PDA

Επιστροφή στο Forum : ρουτερ πιρελλι



planitario
13-03-09, 12:56
Για σας παιδια,

με το Πιρελι ροθτερ, εχς συνεχεια αποσυνδεσεις στην ΟΝ, υπαρχει λυση;

CMS
13-03-09, 13:01
Η εύκολη λύση είναι να καλέσεις την ΟΝ στο 13802 να σου ρυθμίσουν σωστά το profile ... μάλλον θα σε κλειδώσουν/συγχρονίσουν χαμηλότερα ...

Λιγάκι δυσκολότερο είναι να προσπαθήσεις να αλλάξεις εσύ profile στο MyoN ... αλλά δεν είναι βέβαιο ότι οι επιλογές θα είναι οι σταθερότερες για σένα ...

Συνεπώς καλύτερα να πάρεις την OΝ να κάνουν τα test που πρέπει στην γραμμή σου για να δουν το profile του θορύβου της γραμμής σου και τελικά να σε συγχρονίσουν σε σταθερό προφίλ ...

planitario
13-03-09, 13:03
Οκ τα εχω κανει ολα αυτα, ειμαι κλειδωμενεος οσο πιο χαμηλα γινεται...αλλα τιποτα....

CMS
13-03-09, 13:15
Αποσύνδεσε όλα τα τηλέφωνα που έχεις από τις πρίζες ... κύττα με το pirelli πάνω στην πρίζα μόνο του και μάλιστα στην κεντρική (πρώτη τηλεφωνική πρίζα του σπιτιού σου) ... έχεις σίγουρα φίλτρα σε όλα τα τηλέφωνα του σπιτιού ?

planitario
13-03-09, 13:32
Ναι τα εχω κανει ολα αυτα, δοκιμασα με ρουτερ D link και ηταν σταθερο, για αυτο λεω οτι μαλλομ φταιει το ρουτερ.....

CMS
13-03-09, 13:34
Τότε να πεις στην ΟΝ ότι έκανες όλα αυτά και να ζητήσεις από την ΟΝ να σου αλλάξουν το pirelli ... κάνε το και εγγράφως αυτό ...

planitario
13-03-09, 13:49
Οκ θα το τσεκαρω αυτο, ευχαριστω

@ ADSLgr.com All rights reserved.