PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος χρήστης & ευχαριστημένος



gpsalonika
08-03-09, 14:23
Απλά ξεκινάω αυτό το θέμα για να δω αν είμαι από τους ελάχιστους ευχαριστημένους η όχι γιατί μόνο παράπονα βλέπεις.

Καταρχήν έχοντας σχεδόν πέντε χρονια conn'x σε δύο περιοχές ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος για την ποιότητα των υπηρεσιών.

Ελα όμως με την τιμή που όχι...

25/1 κάνω αίτηση μέσω ιντερνετ για double lite μετά από λίγο καιρό επικοινωνώ μαζί τους και τους λέω πότε θα συνδεθώ μου λένε επειδή δεν έχει πόρτες θα αργήσει(δεν με πείραξε ετυχε και στον οτε αυτο) τελική ημερομηνία 3/3/09

Τελικά συνδέομαι 4/3 με το που με διακόπτουν από τον οτε βάζω το μοντεμ το δικο τους εκπληκτος βλέπω ότι κατευθειαν εχω ιντερνετ (το έχουν ρυθμισμένο σε guest) διακοπές τηλεφώνου ελάχιστές εκείνη την μέρα και για καμία δυο ώρες μέχρι να το ρυθμίσουν

Συχρονίζω 6141/828 και η γραμμή πάει σφαίρα.

Συμπέρασμα μηδέν ταλαιπωρία καλύτερη ταχύτητα δωρεάν κλήσεις όσο δίνει με 24 ευρώ.

Υ.Γ Δεν κάνω διαφήμιση ούτε δουλεύω στην HOL απλά με τα παράπονα που ακουγα λέω πάει βλακεία έκανα που άλλαξα ειδικά όταν έμαθα ότι θα διπλασιάσει τις ταχύτητες ο οτε,άλλωστε μέχρι πριν όλους τους γνωστους τους πρότεινα οτε.

Οπότε για να δούμε υπάρχουν και άλλοι ευχαριστημένοι η όχι;

logosof
08-03-09, 15:09
Είναι νωρίς ακόμη, εύχομαι να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον

gpsalonika
08-03-09, 15:13
Είναι νωρίς ακόμη, εύχομαι να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον

Εχεις δίκιο είναι στο μόνο που κρατάω έναν ενδιασμό αλλά αν χειροτερέψει εδώ είμστε να το πούμε.

denispyr
08-03-09, 15:20
Κι απο δω ένας ευχαριστημένος. Συμπλήρωσα 6 μήνες double play χωρίς ούτε ένα πρόβλημα σε τηλέφωνο ή σύνδεση :oneup:
Για να μην το αφήσω χωρίς γκρίνια :oops:, δυο τρεις φορές που ήθελα να ρωτήσω κάτι δεν μπορούσα να μιλήσω με τίποτα (ατελείωτη αναμονή) - ευτυχώς που οι ερωτήσεις δεν αφορούσαν διακοπή υπηρεσίας αλλά άλλα χρηστικά.

guzel
08-03-09, 15:22
απο τους καλυτερους isp ,αν οχι ο καλυτερος :oneup:

mondeo
08-03-09, 17:00
απο τους καλυτερους isp ,αν οχι ο καλυτερος :oneup:

Στην πόλη της Πάτρας πάντως είναι ο καλύτερος.Forthnet-Tellas είναι απλά γιά τα μπάζα ενώ η Hol είναι η μόνη που ξεχωρίζει.

christoforos79
09-03-09, 00:38
+1 ευχαριστημένος :oneup:

Έχω double play εδώ και ένα χρόνο περίπου

blackhill66
09-03-09, 03:15
εδω και 5 μερες εχω συνδεθει(απο ΟΤΕ)στο double play ,πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες γενικα,το ρουτερ συγχρονιζει στα 17200 κατεβαζω απο rapid με 1.7mb/sec, μοναδικο ψεγαδι στο τηλεφωνο που εχω παρατηρησει(pots)ειναι 2 φορες την ωρα που μιλαγανε κοπηκε ξαφνικα και σε αμεση κληση προς το τηλεφωνο ,σε δευτερο χρονο αυτος που ξανακαλουσε δεν ακουσε το τουτ που κανει οταν χτυπαει αλλα σε μενα κουδουνισε κανονικα,τωρα που οφειλεταi αυτο δεν ξερω,παντως γενικα καλα τα βλεπω τα πραγματα!!!!

Squall
09-03-09, 15:57
Και εγω αντιμετοπιζω παρομοιο προβλημα με το τηλεφωνο.

Stef0s
11-03-09, 18:24
Και εγώ εδώ και κάτι μήνες είμαι συνδρομητής αρκετά ευχαριστημένος αν και αντιμετωπίζω ένα πολύ μικρο προβληματάκι... μερικές φόρες όταν με καλούν ενώ δεν μιλάω στο τηλέφωνο, φαίνεται σαν να μιλάω και κάνει τουτ τουτ τουτ... σε τι μπορεί να οφείλεται?

dimismgr
12-03-09, 04:07
εγώ πάλι είμαι μια βδομάδα συνδρομητής hol double - play και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Το modem έχει κολλήσει στα 9227, αλλά πραγματικά κατεβάζει με 4MBPS όσο δηλαδή έπιανα και με τον ΟΤΕ. Παίρνω να δηλώσω βλάβη αλλά αναμονή ατελείωτη. Γι αυτό και θα προσφύγω στην ΕΕΤΤ να δούμε μπας και τους βάλει κανείς χέρι... Παρεμπιπτόντως είναι κανείς από Θεσσαλονίκη να μου πει σε τι ταχύτητες κινείται;;;

christoforos79
12-03-09, 12:08
...αλλά πραγματικά κατεβάζει με 4MBPS όσο δηλαδή έπιανα και με τον ΟΤΕ...


Αν για οποιοδήποτε λόγο η γραμμή σου δεν πιάνει περισσότερο, κανένας isp δεν μπορεί να σε σώσει "μαγικά", ιδίως αν δεν μπόρεσε να το κάνει ο ίδιος ο ΟΤΕ στον οποίο ανήκουν και τα καλώδια που φτάνουν μέχρι το σπίτι σου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.