PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ενεργοποιηση σε 2.5 Μηνες?



therock003
16-03-09, 13:34
Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind της περιοχης μου για να κανω την αιτηση και μου ειπαν πως θα χρειαστει 2.5 μηνες να ενεργοποιηθει επειδη δεν εχω καν γραμμη πανω (την ειχα διακοψη πριν ενα μηνα και την γραμμη και την παροχη).

Αληθευει κατι τετοιο? Παιζει να φαω τετοια φρικη τωρα για να ενεργοποιησω το ιντερνετ?

aragorncb600
16-03-09, 15:14
λογικα ναι εφοσον ειχες κοψει εντελως την γραμμη και την παροχη τοσο καιρο κανει να σου ξανα δωσουν νεα γραμμη

vaggos_fromhell
16-03-09, 16:46
Μπορούσες κατευθείαν να είχες πάει στη Τελλάς και όχι να διακόψεις.

Jacarta
16-03-09, 16:50
Μιλάς για double play?...ή θέλεις μόνο ιντερνετ από την tellas?
Ο φίλος μου χωρίς γραμμή ΟΤΕ έκανε 1μιση μήνα να κατασκευαστεί ο βρόχος αλλά έχουν περάσει 2 εβδομάδες και δεν ήρθε ακόμα τεχνικός σπίτι του να συνδέσει. Οπότε είναι ήδη στους 2 μήνες.
Και πάλι όμως είναι καλά σε σχέση με άλλες περιπτώσεις.
Μιλάμε για double play χωρίς ΟΤΕ στο όνομά του.

therock003
16-03-09, 23:55
Παιδια αμα ειναι να κανω τοσο πολυ αφηστε. Ας βαλω κατευθειαν οτε να τελειωνω. Απλως θα εχω να πληρωνω τα τρελλα τα παγεια του.

akkiiss55
17-03-09, 22:34
Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind της περιοχης μου για να κανω την αιτηση και μου ειπαν πως θα χρειαστει 2.5 μηνες να ενεργοποιηθει επειδη δεν εχω καν γραμμη πανω (την ειχα διακοψη πριν ενα μηνα και την γραμμη και την παροχη).

Αληθευει κατι τετοιο? Παιζει να φαω τετοια φρικη τωρα για να ενεργοποιησω το ιντερνετ?

Δν πειραζει ποτε δν ειναι αργα.κανε αιτηση αριθμοδοτησης..ο οτε πλεον λογω καταγγελιων κανει συντομα τις διαδικασιες εγκαταστασεων γραμμων...τωρα τι θα γινει για τη μεικτονομηση απο τον τεχνικο της τελλας ειναι αλλο θεμα...ενα θα σου πω.αν δεις κ καθυστερει ο τεχνικος της τελας παρε και φωναξε εναν ηλεκτρολογο να σ συνδεσει το τηλεφωνο αφου περασει πρωτα βεβαια ο τεχνικος του οτε και παρε απο το τηλεφωνο σου στην τελας.απλα πες οτι η γραμμη παιζει κανονικα και απο εκει θα προωθηθει για να γινει ενεργοποιηση παροχων...δουλευω μεσα και ξερω

triviz
22-04-09, 12:21
Δν πειραζει ποτε δν ειναι αργα.κανε αιτηση αριθμοδοτησης..ο οτε πλεον λογω καταγγελιων κανει συντομα τις διαδικασιες εγκαταστασεων γραμμων...τωρα τι θα γινει για τη μεικτονομηση απο τον τεχνικο της τελλας ειναι αλλο θεμα...ενα θα σου πω.αν δεις κ καθυστερει ο τεχνικος της τελας παρε και φωναξε εναν ηλεκτρολογο να σ συνδεσει το τηλεφωνο αφου περασει πρωτα βεβαια ο τεχνικος του οτε και παρε απο το τηλεφωνο σου στην τελας.απλα πες οτι η γραμμη παιζει κανονικα και απο εκει θα προωθηθει για να γινει ενεργοποιηση παροχων...δουλευω μεσα και ξερω
φιλε μου την προηγουμενη βδομαδα ο οτε παρεδωσε την γραμμη στην τελλας.εγω τωρα τι να κανω?παιρνω τηλ στο νουμερο μου (281400χχχχ) που μου εδωσαν(νεα αριθμοδοτηση) και ενω μεχρι χθες εβγαζε σφαλμα συνδεσης σημερα χτυπαει κανονικα.τι κακω απο δω και περα???????

Georgevtr
22-04-09, 15:32
Yπάρχουν και χειρότερα.3,5 μήνες με την hol

XARAYGH
22-04-09, 17:45
μονοδρομος ο γερμανικος ομιλος στις γρηγορες νεες γραμμες

@ ADSLgr.com All rights reserved.