PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHnet in-a-box vs OTEnet OnDSLKit



Σελίδες : [1] 2

G_Zisis
21-12-05, 03:41
Γεια σας :)!

Μιας που αυτόν τον καιρό γίνονται πολλές προσφορές για ADSL και επειδή όπου να 'ναι θα ακριβίνει η PSTN,μαλλον θα πάω για ADSL και επειδή δεν είμαι και έμπειρος,λέω να πάρω κανά πακέτο.Είμαι ανάμεσα στο in-a-box και στο OnDSLKit.Μπορείτε να μου απαντήσετε σ' αυτές τις ερωτήσεις:
1)Ποια από τις δύο είναι η καλύτερη εταιρία,η FORTHnet ή η OTEnet ώστε να κατεβάζω με κανονικές ταχύτητες και να μην έχει πολύ ping ή lag κτλ.Πάντως πιταρισμένο DSLAM εδώ στην επαρχία δεν πιστεύω να έχουμε.:cool:
2)Ποιο από τα δύο πακέτα έχει την καλύτερη προσφορά αυτόν τον καιρό?
3)Ποιο από τα δύο πακέτα έχει το καλύτερο μόντεμ?

Εγώ νομίζω πως το καλύτερο είναι το in-a-box αλλά το μόνο που με βάζει σε δίλλημα είναι το ότι το OnDSLKit,αφού τελειώσουν οι μήνες του πακέτου,μπορείς να αλλάξεις ISP.Είναι αυτός καλός λόγος για να πάρω το Kit?Α..!Να επισημάνω ότι μετά τους μήνες του πακέτου δεν θα ανανεώσω σε αορίστου.ADSL θέλω να βάλω μόνο και μόνο επειδή υπάρχουν μερικές καλές προσφορές και βγαίνει φθινότερο από όσο μου έρχεται η PSTN.

Και κάτι άλλο,επειδή είμαι 15 χρονών:-k ,νομιζετε πως δεν είναι σωστό να βάλω ADSL ακομα και να περιμένω ακόμα μερικά χρονάκια?:cry:

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

toneworks
21-12-05, 03:57
1) To προβλημα ειναι στα dslam, συνεπως και με forthnet κσι με otenet ισως το εχεις.
2) Εφοσον δεν εχεις σκοπο να ανανεωσεις, το box ειναι καλυτερο. Ληγει και μονο του χωρις να κανεις τιποτα.
3) Το kit εχει καλυτερο modem (σε σχεση με το απλο box).

Για να βαλεις dsl μαλλον θα πρεπει να ρωτησεις τους δικους σου πρωτα, αυτοι θα πρεπει να κανουν την αιτηση αφου εισαι 15 ;)

NoYmErOs
21-12-05, 08:07
Και οι 2 εταιρίες είναι πολύ καλές αν όχι οι καλύτερες που υπάρχουν.. αφού πρώτη σε χρήστες είναι η ΟΤΕνετ και 2 η 4νετ...

Όλα αυτά έχουν να κάνουν με το DSLAM σου και όχι τόσο με τις εταιρίες.. αφού όμως λες είσαι επαρχία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα DSLAM.

Και τα 2 πακέτα είναι το ίδιο, αλλά περισσότερους μήνες έχει το box
αν και αρνητικός σε πακέτα θα σου έλεγα το in a box μιας και δεν θέλεις να συνεχίσεις..το ότι το μόντεμ του στην wireless έκδοση είναι πολύ καλό)(αν δεν κάνω λάθος linksys είναι ? μην βαράτε δεν θυμάμαι..)
Το box νοίζω δεν λήγει μόνο του... αφού σε φίλο απλά δεν έκανε τίποτα και συνέχισε να πληρώνει ανά 2μηνο..



εγώ θα σου πω και τί να μην κάνεις..
Μην πάρεις usb μόντεμ ..απλά είναι πατάτες και στα p2p θα σε τρελάνουν.
Μην κάνεις συμβόλαια μακροχρόνια.
Μην πάρεις πακέτο από άλλες εταιρίες, αν κάποιες εταιρίες είναι αξιόπιστες αυτές είναι η 2 που αναφέρεις.

