PDA

Επιστροφή στο Forum : αναγκαστηκα στα 8 λογο πιταρισμενου dslam



LEVIATHAN
16-03-09, 12:52
Kαλημερα ρε παιδια. εχω ενα προβληματακι με τους κυριους κυριους τoυ tech support του ΟΤΕ. ειχα ενα προβλημα με αποσυνχρονισμους στην γραμμη μου οποτε λεω <<κατσε να παρω την παροχαρα να δουμε τι παιζει>>. Ολα οκ το δωσαμε βλαβη με περνουν τηλεφωνο και μου λενε εν ολιγης οτι << ναι Boy το βλεπουμε αλλα πας για downgrade στα 8 >> . << Μισο ρε μαστορα πριν απο αυτο συνχρονιζα στα 14 τωρα πως με στελνετε στα 8? >> και εκει ηταν που ακουσα την ατακα την κορυφαια ( την μια απο τις 2 ) << ε ναι ξερεις εισαι σε dslam το οποιο εχει 157 χρηστες σε 154 πορτες >> (Ο_ο) οποτε λεω δεν μπιιιιιιιιπ <<για βαλε με στα 8 >> με βαζει στα 8 και τσακ συνχρονισε αμεσως ωραια λεω εδω ειμαστε <<ασε με εδω μεχρι να κανετε καμια αναβαθμηση στα dslam >> και εκει ακουω την δευτερη ατακα υπερατου << δεν προβλεπετε κυριε να γινει καποια αναβαθμηση στa dslam μας >>..............

Τωρα θα αναρωτιεστε γτι ανοιξα καινουργιο thread
1) γτι καπου ηθελα να πω τον πονο μου ρε αδερφε
2) γτι ψαχνω μια λυση Η εστω μια συμβουλη

ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσατε για να δειτε εστω το προβλημα μου :) :) :)

emeliss
16-03-09, 17:56
Ή δεν άκουσες καλά ή δεν τα είπαν καλά.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να υπάρχουν 157 χρήστες σε 154 πόρτες.

karetsos
16-03-09, 18:11
θεωρητικα δεν γίνεται.

αλλά εδώ στο Ελλαδιστάν ποτέ δεν σταματήσαμε στη θεωρία.....:p:p

μάλλον βέβαια εννούσε 154 χρήστες σε DLSAM με 157(156?) πόρτες....

emeliss
16-03-09, 18:14
μάλλον βέβαια εννούσε 154 χρήστες σε DLSAM με 157(156?) πόρτες....
Kαι αυτό δεν λέγεται πιταρισμένο dslam. Πιταρισμένα έχουν ονομαστεί αυτά που έχουν σύνδεση με τον έξω κόσμο με μικρό ρυθμό μετάδοσης σε σχέση με τους συνδρομητές που είναι πάνω.

Georgevtr
16-03-09, 20:35
Άλλος πάροχος στην περιοχή σου?

LEVIATHAN
19-03-09, 10:55
Ξερω οτι ακουγετε καπως αλλα δεν εχω ουτε λογο να σας δουλεψω ουτε κουφος ειμαι...........οσο για τον αλλο παροχο δεν το σκεφτομαι γτι δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω ( τον μαιο μπαινω φανταρος )

@ ADSLgr.com All rights reserved.