PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΟΤΕ - ΣΟΣ !!!



sx1
13-03-09, 12:47
Παρακαλώ πολύ αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει να μου πεί τι είναι αυτο το ΓΗ ΕΠΑΦΗ (τρώγεται?) είναι καλό? είναι κακό? σημαίνει κάτι? ώστε να μη φανώ εντελώς άσχετος (που είμαι) στον τεχνικό και να ξέρω τι να του ζητήσω.

ubuntubu
13-03-09, 22:05
a__________________________

b__________________________
-------------------.|
c_____________|_____________

d__________________________
--------------------|
------------------/////
.
Ας υποθέσουμε πως c-d είναι το ζευγάρι αγωγών της τηλεφωνικής σου γραμμής και a-b μια διπλανή γραμμή στο ίδιο καλώδιο.
Στην περίπτωση μας βλέπουμε πως ο d αγωγός είναι γειωμένος ,και ο c έχει επαφή με τον b αγωγό διπλανής γραμμής.
Στην πράξη τα πράγματα είναι πιο σύνθετα,αλλά η κεντρική ιδέα είναι αυτή.

hel
14-03-09, 09:57
Παρακαλώ πολύ αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει να μου πεί τι είναι αυτο το ΓΗ ΕΠΑΦΗ (τρώγεται?) είναι καλό? είναι κακό? σημαίνει κάτι? ώστε να μη φανώ εντελώς άσχετος (που είμαι) στον τεχνικό και να ξέρω τι να του ζητήσω.

Τι σου είπε ο τεχνικός δηλαδή; Τι πρόβλημα υπάρχει;

xmperop1
14-03-09, 22:01
Παρακαλώ πολύ αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει να μου πεί τι είναι αυτο το ΓΗ ΕΠΑΦΗ (τρώγεται?) είναι καλό? είναι κακό? σημαίνει κάτι? ώστε να μη φανώ εντελώς άσχετος (που είμαι) στον τεχνικό και να ξέρω τι να του ζητήσω.

Κακό, πολύ κακό,κάκιστο και αυτό που λέει ο ubuntubu.

sx1
15-03-09, 12:04
παιδιά, ο τεχνικός δε ξέρω αν ήρθε τελικά η όχι, κάποια στιγμή είχα μία απσύνδεση, και μετά η ταχύτητα ήταν στα 14 (πριν την αποσύνδεση ήταν στα 8). ίσως ήταν ο τεχνικός ίσως ηταν και τυχαίο. Γεγονός είναι οτι κανείς δε με πηρε τηλέφωνο, κανείς δε χτυπησε την πόρτα μου. Πιστεύω αν ήρθε τεχνικός, ήρθε και έφυγε σαν τον κλέφτη.
Δε ξέρω τι να κάνω... Μάλλον θα αρκεστώ στα 14 με τα όποια προβλήματα και με σκαμπανεβάσματα απο τα 8 στα 13 - 14.... Εκτός κι άν έχετε κάποια άλλη ιδεά...
Και πάλι ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

........Auto merged post: sx1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αλήθεια, έχω το δικαίωμα άραγε να ζητήσω αλλαγή ζεύγους?

takisch
15-03-09, 12:11
Βεβαίως και μπορείς... Το αν θα γίνει είναι το ζήτημα :rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.