Επίσης διάβασε εδώ μήπως τελικά κάνεις κάτι καλύτερο και ελαχιστοποιήσεις τις περιπτώσεις να έχεις προβλήματα στο μέλλον.

slaughter
21-12-05, 13:39
ΝΑ ξερεις οτι η OTENET μετα την λυξη της συνδρομης την κανει αυτόματα αοριστου κ σου ερχετε μεσα στον λογαριασμο του τηλεφωνου κατι που πρεπει να προσεξεις κ να τους ενημερωσεις εγκαιρα οτι δεν θες αυτοματη ανανεωση. Επισης κ η Forthnet τωρα διαφημιζει αυτόματη ανανέωση στα πακετα της οποτε δες το κ αυτο!!
Παντος πρην παρεισ καποιο απο τα 2 δεσ αν ειναι διαθέσημα για την περιοχη που μενεις
:roll:

cyberp
21-12-05, 13:51
...αφού όμως λες είσαι επαρχία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα DSLAM.Στο Ηράκλειο πάντως υπάρχει έντονο πρόβλημα.. είναι σχεδόν γεμάτα όλα...

t300
21-12-05, 17:05
Το modem που έχει το in a box παίζει και σε PSTN/ISDN ή είναι δύο διαφορετικές εκδόσεις;

NoYmErOs
22-12-05, 00:00
Στο Ηράκλειο πάντως υπάρχει έντονο πρόβλημα.. είναι σχεδόν γεμάτα όλα...

Το ηράκλειο είναι η τέταρτη μεγαλύτερη πόλη ? :D
επαρχία εννοώ πόλης με περίπου 7000 κατοίκους:lol: ή μικρά DSLAM..




κάτι σαν αυτό του anon:twisted:

nnn
22-12-05, 00:42
Καλώς ήρθες.
Μιας και θέλεις το πακέτο και δεν σε νοιάζει η ανανέωση(αν κατάλαβα καλά)πάρε το πιο οικονομικό.
Από εκεί και πέρα πρέπει να συμφωνήσει ο κάτοχος της γραμμής,που αν του πεις ό,τι θα γλυτώσει από τον βραχνά του ΕΠΑΚ και θα του έρθει πιο οικονομικά,δεν νομίζω να έχει αντίρρηση.

Δεν έχει σημασία που είσαι μόνο 15,τυχερός είσαι ;)

G_Zisis
22-12-05, 15:17
Οι δικοί μου έχουν συμφωνήσει εδώ και πολύ καιρό.Τελικά μάλλον θα ανανεώσω την συνδρομή μου και μετά τους μήνες.Πιο λέτε να πάρω?Αυτό το -50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια για 12 μήνες του Kit μου φαίνεται καλό.Βασικά αυτό που θέλω είναι να πάρω το πακέτο της πιο καλής εταιρίας.

slaughter
22-12-05, 21:54
Δες μονο αν αυτο το 50% σε δεσμευει για 12 μηνες με την εταιρια! Κατι τετοιο δεν αξιζει αφου μπορει να βρεθει καλητερη προσφορα ή να μην εισαι ευχαριστιμένος απο την εταιρια

G_Zisis
24-12-05, 13:22
Τελικά με δεσμεύει για 12 μήνες,4 του κουτιού και άλλοι 8 με το -50%.Λέτε να μην είναι καλό?

3) Το kit εχει καλυτερο modem (σε σχεση με το απλο box).
Τι καλύτερο έχει το Sagem του Kit από το Crypto του in-a-box?

slaughter
24-12-05, 13:51
Το προβλημα με την δεσμευση είναι οτι δεν θα μπορεις να εκμεταλευτεις χαμιλοτερες τιμες! + αν δεν θες να εχεις πια DSL τι κανεις?
Επισης αν δεν εισαι ευχαριστιμένος απο την OTENET θα πρεπει να μεινεις μαζι της!
Δεν λεω καλη η 384/128 για αρχη αλλα αν μπορεσεις να παρεις κ καλητερη ταχυτητα επισης καλο μιας κ μονο η ελλαδα εχει τετοιες speeds! Εγω στην Αγγλια που ειμουνα ειχα 2MBps κ τωρα εχω 384 :(
:cry:

tommygun
24-12-05, 14:37
Τελικά με δεσμεύει για 12 μήνες,4 του κουτιού και άλλοι 8 με το -50%.Λέτε να μην είναι καλό?

