PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπαρχει περιπτωση να βελτιωσω καπως το ms της συνδεσης μου;



tonyv
12-03-09, 19:07
Γεια σας παιδια, ναι ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους που τρωνε το βασανιστηριο απο την 4net τους τελευταιους μηνες,

η ερωτηση μου ειναι αν θα βελτιωθει καθολου το ms - ping η οπως το λενε, ωστε να μην εχω συνεχεια dc στα online παιχνιδια που παιζω, εαν ζητησω χαμηλοτερη ταχυτητα της γραμμης μου. Τωρα ειμαι στα 24mb υποτιθεται.

αν οχι, θα ηθελα ολλοι σας να μου πειτε την γνωμη σας ποτε πιστευεται θα τελειωσει αυτος ο εφιαλτης με της γραμμες, δεν θελω ακριβεις ημερομηνια, ουτε και θα το παρω μετρητης, απλα ισως εχει γινει ξανα κατι τετοιο στο παρελθον και εχεται μια ιδεα ποσο θα κρατηση αυτη τη φορα.

ευχαριστω πολυ παντως

Dr-PsychoGR
12-03-09, 20:02
Γενικά από ότι έχω παρατηρήσει πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα με την 4νετ.
Κάνε υπομονή μέχρι να γίνουν εργασίες αναβάθμισης στην περιοχή σου μπας και δεις καμιά άσπρη μέρα! :(

halvas69
13-03-09, 15:11
Μπες στο μενού του ρούτερ και στo ADSL settings και επέλεξε μόνο το G.dmt.
Επανεκκίνηση του ρούτερ και θα δεις μείωση των ping times.
Όχι τίποτα συνταρακτικό αλλά θα πέσουν αρκετά.
Το μόνο αρνητικό είναι ότι η ταχύτητα συγχρονισμού σου θα πέσει κοντά στα 8 με 9.
Στο δικό μου πχ είναι 8864/1024 Kbps, που δεν με χαλάει καθόλου σε σχέση με τα +

D4rK_Mess3ngeR
14-03-09, 03:50
Γεια σας παιδια, ναι ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους που τρωνε το βασανιστηριο απο την 4net τους τελευταιους μηνες,

η ερωτηση μου ειναι αν θα βελτιωθει καθολου το ms - ping η οπως το λενε, ωστε να μην εχω συνεχεια dc στα online παιχνιδια που παιζω, εαν ζητησω χαμηλοτερη ταχυτητα της γραμμης μου. Τωρα ειμαι στα 24mb υποτιθεται.

αν οχι, θα ηθελα ολλοι σας να μου πειτε την γνωμη σας ποτε πιστευεται θα τελειωσει αυτος ο εφιαλτης με της γραμμες, δεν θελω ακριβεις ημερομηνια, ουτε και θα το παρω μετρητης, απλα ισως εχει γινει ξανα κατι τετοιο στο παρελθον και εχεται μια ιδεα ποσο θα κρατηση αυτη τη φορα.

ευχαριστω πολυ παντως

Σαν λύση για μείωση των pings μπορείς να κάνεις ότι σου είπε παραπάνω ο halvas69, ωστόσο τα disconnects που ανέφερες είναι κάτι που πολύ πιθανόν να μην λυθεί είτε λόγο προβλήματος γραμμής (τεχνικό κλπ) είτε επειδή στο μέρος που βρίσκεσαι όπως πχ. Κρήτη, Ξάνθη κλπ το δίκτυο της forthnet είναι μπουκωμένο και είσαι κατά κάποιο τρόπο καταδικασμένος ότι και αν κάνεις.
Όσο για το πότε θα λυθούν τα προβλήματα αν ρίξεις μια ματιά σε τριγύρω topics, αυτό πιστεύω είναι που θα θέλανε να γνωρίζουν όλοι, αφού μήνες κρατάει αυτή η απελπιστική κατάσταση. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.