PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΒΡΟΧΟΥ



azis21
07-03-09, 19:37
Καλησπέρα σε όλους ,έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα πάνω στο πρόβλημα μου .σορρυ αν έχει ξανά ανέβει το ίδιο θέμα.
Έκανα νέα αίτηση στην VODAFONE στις 08-02-09 για ADSL 24MB FULL PLUS και σταθερή τηλεφωνία.
Κ επειδή ξέρω το πρόβλημα με της καθυστερήσεις ενεργοποίησης. μετά της 15 εργάσιμες μέρες τους έπαιρνα 3 φορές την εβδομάδα για να δω σε τι στάδιο βρίσκουμε . Εδω κ 2 εβδομάδες στο 13830 μου λένε όμως τα ιδία, περιμένουμε από τον ΟΤΕ να μας παραδώσει το βράχου(δηλαδή το καλώδιο της γραμμή σας) αλλά από τι ξέρω ο ΟΤΕ δεν πρέπει να το έχει παραδώσει ήδη 15 με 18 εργάσιμες μέρες δεν κάνει??κ μετά μου λέει θα περάσει ο τεχνικός μας.

ariadgr
07-03-09, 21:35
Μπορείς να κοιτάξεις στον κατανεμητή της πολυκατοικίας αν υπάρχει ξεκρέμαστο καλώδιο με χαρτάκι "hol"

azis21
08-03-09, 00:13
Μπορείς να κοιτάξεις στον κατανεμητή της πολυκατοικίας αν υπάρχει ξεκρέμαστο καλώδιο με χαρτάκι "hol"
ναι αλλα ο κατανεμητή βρησκεται απεναντη απο την πολυκατοικια,δηλαδη ειναι πανω στην συγκρρου κ ειναι κλειστος κ δεν εχει κανενα χαρτι

ariadgr
08-03-09, 00:14
ναι αλλα ο κατανεμητή βρησκετε απεναντη απο την ποληκατοικια,δηλαδη ειναι πανω στην συγκρου κ ειναι κλειστος κ δεν εχει κανενα χαρτι

Μιλάμε για τον κατανεμητή που βρίσκεται εντός της πολυκατοικίας (όπως φαίνεται στη φωτογραφία εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819)).
Όχι για το ΚΑΦΑΟ που εξυπηρετεί ολόκληρη τη γειτονιά.

azis21
08-03-09, 13:55
ωραία το βρηκα αλλα δεν ειχε κανενα χαρτι απο την ΗΟL.Eπισης πρωτα δεν πρεπει να με συνδεση ο OTE? γιατι εχω τηλεφωνο με SIM καρτα.

vaggoulas
09-03-09, 01:58
ωραία το βρηκα αλλα δεν ειχε κανενα χαρτι απο την ΗΟL.Eπισης πρωτα δεν πρεπει να με συνδεση ο OTE? γιατι εχω τηλεφωνο με SIM καρτα.
Αφού σου λένε πως δεν έχει ακόμα παραδωθεί η γραμμή από τον ΟΤΕ δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Περιμένεις απλά ή κάνεις αλλού αίτηση αν πιστεύεις πως θα σε εξυπηρετήσουν γρηγορότερα.

azis21
09-03-09, 22:59
Αφού σου λένε πως δεν έχει ακόμα παραδωθεί η γραμμή από τον ΟΤΕ δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Περιμένεις απλά ή κάνεις αλλού αίτηση αν πιστεύεις πως θα σε εξυπηρετήσουν γρηγορότερα.

Ναι φιλε δικειο εχεις αλλα οπου κ να πας τα ιδια σκ@τ.. ειναι.κ σιγα μην ξαναπαω ΟΤΕ τοσο χρονια μαρμακι στις τιμες,προτιμο να περιμενω παρα να βρω κ αλλες μπελαδες

@ ADSLgr.com All rights reserved.