Τι καλύτερο έχει το Sagem του Kit από το Crypto του in-a-box?

μια χαρα ειναι το πακετο, παρτο με κλειστα ματια.

Και σιγα μην πεσουν κατω απο 50% οι τιμες σε αλλους ISP και η οτενετ να τις αφησει στασιμες.
Θα τις ριξει και αυτη και εσυ θα εχεις παλι εκπτωση 50% επι της μειωμενης τιμης

μα και στην αδιανοητη περιπτωση να πεσουν στο 50% οι αλλοι και οχι η οτενετ, εσυ θα το εχεις απο τωρα το -50%, οποτε παλι πιο πολλα θα εχουν πληρωσει αυτοι που πανε τωρα με αοριστου...


Μονο παρε το απο τις αλυσιδες που απο οτι λενε δινουν μαζι δωρο ενα καλο ethernet router linksys (νομιζω Γερμανος, δεν ξερω αν το δινει και το πλαισιο) και ασε το sagem να καθεται


Μη φοβασαι τη δεσμευση γιατι σε λεφτα δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις
Το μονο που πρεπει να σκεφτεις απο πριν ειναι ποια ταχυτητα θα χρειαστεις , ωστε να μην προβληματιζεσαι μετα.
Θες απλα φτηνη προσβαση παρε 384 και αγνοησε τους αλλους
Αν πιστευεις οτι θα χρειαστεις μεγαλυτερες ταχυτητες, παρε απο τωρα 512 ή 1024 και παλι θα εισαι αρχοντας: θα το εχεις απο τωρα ενω οι αλλοι θα περιμενουν τις μειωσεις, και παλι θα εχεις πληρωσει συνολικα λιγοτερα :thumb_dup

durutti
25-12-05, 16:13
Πηραν 2 φιλοι μου το In a Box.
Θελει λεει 12 μερες για να ενεργοποιηθει.
Τι εννοειται οταν λετε οτι με τον οτε μετα παιρνεις οποιο provider θες? Δηλ τη forthnet αν την κοψεις μετα θα πρεπει να δωσεις στο οτε πχ ξανα τα 35 ευρω ενεργοποιησης?
Το 50% του οτε ειναι αν δεσμευτεις απο τωρα για 12μηνο συμβολαιο, απατη.

Επισης τι γινεται αν καποιος εχει τηλ σε εταιρεια εωαλλακτικησ τηλεφωνιας (cosmoline) παιζει κανα προβλημα?Πως θα ερχεται ο λογαριασμος?

Κανεις που να βαλε προσφατα forthnet?Δεχομαι και private γιατι συνηθως δεν βρισκω τα post!

G_Zisis
27-12-05, 00:25
Ρε παιδιά,είχα διαβάσει αλλά μου το είχε πει και ένας φίλος μου ότι με την OTEnet,όταν είσαι στο ίντερνετ μετά από 12 ώρες σε αποσυνδέει.Είναι αλήθεια αυτό?Συμβαίνει το ίδιο και με την FORTHnet?

kiriakosk
27-12-05, 01:34
Το προβλημα με την δεσμευση είναι οτι δεν θα μπορεις να εκμεταλευτεις χαμιλοτερες τιμες! + αν δεν θες να εχεις πια DSL τι κανεις?
Επισης αν δεν εισαι ευχαριστιμένος απο την OTENET θα πρεπει να μεινεις μαζι της!
Δεν λεω καλη η 384/128 για αρχη αλλα αν μπορεσεις να παρεις κ καλητερη ταχυτητα επισης καλο μιας κ μονο η ελλαδα εχει τετοιες speeds! Εγω στην Αγγλια που ειμουνα ειχα 2MBps κ τωρα εχω 384 :(
:cry:

