PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυνδέσεις



alexmouris
06-03-09, 17:26
Καλησπέρα σε όλους,
το πρόβλημα δεν είναι οι χαμηλές ταχύτητες αλλά οι αποσυνδέσεις που έχω.
Εχω 24-1mbit σύνδεση και τα προβλήματα άρχισαν απο τότε που έκανα αναβάθμηση σε 24αρα.
παραθέτω λοιπά στοιχεία:
SNR Margin 11.0 - 9.8 (down-up αντίστοιχα)
Line Attenuation 25.8 - 20.4
Data Rate 13319 - 857
έχω ενα baudtec(το ενσύρματο) του οτε.. έχω στο ντουλάπι και ένα netgear dg834 v2 αμα πιστεύεται είναι καλύτερο
Σας παρακαλω εχετε ιδέα πιο είναι το πρόβλημα? Πώς μπορώ να το φτιάξω?
Αν φταίει το router υπάρχει κάπιο καλό που μου προτίνεται?

necroblood
06-03-09, 18:03
εχεις 24ρα και συνδεεται με 13319 ?

alexmouris
06-03-09, 18:12
ναι δεν κάνω πλάκα αυτα ειναι κανονικα νουμερα..εχω απελπιστει

Dr-PsychoGR
06-03-09, 18:34
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα.

Λογικά φταίει η απόσταση από το dslam :(

necroblood
06-03-09, 19:13
κοιτα το Modem το εχω δοκιμασει σε φιλου και η γνωμη μου ειναι οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχει βγαλει ο οτε χλωμο αν βαλεις αλλο μοντεμ να σου ανεβασει την ταχυτητα απο 13mb σε 24mb αλλα αυτο με τα λαθη μπορει να φτιαξει λιγο.
Αποψη μου κατεβασε τη γραμμη σου αλλα το κακο ειναι οτι θα χασεις mb που σηκωνεις γιατι αν θυμαμαι καλα ειναι 24ρα και μετα 8ρα :(
με το 1242 εχεις μιλησει καθολου?

........Auto merged post: necroblood πρόσθεσε 2 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ααααααααααααα οπα το ενσυρματο ειπες ? το μικρο λες ε? αν ναι αυτο το ειχα πριν βαλω ΟΝ και εγω αλλα δεν ειχα προμπλεμος

(κοιτα το Modem το εχω δοκιμασει σε φιλου και η γνωμη μου ειναι οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχει βγαλει ο οτε) αυτο πηγαινε για το νεο το ασυρματο

alexmouris
06-03-09, 20:34
πειρα τηλ. μου ειπαν για ρεσετ το μοντεμ και τετια
δεν βρηκα ακρη μαζι τους.μια κοπελιτσα στο τηλεφωνο που δεν ηξερε και πολλα
μου ειπε ομως οτι μπορεί να το στειλει για βλαβη και να ερθει τεχνικος σπιτι να το ελεγξει
ειπα να περασω πρωτα απο εδω μπας και εχω εγω το προβλημα και μπορει καποιος να με βοηθησει
αλλα απο οτι βλεπω μαλλον θα τους πω για βλαβη
αμα ξερει κανεις ομως τπτ παρακαλω να μου πει...ξερετε τι φταιει? ειναι αποσταση απο το dslam? στην λαμια βρισκομαι και δεν ειμαι πανω απο χιλιομετρο μακρια απο το κεντρο(ote).
αυτο που λενε μερικοι για "δεν σηκωνω 24αρα" τι σημαινει? μηπως παιζει κατι τετιο στην περιπτωση μου
γιατι πριν που ειχα 4αρα δούλευε ρολοϊ.

necroblood
06-03-09, 22:36
απο οτι φαινεται 24mb δεν την σηκωνει με 8 θα εισαι 100% κομπλε αλλα ασε να ερθουν οι τεχνικοι σπιτι μπορει να ευθυνεται το μοντεμ κατι μου λεει οτι σηκωνεις 20-24mb

@ ADSLgr.com All rights reserved.