PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλως ηρθα επισημως!



FestoNero
21-12-05, 17:21
Τη Δευτερα εβαλα τη μανα να κανει αιτηση στο 134 για 384 ΡSΤΝ
(καλα, καλα, τα στοιχεια της ειπε μονο, τα υπολοιπα τα εκανα εγω;) )
κ σημερα με πηρανε στο κινητο να μου πουνε οτι εγινε η ενεργοποιηση..
Γιατι τοσο γρηγορα ρε παιδιαααα!!!
Σε 7 εργασιμες μου ειπε το παλικαρι!!!
Τι να τη κανω τωρα τη γραμμη;;
Δεν εχω προλαβει να παρω ουτε ρουτερ ουτε φιλτρα!!!
Το τηλεφωνο λειτουργει χωρις τα φιλτρα ομως.. :confused: :confused:
(Γιατι;; )
Τωρα ψαχνω ρουτερ, κ υπολογιστη :D :D μιας κ εχω λαπτοπ που ψιλοντρεπεται το Ιντερνέτ..
Αντε, Καλως ηρθα!!!

(μη μου πειτε οτι ειναι σε λαθος κατηγορια, παραπονα για τον ΟΤΕ και το DSL του κανω :evil: :p :p :D :-k )

chilli21
21-12-05, 18:05
Καλώς τον μας!!!!!
Πας καλά!!!Άμα σε δούνε κάποιοι εδώ μέσα να παραπονιέσαι για το ότι σου ενεργοποιείσανε την γραμμή νωρίτερα από ότι περίμενες θα σε πάρουν με τισ ντομάτες!!!:rotfl:
Πάρε και εσύ πρώτα έναν υπολογιστή να πούμε και κάνε μετά την αίτηση!!!Είπαμε,δεν κάνουν και έναν χρόνο να σε ενεργοποιείσουν:-k
Άντε λοιπόν!!!Πάρτα γρήγορα και σου εύχομαι Happy Downloading!!!:biggrin:

FestoNero
21-12-05, 18:59
Δ λεω, το λαπιτοπι μπαινει ιντερνέτ, αλλα αλλο ειναι να μπαινεις με το λαπτοπ, κ αλλο με το PC. Ασε που εχω και περιορισμενη χωρητικοτητα..

pan.nl
22-12-05, 05:26
FestoNero, σχετικά με το τηλέφωνο που λειτουργεί χωρίς φίλτρα, υποθέτω ότι είναι επειδή δεν υπάρχει router που εκείνη τη στιγμή είναι συγχρονισμένο με τη γραμμή. Για δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο αφότου συνδέσεις το router στη γραμμή και συγχρονίσει και πες μας αν ο ήχος της γραμμής όταν σηκώνεις το τηλέφωνο σου σπάει τ'αυτιά.
Πάντως, νομίζω ότι κάποιοι έχουν αναφέρει ότι ακόμα και όταν είναι συνδεδεμένοι στο internet το τηλέφωνο τους λειτουργεί ακόμα και χωρίς φίλτρα. Αλλά περισσότερα ας μας πουν οι ειδήμονες.
Καλωσήρθες στο club των DSLόπληκτων (ετοίμαζε το πιεσόμετρο και κανένα ηρεμιστικό σιγά σιγά για τις στιγμές έντασης :D)!
Φιλικά

FestoNero
22-12-05, 12:21
Λες ε; δε το ηξερα ρε γμτ κ οταν με πηρανε τηλεφωνο στη δουλεια για να μου πουν οτι ενεργοποιηθηκε εκανα κοπανα για να παω να παρω τα φιλτρα..
Τα οποια παρεπιπτοντως τα πληρωσα.. Μπας κ με κλεψανε; :evil:
Στο 134 μου ειπανε οτι δικαιουμαι δωρεαν 2 φιλτρα τα οποια πρεπει να μου στειλουνε με κουριερ.
Εγω αρνηθηκα γιατι ο κακομοιρης ο κουριερ δεν θα εβρισκε κανεναν σπιτι κ σκεφτηκα να παρω απο το καταστημα του οτε στη περιοχη μου.
Ομως εκει μου ειπανε οτι δικαιουμαι 2 φιλτρα μονο εαν παρω ΚονεΧ.
Αλλα δεν ηταν και σιγουροι..

Πηρα και ρουτερ, το 9107 αλλα δεν το εχω ανοιξει ακομη :D :D

Hwoarang
23-12-05, 01:09
γιατί? ντρέπεσαι να το ανοίξεις?

FestoNero
23-12-05, 12:04
Ντρεπομουν.:D
Σκεφτομουν σοβαρα να το παω πισω κ να παρω κανενα Linksys που πουλανε με 50-60Ε στο φορουμ ,μπας κ γλιτωσω κανα φραγκο, αλλα το σκεφτηκα τοσο πολυ που βαρεθηκα:haha
Οποτε το ανοιξα κ τωρα κανω σεταπ!!:thumb_dup

apok
23-12-05, 12:08
Άντε.. καλό & προσεκτικό setup..
Και μην ξεχνάς ότι απορία έχεις εδώ έχει πολλές απαντήσεις (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=58)

@ ADSLgr.com All rights reserved.