Αν πέσουν οι τιμές θα πληρώσει και αυτός λιγότερα γιατί η προσφορά της ΟΤΕνετ δίνει έκπτωση 50% από την τιμή αορίστου οπότε δύσκολα θα βγει χαμένος!!!
Η αορίστου έχει 34,8*19%=41,4 ευρα -50% που είναι η έκπτωση θα δίνει 20.7 ευρά το μηνα !!!

bazzil
27-12-05, 01:59
Πηρα την παρασκευή απο MULTIRAMA το πακετο του ΟΤΕ πήρα μαζί και ενα σετ ηχεια που δείνει δώρο για το DVD μου θα πάρω και ένα URS που είναι και printer server και με βολεύει πάρα πολύ έχω και 50% έκτπωση στα πάγια γιατί το πήρα για ένα χρόνο, μου ενεργοποιούν τη γραμμή χώρίς επιπλεόν επιβάρινση, στο τέλος θα μου μέινει και η γραμμή αν αποφασήσω να αλλάξω παροχέα και όταν φυσικά περάσει ο ένας χρόνος. Βασικά όλα αυτά με βολεύουν πάρα πολύ οπότε και διάλεξα το πακέτο αυτό. (Ο λογος που επέλεξα οτε είναι οτι χρειάζομαι το email το οποίο το χρησιμοποιοώ σχεδόν 8 χρόνια λόγο αορίστου dial up). Βέβαια η forthnet είναι φθηνότερη αλλα δεν κρατάς την γραμμή.

NoYmErOs
27-12-05, 12:53
Και όπως ξεκίνησε η βίβο τις τρελές προσφορές ακολούθησε η χόλ, η 4νετ με τα 3+3, τώρα η Οτενετ.. μπορεί να υπάρξουν στο μέλλον και άλλες καλύτερες προσφορές..

solegga
27-12-05, 13:41
Τελικα το -50% ισχύει μόνο για το πάγιο της γραμμής η κ για το πάγιο της πΟΤΕνετ??

G_Zisis
27-12-05, 14:13
Τελικα το -50% ισχύει μόνο για το πάγιο της γραμμής η κ για το πάγιο της πΟΤΕνετ??
Ναι ρε απιδιά,κι εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό.

NoYmErOs
27-12-05, 14:17
Ναι ρε απιδιά,κι εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό.


Τελικα το -50% ισχύει μόνο για το πάγιο της γραμμής η κ για το πάγιο της πΟΤΕνετ??


50% έκπτωση στα πάγια του OTENET OnDSL Kit για 12 μήνες! (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=339)
Κερδίστε ακόμα περισσότερο για 12 ολόκληρους μήνες!
Τώρα το OTENET OnDSL Kit (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-102fdfaf035-10001) μαζί με την προσφορά 2+2, παρέχει και 50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια, μετά το τέλος της προπληρωμένης περιόδου, στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες.
Αυτό σημαίνει ότι σε οποιαδήποτε μελλοντική προσαρμογή του OTENET OnDSL τιμοκαταλόγου, οι συγκεκριμένοι πελάτες, θα διατηρήσουν την επιπλέον 50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια της υπηρεσίας για το χρονικό διάστημα μέχρι την συμπλήρωση των 12 μηνών.
Η προσφορά αφορά πωλήσεις έως και 31/01/2006.


μόνο πάγια..

G_Zisis
27-12-05, 14:28
Μόνο πάγια???Τότε νομίζω δεν πολυσυμφέρει.Τι λέτε εσείς?

