PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαυρη οθόνη μετα το πρώτο boot!!!



jstrat
17-03-09, 01:54
Help!!!
Καλησπέρα σε όλους,παιδια μπαίνω κατευθείαν στο θέμα γιατί καιγομαι.Το lap top τα έπαιξε,μετα το 1 boot τπτ μαύρη οθόνη.Ουτε windows ούτε τπτ!Ουτε cd windows δεν φορτώνει .Αυτό έγινε μετά από προσπάθεια να κάνω partition το δίσκο με το partition magic 8.Τι κάνω?υπάρχει κανένας που να έχει κάνει την ίδια ή παρόμοια χαζομάρα με εμένα?Αν ναι ας βοηθήσει!!!pls:worthy:

petros01
17-03-09, 08:19
Οταν λες μετά το πρώτο boot ? δηλαδή μια φορά κάνει ? αν δεν κάνει καθόλου, το post το βλέπεις ? στο bios μπαίνει ?

jstrat
17-03-09, 13:33
Nαι στο bios μπορώ να μπω κανονικα.Μετα μου έβγαζε μαύρη οθόνη.Απο το bios το έβαλα να κάνει boot από cd και δοκίμασα 3 διαφορετικά cd των wndiows αλλα τπτ!Μετα έβαλα το cd που είχε το laptop μαζί από την εταιρία και μπήκε στην κλασική μπλε οθόνη και έκανε κανονικά εγκατάσταση σε ένα partition.Το θέμα τώρα είναι ότι δεν έχω πρόσβαση στο άλλο μέρος του δίσκου.Απο το administrator tools βλέπω τον υπολoiπο δισκο αλλά χωρίς γράμμα. ( C: , D: , E:)Σε αυτήν την περίπτωση γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δώσω γράμμα στον δίσκο??

petros01
17-03-09, 21:30
Απο εκεί που πήγες και τον είδες αν πατήσεις δεξί κλίκ πάνω στο partition θα σου δώσει επιλογές... δεν ξέρω ποια windows εχεις.

JediMasterMANIAC
18-03-09, 20:24
Μην χρησιμοποιείς το Partition Magic. Μόνο προβλήματα δημιουργεί. Είναι δεινοσαυρική εφαρμογή :p
Αν θες να κάνεις paartitioning δοκίμασε ή το Paragon πως λέγεται τέσπα ή το GNUParted είτε από μόνο είτε από ένα Linux LiveCD (πχ Ubuntu)

@ ADSLgr.com All rights reserved.