωματα και τα λοιπα.
καλα ειμαστε και ετσι,δεν θελουμε αλλους.
ευτυχως που και η ΕΕΕΤ δεν ενεκρινε τα πακετα 2play του ΟΤΕ.

παιδια δεν ειναι ετσι,εχω conn-x και δεν δουλευει τιποτα τον τελευταιο καιρο.:down:
αφου σκεφτομαι να φυγω να παω forthnet ή hol.:p

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έκανα λάθος. Τι διεύθυνση έχει το site της HOL;

amoyda
11-03-09, 16:43
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έκανα λάθος. Τι διεύθυνση έχει το site της HOL;

xexe

hol :rofl: (http://www.oteshop.gr/)

:lol:

nikoskurt
11-03-09, 20:49
συνδεθηκα με οτε σημερα παιδες!
ηρθε και το ρουτερ.ασυρματο SAGEM.
και μεχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι.
κλειδωνει και στα 18mb.
τωρα το μονο που εμεινε ειναι η διακοπη απο 4νετ γιατι ακομα βλεπω πως ειμαι συνδρομητης της.

@ ADSLgr.com All rights reserved.