Diktyo
27-12-05, 15:36
Πηρα την παρασκευή απο MULTIRAMA το πακετο του ΟΤΕ πήρα μαζί και ενα σετ ηχεια που δείνει δώρο για το DVD μου θα πάρω και ένα URS που είναι και printer server και με βολεύει πάρα πολύ έχω και 50% έκτπωση στα πάγια γιατί το πήρα για ένα χρόνο, μου ενεργοποιούν τη γραμμή χώρίς επιπλεόν επιβάρινση, στο τέλος θα μου μέινει και η γραμμή αν αποφασήσω να αλλάξω παροχέα και όταν φυσικά περάσει ο ένας χρόνος. Βασικά όλα αυτά με βολεύουν πάρα πολύ οπότε και διάλεξα το πακέτο αυτό. (Ο λογος που επέλεξα οτε είναι οτι χρειάζομαι το email το οποίο το χρησιμοποιοώ σχεδόν 8 χρόνια λόγο αορίστου dial up). Βέβαια η forthnet είναι φθηνότερη αλλα δεν κρατάς την γραμμή.
__________________________________________________________________

Φίλε BAZZIL το USR ROBOTICS ήταν μέσα στο πακέτο που σου έδωσαν ή θα το αγοράσεις έξτρα; Μήπως είναι και το 9108 να τρέξω και εγώ να το πάρω τότε.Σε ποιό MULTIRAMA (περιοχή) πήγες; Η προσφορά ήταν για ISDN η PSTN γραμμή;

tommygun
27-12-05, 16:03
Τελικα το -50% ισχύει μόνο για το πάγιο της γραμμής η κ για το πάγιο της πΟΤΕνετ??

καλυτερα να μην βασιζεσαι μονο σε μια απαντηση γιατι καλιστα μορεις να πεσεις σε ασοβαρο ατομο

Υπαρχει thread στο φορουμ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27489) οπου αναφερεται πολλες φορες οτι το συγκεκριμενο πακετο πληρωνεις μαζι (bundle/πακετο) γραμμη+προσβαση σε μια τιμη, γι'αυτο και αλλωστε λεγεται και πακετο

Υπαρχουν και quote & link στο σιτε της οτενετ (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-1030c8a8b3c-10009) που το λενε ξεκαθαρα:


Η μηνιαία χρέωση του OTENET OnDSL Kit, μετά το πέρας των 2 πρώτων μηνών, ακολουθεί το μοντέλο χρέωσης των υπηρεσιών OTENET OnDSL BUNDLE το οποίο περιλαμβάνει:

χρέωση OTENET OnDSL Συνδρομής στο Internet (HOME ή ECOnomy)
χρέωση Συνδρομής ADSL γραμμής (OTENET OnDSL LINE)

Απο εκει μπορεις να βρεις λινκ και για τον τιμοκαταλογο (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-104417d237d-10008) που λεει ξεκαθαρα:


OnDSL BUNDLE HOME 384 Αορίστου Χρόνου / 384 Kbps (Μηνιαία Χρέωση) 34,80 €


ΑΡΑ με το σημερινο τιμολογιο το 50% ειναι 17,4 (+ΦΠΑ βεβαια) ΟΛΑ μεσα, για καθε μηνα απο τον 5ο μεχρι και τον 12ο, ...

εκτος κι αν στο μεταξυ πεσουν οι τιμες, οποτε θα ειναι ακομα λιγοτερα :thumbsup1

G_Zisis
27-12-05, 18:02
Ωραία τότε!!Συμφέρει αρκετά.Μάλλον μεθαύριο πάω να πάρω ένα από τα δύο πακέτα.

solegga
27-12-05, 18:36
Και εγω μπορει να παω κ τωρα απο Γερμανό για να μου δώσουν κ το ασύρματο δρομολογητή ... Λέει τπτ αυτό το ρουτεράκι;;;; Τουλάχιστον δεν νομίζω να είναι πατάτα σαν αυτο που εχει απο μόνο του το Κιτ.

dyrer
27-12-05, 22:56
Για παλιούς συνδρομητές δεν υπάρχει τίποτα:(

@ST
27-12-05, 23:22
το μοντεμ ρουτερ που δινει δωρο απο οτι ειδα ειναι 54 mb/s ενω τησ αγορας ειναι 100 μb/s... διορθψστε με καποιος αν κανω λαθος....:-k

apati
27-12-05, 23:40
Και εγω μπορει να παω κ τωρα απο Γερμανό για να μου δώσουν κ το ασύρματο δρομολογητή ... Λέει τπτ αυτό το ρουτεράκι;;;; Τουλάχιστον δεν νομίζω να είναι πατάτα σαν αυτο που εχει απο μόνο του το Κιτ.
τι μάρκα είναι το ρουτερ που δίνει ο Γερμανός??

