PDA

Επιστροφή στο Forum : emule format



mikelis
14-11-03, 22:32
παιδια να ρωτησω κατι?επειδη θελω να κανω format πως γινεται να μην χασουν οι αλλοι τους ποντους που εχω sto emule μετα απο τοσες ωρες συνδεσεις που εχω με το emule?θα παω παλι απο την αρχη?

avatarious
14-11-03, 23:44
ψάξε κάπου ο παπιάρχοντας το αναλύει διεξοδικά...

sooup
15-11-03, 01:13
Πρεπει να κρατησεις τα: "Temp" (για τα αρχεια που κατεβαζεις) και τα "preferences/clients" απο το config.Καντα καπου copy και μετα οταν ξαναστησεις το μουλαρι paste στο root

Nick2k2
15-11-03, 02:48
Απο ότι θυμάμαι οι πόντοι σου είναι καταχωρημένοι στους άλλους χρήστες και όχι σε σένα.Οπότε δεν πρόκεται να χάσεις τίποτα εσυ.Αλλά ψάξε ένα thread του παπιάρχοντα,τα αναλύει εκτενώς εκεί.

Slay
15-11-03, 09:41
παιδια να ρωτησω κατι?επειδη θελω να κανω format πως γινεται να μην χασουν οι αλλοι τους ποντους που εχω sto emule μετα απο τοσες ωρες συνδεσεις που εχω με το emule?θα παω παλι απο την αρχη?

den thes na kaneis format, sbhse to dir windows kai program files kai janaperna ta windows, pote moy den katalaba ayth thn mania tvn neon xrhston na kanoyn format kathe fora poy theloyn na allajoyn egkatastash.

sdikr
15-11-03, 12:21
Ειναι για την καυλα της εντολης format c:!!!
φιλικα

Nick2k2
15-11-03, 22:50
Ναι και μετά το format c: αν ξέχασες κάτι που ήθελες να σώσεις bye bye.Ξέρω και γώ άτομα που το κάνουν συνέχεια αυτό, για επανεγκατάσταση του λειτουργικού κάνουν format και μετά κλαίγονται γιατί όλο και κάτι ξέχασαν να σώσουν.Και γώ συμφωνώ windows,program files και document and settings αν σβήσεις είσαι οκ,μπορείς να περάσεις κανονικά τα win.

sdikr
16-11-03, 00:25
Το απλο format σου αφηνει την ευκολια να κανεις restore (διαφορα αλλα προγραμματα)
απο εκει και περα, πιστευω οτι ειναι καλυτερο μια εντελως φρεσκια εγκατασταση οταν αυτη ειναι αναγκαια.
φιλικα

Athlon_XP
16-11-03, 01:39
Εγώ πάντως όταν είναι να κάνω format την εκτελώ έτσι format c: /u δηλαδή να μην είναι δυνατή η επαναφορά των δεδομένων, αλλά συνήθως σπάνια την χρησιμοποιώ γιατί με το που κάνω εγκατάσταση τα Windows XP επιλέγω διαγραφή του partition και δημιουργία μετά και φορμάρισμα σε NTFS αλλά γρήγορο γιατί αλλιώς θα περιμένω πολύ μέχρι να τελειώσει το format (120 GB δίσκος).

rdaniel
16-11-03, 07:03
Εγώ πάντως όταν είναι να κάνω format την εκτελώ έτσι format c: /u δηλαδή να μην είναι δυνατή η επαναφορά των δεδομένων, αλλά συνήθως σπάνια την χρησιμοποιώ γιατί με το που κάνω εγκατάσταση τα Windows XP επιλέγω διαγραφή του partition και δημιουργία μετά και φορμάρισμα σε NTFS αλλά γρήγορο γιατί αλλιώς θα περιμένω πολύ μέχρι να τελειώσει το format (120 GB δίσκος).

... μόνο μην πέσεις στην περίπτωση να έχει bad sectors ο δίσκος, γιατί αν έχει ... την έκανες! Με το γρήγορο φορμάρισμα δεν κάνει έλεγχο του δίσκου (όπως έκανε παλιά στα Win9x π.χ.) και έτσι αν πάς αργότερα να χρησιμοποιήσεις κάποιο αρχείο που γράφτηκε σε λάθος σημείο ... άστο καλύτερα! Ελπίζω να μην σου τύχει!

EC
16-11-03, 10:00
@mikelis

Krata ta arxeia preferences.dat kai cryptkey.dat an thes na kratiseis ta credits ton allon xristwn krata kai to credits.dat ola ta arxeia briskontai mesa sto /config

@ ADSLgr.com All rights reserved.