PDA

Επιστροφή στο Forum : Προς έγκριση απο το σημερινό Δ.Σ το τριετές επιχειρησιακό σχέδιο του οτε



chrand
20-12-05, 17:42
Το τριετές επιχειρησιακό σχέδιο του ΟΤΕ για την περίοδο 2006-2008 καλείται να εγκρίνει σήμερα το διοικητικό συμβούλιο του ΟΤΕ με την αγορά πάντως να μην προσδοκά μεγάλες εκπλήξεις. Σύμφωνα με τους άξονες του επιχειρηματικού σχεδίου η ευρωπαϊκή αγορά ηλεκτρονικών επικοινωνιών θα συνεχίσει να αναπτύσσεται με υπερδιπλάσιους ρυθμούς από το Ευρωπαϊκό ΑΕΠ, ήτοι με 4,6% έναντι 2,1%. Προβλέπεται παράλληλα ότι η αξία των εταιρειών σταθερής τηλεφωνίας θα απομειώνεται προς όφελος της κινητής τηλεφωνίας που θα την υποκαθιστά όλο και περισσότερο την σταθερή, ενώ η τάση των εξαγορών και συγχωνεύσεων θα συνεχιστεί με στόχο τη δημιουργία ισχυρών ομίλων.

Σε ότι αφορά τους εμπορικούς στόχους για τη διείσδυση στις ευρυζωνικές υπηρεσίες οι προωθητικές ενέργειες θα εστιαστούν στις ηλικίες μεταξύ 15-25 και 25-45 ετών. Στο business plan γίνεται λόγος για νέες επενδύσεις στο πληροφοριακό σύστημα, στη διαχείριση του δικτύου, τις προμήθειες, αλλά και στον κανονισμό προσωπικού.

http://www.isotimia.gr/article/greek/20003/1/index.html

alexandrozz
20-12-05, 18:23
Πρέπει να καταλάβει ο πΟΤΕ ότι οι εμπορικοί στόχοι για ευρυζωνικές υπηρεσίες δεν είναι στόχοι αλλά ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ. Ελπίζω το business plan να αναφερθεί καθόλου στον όρο 'ποιότητα' που πραγματικά δεν νομίζω να είναι γνωστός. Όσο για νέες επενδύσεις στο πληροφοριακό σύστημα, στη διαχείριση του δικτύου, τις προμήθειες, αλλά και στον κανονισμό προσωπικού....δεν μπορούσαν να σκεφτούν τίποτα πιο προτότυπο? Μου φαίνεται ότι δεν έχει φύγει ακόμα το καρκίνομα του δημοσίου από τον πΟΤΕ.

greekfragma
20-12-05, 19:11
Πρέπει να καταλάβει ο πΟΤΕ ότι οι εμπορικοί στόχοι για ευρυζωνικές υπηρεσίες δεν είναι στόχοι αλλά ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ. Ελπίζω το business plan να αναφερθεί καθόλου στον όρο 'ποιότητα' που πραγματικά δεν νομίζω να είναι γνωστός. Όσο για νέες επενδύσεις στο πληροφοριακό σύστημα, στη διαχείριση του δικτύου, τις προμήθειες, αλλά και στον κανονισμό προσωπικού....δεν μπορούσαν να σκεφτούν τίποτα πιο προτότυπο? Μου φαίνεται ότι δεν έχει φύγει ακόμα το καρκίνομα του δημοσίου από τον πΟΤΕ.

οπως τα ειπε ο φιλος απο πανω.:thumbsup1

shaq141a
21-12-05, 00:01
Το VoIP το ξεχάσανε ????? :mad: :mad: :mad:

Crosstalk
21-12-05, 00:26
Το VoIP το ξεχάσανε ????? :mad: :mad: :mad:

Μπαααααα............κανουν τους Κινεζους! :mad:

Sebu
21-12-05, 16:06
Μα το VoIP ειναι ο θανατος τους.Τρελοι ειναι να βγαλουν τα ματια τους με τα χερια τους???
Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος......

WAntilles
21-12-05, 19:02
Μου φαίνεται ότι δεν έχει φύγει ακόμα το καρκίνομα του δημοσίου από τον πΟΤΕ.

Και άλλα καρκινώματα δεν έχουν φύγει ακόμα - π.χ. αυτά που λέγανε ότι "η χώρα αυτή δεν χρειάζεται DSL". :mad

mastermind
21-12-05, 19:32
π.χ. αυτά που λέγανε ότι "η χώρα αυτή δεν χρειάζεται DSL".

Kάποιοι χρειάζοντα ταχύριθμα μαθήματα στις τεχνολογίες. Που παν τα ζα :?: :sheep:

@ST
21-12-05, 20:06
πως να φυγει η νοοτροπια του δημοσιου απο τον πΟΤΕ ξαφνικα αφου ακομα εργαζονται εκει μεσα παρα πολυ κηφηνεσ που ειχαν προσληφθει για δημισιοι υπαληλοι... μπορεισ να αλλαξεισ την νοοτροπια του προσωπικου μιας εταιρειας απο την ρεκλα που εχουν συνηθισει να κατσουν στην καρεκλα και να δουλεψουν... το μονο που τους ενδιαφερει ειναι τι ωρα θα πανε και τι ωρα θα φυγουν και ποσα θα παρουν με τισ ψευτικες υπερωριες που γραφουν (για να μην μιλησω για τα υποτιθεμενα εκτος εδρας)

Στον πΟΤΕ στον διαδρομο εχει μια ταμπελα φαινετε που γραφει ΟΣΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΔΕΞΙΟ ΑΚΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ....:haha

@ ADSLgr.com All rights reserved.