teos
28-12-05, 00:20
εχω την εντυπωση οτι το ασυρματο ρουτερ που εδινε ο γερμανος πηγαινε σε προηγουμενη προσφορα της οτενετ με την μειωση του (2+2) -20% κ οχι στην τωρινη της -50%

tommygun
28-12-05, 00:45
dyrer: για οσους δεν θελουν να χασουν τη γραμμη οτε που εχουν στο ονομα τους υπαρχει σε ISP το 3+3 της φορθνετ που βγαινει στα 10Ε για 384


@ST: το 54 που λες κολλαει στο wireless και τα 100 στο ενσυρματο.
καμμια σχεση λοιπον, μια χαρα ειναι το router και ειναι και wireless


solega, apati, teos: απο οτι εχει γραφτει, δινει κανονικα και τωρα το wireless router της linksys, και επισης λενε οτι ειναι καλο.
Εγω παντως θα το αγοραζα αν δεν ειχα παρει ηδη αλλη προσφορα

teos
28-12-05, 01:13
dyrer: για οσους δεν θελουν να χασουν τη γραμμη οτε που εχουν στο ονομα τους υπαρχει σε ISP το 3+3 της φορθνετ που βγαινει στα 10Ε για 384


@ST: το 54 που λες κολλαει στο wireless και τα 100 στο ενσυρματο.
καμμια σχεση λοιπον, μια χαρα ειναι το router και ειναι και wireless


solega, apati, teos: απο οτι εχει γραφτει, δινει κανονικα και τωρα το wireless router της linksys, και επισης λενε οτι ειναι καλο.
Εγω παντως θα το αγοραζα αν δεν ειχα παρει ηδη αλλη προσφορα

1. τι εννοεις ? μετα μπορεις να πας οπου θες χωρις ενεργοποιηση γραμμης παλι ?
2. δηλαδη με συρμα καλυτερα ?
3. ρωτησα σε καταστημα γερμανου κ μου ειπε οτι το ασυρματο δεν ειναι στο πακετο πια. Μαλιστα μου εδειξε κ το τελευταιο που ειχε κρατησει απο παραγγελια

solegga
28-12-05, 01:26
Πήγα κ εγώ νομίζοντας ότι υπάρχει το κιτ με ασύρματο μόντεμ κ ο υπάλληλος με ενημέρωσε οτι η προσφορά αυτή τελίωσε. Αρα μαπα το καρπούζι... :D

kiriakosk
28-12-05, 01:26
Τελικα το -50% ισχύει μόνο για το πάγιο της γραμμής η κ για το πάγιο της πΟΤΕνετ??


Ναι ρε απιδιά,κι εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό.


μόνο πάγια..

Το 50% ειναι για όλα! Παγιο ΟΤΕ και ΟΤΕνετ για 8 μήνες μετα τους 2+2 που δίνει κιτ!
Και είναι 20.7 ευρά τελική!

NoYmErOs
28-12-05, 01:39
Να μη συγχωρέσετε για την άθελά μου παραπληροφόρηση γιατί συνηθισμένος να λέω πάγιο την γραμμή του ΟΤΕ και σύνδεση την σύνδεση με τον ISP, διαβάζοντας τα πάγια στην προσφορά θεώρησα ότι αναφέρετε στην γραμμή μόνο...

