PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν πάει άλλο !!!



thanos_nm
20-12-05, 12:01
O Ο.Τ.Ε είναι ο μεγαλύτερος απατεώνας και ο ποιο αναξιόπιστος οργανισμός στην Ελλάδα. Οι υπηρεσίες που μας πουλάει και πληρώνετε αδρά για αυτές είναι απαράδεκτες !
Αγανάκτησα πια , είμαι ένας από τους χιλιάδες χρήστες που χρησιμοποιούν ADSL κύκλωμα από τον Ο.Τ.Ε (1024/256) θεωρητικά πάντα !
Πρακτικά καμία υπηρεσία δεν λειτουργεί σωστά , τα pings είναι στο θεό , το voip σε οπουδήποτε sip παροχέα δουλεύει απαράδεκτα ( μεγάλες καθυστέρησης στην φωνή – κακή ποιότητα ήχου) . Τα Online παιχνίδια βέβαια είναι τραγωδία (ανά 5 λεπτά , disconnects η ADSL γραμμή) .
Έχω Dsl περίπου 18 μήνες , έχω αλλάξει πολλούς providers (otenet- HOL – A.C.N),έχω περάσει από όλες τις ταχύτητες, (384 – 512- 1024) έχω αλλάξει 3 routers, έχω δηλώσει αμέτρητες φόρες βλάβη στον ΟΤΕ, έχω χρεωθεί 3 φόρες άσκοπη μετάβαση τεχνικού και ΤΕΛΙΚΑ δεν έχω βγάλει άκρη!

Αυτά είχα να πω και τα συμπεράσματα δικά σας.

ΥΣ. Είμαι τόσο αγανακτισμένος με αποτέλεσμα όταν βλέπω συνεργείο του ΟΤΕ στο δρόμο η σε αυτοκίνητο του ΟΤΕ να τους βρίζω.:evil:

gravis
20-12-05, 12:29
Thano, υπαρχει αλλη dsl στην γειτονια σου και να δεις πως συμπεριφέρεται? εαν ναι και παει το ιδιο χαλια τοτε το προβλημα ειναι γενικο, δεν μπορεις να κανεις κατι.επισης τσεκαρε οσους εχουν dsl over pstn γιατι θεωρητικα συμπεριφερεται καλυτερα η dsl και ειδικα οσοι απεχουν παρα πολυ απο το κεντρο..

sotirios
20-12-05, 13:25
Μήπως να δοκίμαζες μετάβαση σε Vivodi?

thanos_nm
20-12-05, 14:01
Δηστιχός δεν με καλύπτει η Vivodi στην περιοχή μου (Νεα Μακρη)

@ ADSLgr.com All rights reserved.