PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να πω επιτέλους για την TELLAS?



papaz
22-12-05, 03:18
Διαβάστε...

άφαντη η TELLAS μέχρι σήμερα....
έκανα αίτηση στα μέσα Νοέμβρη και αφού πέρασαν 15 ημέρες πήρα την TELLAS τηλέφωνο. Τι γίνεται με την αίτησή μου...
μου απάντησαν ότι έχει πάει στον ΟΤΕ...
μετά από 1 μήνα(!!!)...
TELLAS : δεν ξέρουμε τίποτα, ο ΟΤΕ καθυστερεί,
τηλέφωνο στον ΟΤΕ: τι γίνεται με τη σύνδεσή μου?
ΟΤΕ : μα μόλις πριν από 3 ημέρες μας ενημέρωσε η TELLAS.
TELLAS : αδύνατον, αφού έχουμε ενημερώσει τον ΟΤΕ από την αίτησή σας στην αρχή!
κάποιος από τους δύο (ή και οι δύο?) λέει ψέματα.
αφού ενεργοποιήθηκε το ADSL (μετά 1 μήνα και, παρόλο που η TELLAS λέει ότι θέλει 12 ημέρες για την ενεργοποίηση!!!) πήρα ξανά την TELLAS για να ρωτήσω πότε θα μου στείλουν τον εξοπλισμό και μια νέα έκπληξη με περίμενε...
είχαν λέει τελειώσει τα μοντεμ ADSL/PSTN και περιμένουμε να μας φέρουν.. από την ενεργοποίηση έχουν περάσει σχεδόν 10 ημέρες και ο εξοπλισμός ακόμα έρχεται... κανείς δεν με έχει πάρει τηλέφωνο.
ευτυχώς πήγα και πλήρωσα 95 ευρώ και πήρα router και έχω ADSL από την ημέρα της ενεργοποίησης, γιατί αν περιμένω από την TELLAS, σώθηκα!!!

Οι τύποι δεν παίζονται με τίποτα, δουλεύουν τον κόσμο κανονικά.
το μόνο που αναγνωρίζω στην TELLAS (και αν οφείλεται και σε αυτή) είναι ότι οι ταχύτητες που έχω είναι άριστες και δουλεύω πολύ ικανοποιητικά, Κάτι είναι και αυτό....!!!!....

party-pooper
22-12-05, 03:39
μηπως υπαρχει κανενας ορος στο συμβολαιο που μπορει να σε δικαιωσει,αν απειλουσες οτι θα αποσυρεις την αιτηση σου μαλλον θα κουνιοντουσαν και λιγο απο τις θεσεις τους.:thumbdown
Τεσπα μεγεια η DSL και καλο downloading:thumb_dup

ermis333
22-12-05, 08:58
12 μέρες είναι οι μέρες που δίνει επίσημα ο ΟΤΕ ότι χρειάζονται για να ενεργοποιηθι μια ADSL γραμμή γι αυτό και το έχει υιοθετήσει η Tellas.

ΥΓ. Η Crypto τα έχει κωλοκονομήσει με τα μουφοmodem της.....

mastermind
22-12-05, 09:43
12 εργάσιμες μέρες δηλαδή σχεδόν 3 βδομάδες... Όπως το ακούω μάλλον με την έλλειψη υλικού (καλά τόση δουλειά έπεσε?) έκριναν οτι επρεπε να το καθυστερίσουν λίγο.

Καλό κατέβασμα και περασμένα ξεχασμένα!

NoYmErOs
22-12-05, 10:16
Πήρες μόντεμ ,θα έπαιρνες και γραμμή στο όνομά σου και μια 3+3 της 4νετ και τώρα δεν θα είχες ούτε τόση αναμονή αλλά και κανένα πάνω από το κεφάλι σου να σε δουλεύει

Crosstalk
22-12-05, 23:03
Απο Taiwan ερχονται τα μοντεμς ρε παιδες.......και μαλλον με καραβι κιολας να πεσουν τα κοστη!

kadronarxis
27-12-05, 14:42
:D crosstalk

vagelis1
28-12-05, 20:00
υπομονή φιλε μου και εγώ τα ιδια αιτηση απο 2 του μηνος η γραμμή ενεργοποιηθηκε 22 του μηνός και εξοπλισμό δεν εχω πάρει μεχρι σήμερα 28 του μηνός!!!!

theodoros2004
28-12-05, 20:10
υπομονή φιλε μου και εγώ τα ιδια αιτηση απο 2 του μηνος η γραμμή ενεργοποιηθηκε 22 του μηνός και εξοπλισμό δεν εχω πάρει μεχρι σήμερα 28 του μηνός!!!!

Εισαι μαλλον απο τους "τυχερους" επεσες στην περιπτωση. Κουραγιο και υπομονη.:(:(

Crosstalk
28-12-05, 21:21
Ρε παιδια........ειναι που ειναι ΓΤΠ το κρυπτο.......σας καθυστερει κιολας.....εαν εχετε την ανεση να δωσετε 50-60 ευρω να παρετε ενα router να κανετε την δουλεια σας......εκτος και αν η Τελλας δεν σας ανοιξει την υπηρεσια εαν το ζητησετε οι ιδιοι πριν σας αποστειλει το κρυπτο!

nodas
28-12-05, 21:57
ας υπαρχει για καβατζα ποτε δεν ξερεις τι γινεται :lol::haha

nodas
11-01-06, 13:53
σε μενα εγινε ενεργοποιηση ADSL γραμμης σε 8 μερες(το ανακαλυψα δεν το κοιταξα πιο πριν) τωρα περιμενω το αντιστοιχο τμημα της tellas να επικοινωνησει μαζι μου για αποστολη Modem,κλπ και να μου δωσουν Activation ΙD

κανονισα ραντεβου για δευτερα συνολο 11 εργασιμες

@ ADSLgr.com All rights reserved.