Από εκεί και πέρα οι αλάνθαστοι μπορούν να με αποκαλούν και ασόβαρο ..

teos
28-12-05, 01:42
Πήγα κ εγώ νομίζοντας ότι υπάρχει το κιτ με ασύρματο μόντεμ κ ο υπάλληλος με ενημέρωσε οτι η προσφορά αυτή τελίωσε. Αρα μαπα το καρπούζι... :D
Ενταξει, μαπα με οικονομικα κριτηρια δεν ειναι αν το υπολογισεις στο 12μηνο.
Νομιζω ΟΤΕ κ HOL αυτη τη στιγμη συμφερουν κ ειδικα αυτο το -50% της οτε στα παγια μπορει να βγει ακομα φθηνοτερο σε περιπτωση που πεσουν οι τιμες του χρονου.... :thumbsup1

solegga
28-12-05, 01:48
Τουλάχιστον ξέρει κανενας αν ισχύει η προσφορά απο τα Mutirama με τα ηχεία 5,1???

tommygun
28-12-05, 02:28
1. τι εννοεις ? μετα μπορεις να πας οπου θες χωρις ενεργοποιηση γραμμης παλι ?
εγω απαντουσα στο παιδι που ρωτησε για καμμια καλη προσφορα για οσους εχουν ηδη γραμμη
τωρα για αυτο που ρωτας, πολλοι εχουν γραψει οτι με οτενετ μπορεις. αλλα καλο ειναι να το διευκρινησεις απο καποιον που το εκανε (και ειδικα αν ειχε πακετο)



2. δηλαδη με συρμα καλυτερα ?
καλυτερα ειναι οτι βολευει τον καθενα. εγω απλως προσπαθουσα να διευκρινησω μια απορια/μπερδεμα




3. ρωτησα σε καταστημα γερμανου κ μου ειπε οτι το ασυρματο δεν ειναι στο πακετο πια. Μαλιστα μου εδειξε κ το τελευταιο που ειχε κρατησει απο παραγγελια

μαλιστα. κριμα γιατι απο οτι γραψανε διαφορα παιδια, ηταν καλο router
ισως αν ρωτουσες στο τηλ κανενα αλλο καταστημα γερμανου να εχει ξεμεινει κανενα

teos
28-12-05, 02:56
Ναι μεσω οτε μπορεις να κρατησεις γραμμη, νομιζα οτι ελεγες οτι κ μεσω 4νετ γινεται.
Να σου πω την αληθεια δεν με απασχολει αν ειναι η δεν ειναι ασυρματο, πανω απ'ολα η τιμη κ να ξεφυγουμε επιτελους απο PSDN εχω αγανακτησει πια
Τες πα ευχαριστω για το ενδιαφερον κ καλο βραδυ σε οσους υποφερουν "ακομα" απο psdn σαν εμενα

G_Zisis
30-12-05, 02:29
Παιδιά,τώρα θυμήθηκα ότι πριν λίγο καιρό (καλοκαίρι νομίζω) είχα πάρει τηλέφωνο στην forthnet και ρώτησα αν μπορώ να αλλάξω ISP μετά το τέλος των μηνών του πακέτου και μου είπε ότι αν πάρω τηλ στον ote και να πω κάτι (δεν θυμάμαι τι) μπορώ να κρατήσω τη γραμμή.Τι λέτε ήταν καμοιά τρελή ή μπορεί να γίνει.

NoYmErOs
30-12-05, 11:51
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση..Παρά μόνο αν άλλαξε σήμερα και δεν το έμαθα.

G_Zisis
30-12-05, 14:30
Ρε παιδιά,τελικά ποια λέτε να διαλέξω (OTEnet ή FORTHnet) αλλά και γενικά ποιο πακέτο είναι καλύτερο?Φοβάμαι λίγο να πάρω κάτι που θα μου βγει άχρηστο και θα το έχω για 6 μήνες και παραπάνω μπορεί.

Neted
30-12-05, 15:40
Συγγνώμη βρε παιδιά αλλά από που συμπαιρένετε ότι το 50% ισχύει για όλη τη σύνδεση;
Αφού στη σελίδα της OTEnet το αναφέρει ξεκάθαρα:

http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=339
"Τώρα το OTENET OnDSL Kit μαζί με την προσφορά 2+2, παρέχει και 50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια, μετά το τέλος της προπληρωμένης περιόδου, στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες.
Αυτό σημαίνει ότι σε οποιαδήποτε μελλοντική προσαρμογή του OTENET OnDSL τιμοκαταλόγου, οι συγκεκριμένοι πελάτες, θα διατηρήσουν την επιπλέον 50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια της υπηρεσίας για το χρονικό διάστημα μέχρι την συμπλήρωση των 12 μηνών."

