PDA

Επιστροφή στο Forum : Netfaster ή speedtouch 585 για hol 2play



blackhill66
16-03-09, 14:54
To netfaster κλειδωνει στα 17646/980 και κατεβαζει απο rapid με 1.7mb/sec λετε αν βαλω το speedtouch να τα βελτιωσω λιγακι ή δεν αξιζει τον κοπο καν να δοκιμασω?ευχαριστω

lsavvaid
16-03-09, 17:06
To netfaster κλειδωνει στα 17646/980 και κατεβαζει απο rapid με 1.7mb/sec λετε αν βαλω το speedtouch να τα βελτιωσω λιγακι ή δεν αξιζει τον κοπο καν να δοκιμασω?ευχαριστω

Δεν αξίζει καν τον κόπο. :)

DaveMurray
16-03-09, 17:54
Δεν αξίζει καν τον κόπο. :)

Για πες και σε εμάς γιατί και όλας....

Δεν αξίζει τον κόπο γιατί....; Από ποιο πρίσμα....;

vaggoulas
16-03-09, 18:22
To netfaster κλειδωνει στα 17646/980 και κατεβαζει απο rapid με 1.7mb/sec λετε αν βαλω το speedtouch να τα βελτιωσω λιγακι ή δεν αξιζει τον κοπο καν να δοκιμασω?ευχαριστω
Το speedtouch το έχεις ήδη ή θες να το αγοράσεις?

blackhill66
16-03-09, 18:40
οχι το εχω γιατι ειχα conn-x πριν παω στην hol ,αλλα ηταν για isdn γραμμη,τωρα βεβαια δεν ξερω αν μπορει να <<παιξει>> στη hol με γραμμη pots

lsavvaid
16-03-09, 18:48
Για πες και σε εμάς γιατί και όλας....

Δεν αξίζει τον κόπο γιατί....; Από ποιο πρίσμα....;

Μιλάω για την περίπτωση να το αγοράσεις για αυτό το λόγο και μόνο για το κέρδος στην ταχύτητα. Από φίλους που κατά καιρούς το δοκίμασαν ήταν στα ίδια.

Εγώ σου λέω άντε και πάει ο συγχρονισμός σου στα 19. Αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα. δεν σημαίνει ότι θα κατεβάζεις πάντα έτσι.

Να θες να εκμεταλλευτείς ένα χαρακτηριστικό του που δεν το έχει το netfaster θα συμφωνούσα και θα το έκανα και εγώ , αλλά να αγοράσω ένα ρούτερ με την ελπίδα αν κερδίσω 1ΜΒιτ δεν θα το έκανα ποτέ. Άσε που αυτόν τον μήνα είσαι πχ στα 18 και με τον θόρυβο στις γραμμές από τους νέους χρήστες που προστίθενται πας πιο κάτω αργά αλλά σταθερά. Υπάρχει πολύς κόσμος να στο επιβεβαιώσει αυτό.

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις εφόσον το έχεις δωρεάν είναι μέσω τελνετ να έριχνες το SNR να κέρδιζες αλλά το θέμα είναι πόσο το επιτρέπει και η γραμμή σου χωρίς να έχεις αποσυνδέσεις

προσωπική γνώμη πάντα

mondeo
16-03-09, 19:09
Συνήθως τα Speedtouch κλειδώνουν πιό χαμηλά.Το Netfaster κλειδώνει ψηλότερα από όλα τα router.

vaggoulas
16-03-09, 19:28
οχι το εχω γιατι ειχα conn-x πριν παω στην hol ,αλλα ηταν για isdn γραμμη,τωρα βεβαια δεν ξερω αν μπορει να <<παιξει>> στη hol με γραμμη pots
Αν είναι isdn δεν πρόκειται να παίξει σε hol double play.Η γραμμή σου τώρα είναι pots.

SiliconManC
16-03-09, 22:50
το speedtouch θα χρονίσει χαμηλότερα λόγο του ότι έχει broadcom τσιπάκι. Το nefaster έχει infineon/TI που σε καλές γραμμές χρονίζει υψηλότερα. Το μόνο συν που εγώ βλέπω είναι μήπως παίξεις με το snr με κανα dmt, όπως ήδη ειπώθηκε. Βέβαια, αφού το έχεις δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

blackhill66
17-03-09, 10:26
σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις που εκφρασατε !

kingness
17-03-09, 19:25
παιδια μηπω ξερετε τι router δινει η hol με τις νεες συνδεσεις με τους 3 μηνες δωρο μεσω online κι αν ειναι ασυρματο?

treli@ris
17-03-09, 19:35
παιδια μηπω ξερετε τι router δινει η hol με τις νεες συνδεσεις με τους 3 μηνες δωρο μεσω online κι αν ειναι ασυρματο?

Το NetFaster δινει και ειναι ασυρματο.

valen_gr
20-03-09, 20:34
Στα double play ναι δινει το netfaster, στο απλο ADSL δινει το jetspeed....και το fritzbox με χρεωση 4.40 το μηνα (αυτο ειναι ασυρματο...) σε καθε περιπτωση, να ξερεις οτι ειναι χρησιδανειο, δεν στο χαριζουν...

amoyda
20-03-09, 21:11
Το NetFaster δινει και ειναι ασυρματο.

καποια παρουσιαση του εχουμε?

tips and tricks.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.