PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με ταχυτητα



destraktro
13-03-09, 22:48
Καινούργιος συνδρομητάς μετά από 6 μήνες αναμονγια καινούργια σύνδεση (καλύτερα να μην ανοιξω αυτο το θέμα) και με το THOMSON TG585 και συγχρονίζομαι μονο στα 359 / 5.515 με Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 28,5 / 31,5. Ναι ναι ξερω για το εως 24 αλλα αυτο παραπάει...!!! Δεν υπαρχει κατώτατο όριο? Μποπρω να κανω κάτι για αυτό (που να εχει και νοημα) όπως καταγγελια, σπασιμο συμβολαιου χωρις ρητρα ή τους καλυπτει το εως 24?

vaggoulas
13-03-09, 23:22
Τηλέφωνο έχεις πάρει για να αναφέρεις?
Είσαι σίγουρος πως δεν είναι πρόβλημα δικό σου?Τα έχεις ελέγξει όλα από την μεριά σου?

destraktro
14-03-09, 00:34
τι εννοεις αν εχω ελεγξει τα παντα απο τη μερια μου? Αν εννοεις ρυθμισεις και συνδεσεις ολα λειτουργουν σωστα. Αυτη τη στιγμη μαλλοω γινεται χαμος στην τεχνικη υποστηριξη θα δοκιμασω αυριο. Το θεμα ειναι να μην παρω τηλ μονο και μονο για να μουν καλωδια οτε .. μπλα μπλα.... καλωδιωση σπιτιου ... μπλα μπλα μπλα.... αποστασταση απο dslam ..μπλα μπλα... εως 24 να τους βρισω εγω με τη σειρα μου και μετα να το κλεισω και το μονο που εχω καταφερει ειναι να σπασουν τα νευρα μου.

boymanos
14-03-09, 00:59
τι εννοεις αν εχω ελεγξει τα παντα απο τη μερια μου? Αν εννοεις ρυθμισεις και συνδεσεις ολα λειτουργουν σωστα. Αυτη τη στιγμη μαλλοω γινεται χαμος στην τεχνικη υποστηριξη θα δοκιμασω αυριο. Το θεμα ειναι να μην παρω τηλ μονο και μονο για να μουν καλωδια οτε .. μπλα μπλα.... καλωδιωση σπιτιου ... μπλα μπλα μπλα.... αποστασταση απο dslam ..μπλα μπλα... εως 24 να τους βρισω εγω με τη σειρα μου και μετα να το κλεισω και το μονο που εχω καταφερει ειναι να σπασουν τα νευρα μου.

γιατι εσυ πιστευεις ποτε οτι θα παραδεχτουν οτι φταινε?εγω 9 μηνες και με κοροιδευουν.τωρα δεν θελουν,δεν μπορουν,δεν θα το μαθω ποτε.η μονη λυση να βρεις την υγεια σου ειναι να φυγεις.χειροτερα αποκλειεται παντως να πας.

Manos29
17-03-09, 13:20
Καλησπερα φιλε .

Μην το λες ... για τα χειροτερα λεω

Αν εχει η γραμμη σου προβλημα η γραμμη του ΟΤΕ λεω .... τοτε δεν πα να συνδεθεις και με την ΝΑΣΑ Comunications. παλι προβλημα θα εχεις.

Δωσε μερικα ακομα stats της γραμμης σου εκτος απο τα παρακατω
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 28,5 / 31,5.

ποσο ειναι το SNR ?

αν το SNR σου ειναι στο 6 τοτε οριακα προσπαθει το ρουτερ σου να κρατησει την γραμμη
Δοκιμασε να συνδεσεις καλωδιο τηλεφωνικο η καποιο UTP στον κατανεμητη του σπιτιου σου και τραβα το μεχρι το ρουτερ συνδεσε το ρουτερ σου σε αυτο το καλωδιο και μην ξεχασεις να αποσυνδεσεις το υπολοιπο κυκλωμα ωστε το παλαιο κυκλωμα να μην επηρεαζει το καινουργιο δες τι stats θα εχεις με αυτο τον τροπο . -- (ολα αυτα τα κανεις μονο αν εχεις τις γνωσεις αλιως καλο θα ειναι να φωναξεις καποιον ηλεκτρολογο να το δοκιμασετε μαζι)

Αν δεν αλλαξει τιποτα φωναξε τεχνικο της Τελλας και πες του να τα ελεξει ολα , μην τον αφησεις ομως να φυγει ετσι ευκολα, να του πεις να βαλει καλωδιο στο Κατανεμητη του ΣΠιτιου αυτον του ΟΤΕ να τον ανοιξει και να συνδεσει εκει καλωδιο και να το βαλει στο ρουτερ οποτε θα καταλαβεις αν φταιει ο βρογχος του ΟΤΕ ή αν φταιει η δική σου καλωδίωση .

Να ξερεις ομως πως σε περιπτωση που φταιει η δικλη σου καλωδίωση θα χρεωθεις την επισξεψη του τεχνικου.

ΥΓ. Προσωρινα αν βαριεσαι ολη την διαδικασια μπορεις να παρεις την ΤΕλλας και να ζητησεις να σε κλειδωσουν στα 4 MBit πιστευω οτι εκει θα μπορεσεις να συχρονισεις σταθερα.

ΥΓ2. Σε περιπτωση που φταιει ο βρογχος του ΟΤΕ ολες τις εταιρειες να αλλαξεις τα ιδια χαλια θα ειναι .

@ ADSLgr.com All rights reserved.