G_Zisis
30-12-05, 23:31
Neted,όταν λέει μηνιαίο πάγιο εννοεί το πάγιο της OTEnet BUNDLE που είναι κάτι σαν το 1Bill δηλαδή γραμη+ISP.

Ρε παιδιά,τελικά ποια λέτε να διαλέξω (OTEnet ή FORTHnet) αλλά και γενικά ποιο πακέτο είναι καλύτερο?Φοβάμαι λίγο να πάρω κάτι που θα μου βγει άχρηστο και θα το έχω για 6 μήνες και παραπάνω μπορεί.
Κάποιος?

NoYmErOs
03-01-06, 11:33
Neted,όταν λέει μηνιαίο πάγιο εννοεί το πάγιο της OTEnet BUNDLE που είναι κάτι σαν το 1Bill δηλαδή γραμη+ISP.

Κάποιος?

Αν δεν θέλεις πακέτο δες εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038

Αν δεν θέλεις πακέτο και μεγάλες δεσμεύσεις δες εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26584

G_Zisis
04-01-06, 02:41
Παιδιά τα πάγια κάθε μήνα έρχονται στον λογαργιασμό του ote ή με τραπεζική κατάθεση,πιστωτική κτλ?

apati
04-01-06, 15:57
Παιδιά τα πάγια κάθε μήνα έρχονται στον λογαργιασμό του ote ή με τραπεζική κατάθεση,πιστωτική κτλ?
Το συγκεκριμένο ποστ αναφέρεται στα πακέτα όλα σε ένα..με άλλα λόγια δεν πληρώνεις τίποτα άλλο πέρα από την πρώτη φορά που παίρνεις το κιτ. Αν τώρα μιλάς για σύνδεση αορίστου ή τύπου 1bill, όπου πληρώνεις το πάγιο και την σύνδεση με τον φορέα ανά μήνα τότε εξαρτάται πως έχεις στήσει την ιστορία..αν π.χ. παίζει με οτενετ ή οτε το πάγιο έρχεται στον λογαριασμό σου. αν πάλι έχεις γραμμή οτε αλλά σύνδεση σε άλλο φορέα τότε πληρώνεις μεν τον οτε για την γραμμή στον λογαριασμό σου και τον φορέα ξεχωριστά..(αυτή την στιγμή λόγω μη αναπροσαρμογής των παγίων από οτε αυτό σου βγαίνει ακριβότερο απο το να πήγαινες σε μια λύση τύπου 1bill, οπού τα δουλεύεις όλα μέσω ένος φορέα μόνο, δηλ και γραμμή και σύνδεση.)

G_Zisis
04-01-06, 16:26
Δηλαδή αν πάρω 1Bill δεν θα μπορώ να το πληρώνω από το λογαριασμό του ote?

G_Zisis
08-01-06, 02:16
Παιδιά,αν έχω in-a-box,όταν τελειώσουν οι μήνες,αν υπάρχει καμιά προσφορά στο 1Bill όπως τώρα 3+3,θα μπορώ να την αναβαθμίσω με αυτήν την προσφορά ή πρέπει οπωσδήποτε σε αορίστου?

sdikr
08-01-06, 02:27
Παιδιά,αν έχω in-a-box,όταν τελειώσουν οι μήνες,αν υπάρχει καμιά προσφορά στο 1Bill όπως τώρα 3+3,θα μπορώ να την αναβαθμίσω με αυτήν την προσφορά ή πρέπει οπωσδήποτε σε αορίστου?

Αν υπάρχει φυσικά, έχεις δυνατότητα να πάς σε άοριστου 1bill ή προπληρωμένη

@ ADSLgr.com All rights reserved.