PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και DC++



Twisted_Wicked
10-03-09, 21:05
Ειχα παρα πολυ καιρο να ασχοληθω με dc++ και ξαναεπιασα το αθλημα χτες που ηθελα καποιες συλλογες.Το παραδοξο ειναι οτι ενω παλιοτερα (δλδ οσο ηταν ακομα η forthnet σωστη στην κρητη) σε συγκεκριμενους χρηστες με υψηλο ul τερματιζε το dl rate της γραμμης μου,πλεον δεν γινεται.Οχι απλα δεν γινεται αλλα απο 500+ kbps παλιοτερα στους ιδιους χρηστες φτανει πλεον σημερα μετα βιας τα 20-30 kbps.Δεν φταινε οι αλλοι χρηστες μιας και τους εχω μιλησει και μαλιστα μου εδωσαν και ολο το ul τους για δοκιμη αλλα και παλι τπτ.Γνωριζετε αν εχει βαλει η forthnet καποιο cap limit στις single source συνδεσεις?Αναφερομαι σε single source γτ σε multisource/torrents δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.

hel
11-03-09, 02:07
Όλες τις ώρες το παρατηρείς;

Twisted_Wicked
11-03-09, 10:50
Να πω την αληθεια δεν το ειχα προσεξει.Γι'αυτο το λογο το αφησα χτες ολη μερα και κρατησα log με τις ταχυτητες.20-30 kbps max οταν εχω μια συνδεση active και ακομα χειροτερα 10-20 kbps max συνολικα με 2 active συνδεσεις (διαφορετικοι user-διαφορετικα αρχεια).Δεν μπορω να καταλαβω αν εχω εγω προβλημα/κατι κανει η forthnet αλλα απο την στιγμη που αλλος με οτε και στους ιδιους χρηστες χτυπαει 300 kbps ανα connection δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω... :hmm: Επιπλεον εγω σε οποιοδηποτε user δινω full ul μεχρι και 100 kbps... :hmm:

Durdyn
11-03-09, 19:35
Το χρησιμοποιώ μόνο όταν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και δεν μπορώ να το βρω αλλού. Δεν πολυκοιτάω ταχύτητες αλλά μια που είδα τώρα να ρωτάς δοκίμασα να κατεβάσω μερικά πράγματα μαζί και περνούσε εύκολα η συνολική ταχύτητα τα 200kb/s. Μεμονωμένα από users αν δεις δεν έπιανε σπουδαία πράγματα, αλλά αυτό μπορεί να είναι και τυχαίο. Εσύ έχεις πρόβλημα και σε συνολική ταχύτητα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.