PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεράστια ανοησία!



mafia1
11-03-09, 00:03
Εκανα κάτι βλακείες και κατέληξα να πρέπει να ενεργοποιήσω τα windows.Δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά και θέλω να γυρίσω όπως ήμουν πριν.Άμα κάνω system restore θα διωρθωθεί;Δεν θέλω να κάνω τίποτα παράνομο απλά να γυρίσω τα windows όπως ήταν πριν.

crypter
11-03-09, 00:05
Αναλογα τι αλλαγες εχεις κανει και τωρα χρειαζεται ενεργοποιηση. Δεν ειναι σιγουρο οτι θα αντιστραφουν. Δοκιμασε το και βλεπεις. Εννοειται πρωτα κανε backup των σημαντικων αρχειων σου σε αλλο αποθηκευτικο μεσο και μετα προχωρα.

mafia1
11-03-09, 00:08
Μου έχει αλλάξει και το κλειδί των windows όμως.Αυτό που έκανα ήταν να βάλαω ένα αρχείο στην registry.

crypter
11-03-09, 00:09
Κακως, επρεπε να κανεις backup απο την registry πριν την πειραξεις. Δοκιμασε system restore και βλεπουμε.

tsek
11-03-09, 00:09
κάνε back up τα αρχεία και τότε ''ήσυχος'' δοκίμασε αν θες την επαναφορά συστήματος.

mafia1
11-03-09, 00:13
Μιάς και άλλαξε το κλειδι λέτε να δω αν είναι αυθεντικο;Τώρα για τα αρχεία δεν είναι και τα μυστικά της κυβέρνησης αλλά κάτι θα κάνω.

........Auto merged post: mafia1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κακως, επρεπε να κανεις backup απο την registry πριν την πειραξεις. Δοκιμασε system restore και βλεπουμε.

Να σου πω ότι το σκέυτικα αλλά δεν το έκανα θα με πεις λαλακα και θα έχεις και όλο το δίκιο.

Simpleton
11-03-09, 00:21
Τα Windows είναι αυθεντικά αν έχεις κάπου το product key. Αν ήταν προεγκατεστημένα στον υπολογιστή, θα βρεις ένα αυτοκόλλητο στο κουτί/στο κάτω μέρος του laptop. Αν τα αγόρασες ξεχωριστά, το αυτοκόλλητο βρίσκεται στη θήκη του CD. Εφόσον δεν άλλαξες το product key της εγκατάστασης, θα πρέπει να μπορεί να γίνει κανονικά η ενεργοποίηση.

mafia1
11-03-09, 00:22
A και στο everest γράφει licensed processors 2.Εγώ έχω ένα επεξεργαστή.

........Auto merged post: mafia1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εγώ τα έχω βάλει αλλά δεν θημάμε αν ήταν γνήσια.

Simpleton
11-03-09, 00:27
Δοκίμασες να κάνεις ενεργοποίηση;

mafia1
11-03-09, 00:34
Θα μπορώ να γυρίσω πίσω αν δεν είναι γνήσια όμως ή...

........Auto merged post: mafia1 πρόσθεσε 6 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

κάτι παιδιά;

opener
11-03-09, 08:36
Εκανα κάτι βλακείες και κατέληξα να πρέπει να ενεργοποιήσω τα windows.Δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά και θέλω να γυρίσω όπως ήμουν πριν.Άμα κάνω system restore θα διωρθωθεί;Δεν θέλω να κάνω τίποτα παράνομο απλά να γυρίσω τα windows όπως ήταν πριν.

Πηγαινε εδω να το μαθεις =


Άμεση επικύρωση
Τώρα μπορείτε να βεβαιωθείτε ότι το λογισμικό σας είναι αυθεντικό. Είναι γρήγορο και εύκολο
Επικυρώστε τα Windows
Επικυρώστε το Office
http://www.microsoft.com/genuine/Default.aspx?displaylang=el

crypter
11-03-09, 09:32
Θα μπορώ να γυρίσω πίσω αν δεν είναι γνήσια όμως ή...

........Auto merged post: mafia1 πρόσθεσε 6 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

κάτι παιδιά;
Aν δεν ειναι γνησια τοτε λογικα θα πρεπει να τα ξανακανεις εγκατασταση εστω και με repair της αρχικης εγκαταστασης. Η ακομα καλυτερα να αγορασεις την γνησια εκδοση. :)

nnn
11-03-09, 10:22
Αγοράστε τα windows και μην προσπαθείτε να σπάσετε προγράμματα μέσω registry.

@ ADSLgr.com All rights reserved.