PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατι ο ΟΤΕshop παιρνει 2 παγια ADSL?



BladeII
13-03-09, 04:54
Οteshop δηλαδη του ΟΤΕ...
Παγιο onDSLΗοme 24: 29.90E
Παγιο ADSL 19,90E ????? αυτο τι ειναι ????
Παλια επειδη ρωτησα μου ειπανε επειδη η ΟΤΕνετ ειναθ θυγατρικη ο ΟΤΕ παιρνει το παγιο για μας συνδεει μαζι της μεσω ATM ....
Τωρα η ΟΤeshop ειναι θυγατρικη παλι ?
Ειναι καιρος να το ψαξουμε σε βαθος...
Δηλαδη πληρωνω το ΟΤΕ να μου επιτρεπει αν εχω ADSL port στο Isdn καφαο μου
και να πληρωνω εξτρα και το παροχο ??????????
Ενω πηρανε λεφτα να απο την Ε.Ε να μας τα συνδεσουν τα ADSL δωρεαν και να πληρωνουμε παροχο αυτοι μας κλεβουν φατσα καρτα...
Εγω αυτο το κολπακι ξερεις για να εχεις DSL γραμμη στο σπιτι σου 19.90 και να πληρωνω και παροχο DSL 30Ε δε το μασαω... πες μου 50 ευρω ολα μεγαλε μη με υποτιμας να συγχωρας δε εχω κανα μπαρμπα στην Ε.Ε να σα βαλω να σας κοψει τους κ...υς για βρωμας απατεωνια καπιταλα OTE...
Δηλαδη σου λεει εγω για να σου βαλω παροχη καλωδιου για να μπεις στο DSL παροχο δικο μου το καλωδιο που η Ε.Ε εδωσε να μας το κανεις δωρεαν ρε κουρελα ΟΤΕ που παιρνεις 19,90? ΡΕ τραβα στην Γερμανια τα Τηλεφωνα οι γραμμες εχουν DSL ολες δωρεαν μονο παροχο πληρωνεις...τα τηλεφωνα ειναι DSL ...ασε οταν παιζανε με τα Fiber optics και Τ3 στην Αμερικη πριν 10 χρονια τωρα μου πουλας φυκια για μεταξωτες κορδελες ολο μουρη στα τηλεφωνα απο τεχνικους που τα ξερουν ολα και δε ξερουν την τυφλα τους απο προισταμενους που κοιμουνται ορ8ιοι και απο Υφισταμενους που τα αρπαξανε και εγω ειμαι στην προιστορικη ADsl over PStn/ISNd ουτε καν ADSL καθαρο δικτυο ρε κουρελα που μουχλιασε ο κωλος σου στην καρεκλα να μου πουλας μουρη
μετα τα δικα μου τα λεφτα εγινες μαγκας και εσυ ΟΤΕ...
Ε λοιπον οχι να σε ιδιοτικοποιησουν να σε διαλυσουν και να παντε ολοι στο .....
Τεχνικοι δε φταινε...προισταμενοι δε φταινει Υφισταμενοι δε φταινε...
για ολα εμεις οι μ.....ες οι Ελληνες φταιμε...τους αφησαμε και μας γ.....ε....:rtfm:
Μια μερα θα ξυπνησουν οι ελληνες εστω και αργα και θα σας παρει και θα σας σηκωσει
Ειμαι Ελληνας μεταναστης .....στην Ελλαδα μου.

PascM
13-03-09, 06:01
Μια μερα θα ξυπνησουν οι ελληνες εστω και αργα και θα σας παρει και θα σας σηκωσει
Ειμαι Ελληνας μεταναστης .....στην Ελλαδα μου.


:respekt: αλλά ! πως? για δώσε info και να το ψάξουμε και εγώ μαζί σου.

Billmg81
13-03-09, 07:04
Α ρε BladeII πόσο δίκιο έχεις φίλε μου! Πριν περίπου 2 χρόνια που είχα σταθερό & internet απο τον OTE το είχα δεί & εγώ αυτό το παράλογο -παράλογοοοοο???Δεν απαντά! Άρα...λογικό--->βλέπε Λαζόπουλο!- με τις χρεώσεις που γινόταν του παγίου το κάγκελο & πήγα να ρωτήσω τι & πώς & μου απάντησαν πολύ απλά: "Αλλη φορά όταν υπογράφετε να διαβάζετε πιο προσεκτικά τους όρους του συμβολαίου!". Όσο & να το κυνήγησα δεν βρήκα άκρη...βλέπεις είναι νόμιμο & μου προσκόμισαν & τα απαραίτητα έγγραφα! Το παράνομο γίνεται νόμιμο με τις ευλογίες της -εκάστοτε- κυβερνήσεως! Καλά το είπες Έλληνας μετανάστης.....στην Ελλάδα μου! :respekt:

emeliss
13-03-09, 11:16
Όταν δεν ξέρουμε καλό είναι να ρωτάμε πριν αρχίσουμε να λέμε ανακρίβειες.

Οι τιμές του conn-x είναι ξεκάθαρες.
1 Mbps € 16,50
2 Mbps € 19,50
4 Mbps € 22,50
8 Mbps € 26,90
24 Mbps € 29,90 ανά μήνα. Αυτά πληρώνεις. Και πληρώνεις ανά 2 μήνες.

Μέσα τους βρίσκεται το κόστος δύο υπηρεσιών. Της γραμμής και της σύνδεσης. Ο ΟΤΕ πρέπει να αναφέρει και τος δύο ξεχωριστά. Αυτό δεν αυξάνει το κόστος, ούτε υπάρχουν κρυφές χρεώσεις.

Πολλές ανακρίβειες και πολύ χολή.

Επίσημες απαντήσεις σε απορίες για τον λογαριασμό μπορεί ο καθένας μας να πάρει από το 134 ή το oteshop της περιοχής του.

nnn
13-03-09, 11:19
Απαράδεκτο ύφος μηνύματος
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.