PDA

Επιστροφή στο Forum : μαλλον με δουλευουνε!!! please help



kyran
17-03-09, 14:03
εκανα αιτηση στις 22/02/2009. την Παρασκευη 13/03/2009 μου κοπηκε το τηλεφωνο απο τον ΟΤΕ και συνδεσα το router της HOL και ειδα να αναβουν και τα 3 απαραιτητα led. μιλησα με τεχνικο της HOL και μου ειπαν οτι πιθανη ημερομηνια συνδεσης ηταν το Σαββατο 14/03/2009.ολα καλα μεχρι εδω.
σημερα Τριτη 17/03/2009 και δεν εχω ακομα ουτε τηλεφωνο ουτε συνδεση.
το παραπονο μου ειναι οτι εχω παρει 8 φορες τηλεφωνο και μου λενε σε ολες τις κλησεις οτι θα επικοινωνησει το επομενο δυωρο μαζι μου καποιος τεχνικος.....ουτε ενα τηλεφωνο.
ειμαι διαχειριστης σε ενα forum και τρεχω συνεχεια σε internet cafe για να κανω την δουλεια μου.
ζηταω να μου δωσουν καποιο υπευθυνο και μου λενε οτι δουλεια τους ειναι να καταγραψουν το τηλεφωνο και τιποτα αλλο(δικιο εχουν και αυτοι)
υπαρχει καποιο τηλεφωνο να μιλησω απ ευθειας με καποιο τεχνικο γιατι δεν βλεπω να γινετε δουλεια!!??

kyran
01-04-09, 13:43
ρε παιδια ακομα τιποτα!!! ουτε τηλεφωνο εχω ουτε ιντερνετ. και το σπαστικο ειναι οτι δεν με παιρνουνε τηλεφωνο πισω. παιρνω τηλεφωνο καθε μερα και μου λενε οτι θα επικοινωνησει μαζι μου καποιος αλλα τιποτα....καλα ειμουν στον ΟΤΕ ...τι ηθελα και εφευγα???
μπορω να ακυρωσω τωρα την συνδεση της ΗΟL?

treli@ris
01-04-09, 13:54
Παρε τηλεφωνο και απαιτησε να σου δωσουνε να μιλησεις με τεχνικο εκεινη τη στιγμη με την δικαιολογια οτι θα ακυρωσεις την συνδεση σου. Ισως πιασει

eso
01-04-09, 13:54
Κινητό τους έδωσες για να σε πάρουν?:)

linuxangel
01-04-09, 14:03
Συστήνω κι εγώ τη λύση της απειλής ότι θα τους ακυρώσεις το συμβόλαιο και θα απευθυνθείς σε άλλους από τη στιγμή που δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά.
Και υπόψιν, πρήξ'τους στα τηλέφωνα... Συνεχώς! Κάποια στιγμή θα ιδρώσει το αυτί τους! Εν ανάγκη ζήτα να μιλήσεις με προϊστάμενο τους. Να δούμε πόσο θα τους τσούξει τότε;

kyran
01-04-09, 14:30
τα εκανα οοολα αυτα που λετε και μου λενε με αυστηρο τονο οτι:
"η δουλεια μας κυριε ειναι να καταγραψουμε το περιστατικο και τιποτα αλλο.θα επικοινωνησει μαζι σας καποιος τεχνικος"
ασε το τι γκρινια ακουω απο την γυναικα μου!!!!!!! δεν εχει τηλεφωνο και εχει φρικαρει..

treli@ris
01-04-09, 14:42
Τελευταια λυση ειναι, αν μπορεις βεβαια, να περασεις απο τα γραφεια στους.

alex24
01-04-09, 14:42
Συμβαινουν αυτα συνηθως αλλα οχι και τοσο πολυ!Εγω οταν τους επαιρνα τηλ και ειχα βλαβη με επαιρναν μετα απο καμια ωρα!Αλλα μετα απο μια βλαβη στην ταχυτητα του ιντερνετ δεν με ειδοποιησαν καθολου και επειδη μια το τηλεφωνο μια το ιντερνετ και βαρεθηκα να τους παιρνω τηλεφωνο ακυρωσα την αιτηση μου και εφυγα για ΟΤΕ

jimka
01-04-09, 21:22
Εμενα η συνδεση εχει ενεργοποιηθει απο τις 11/3 και δεν εχω ουτε dsl γραμμη τεχνικος πειρε μια φορα τηλεφωνο την πρωτη μερα και μου ειπε οτι θα ληθει μεσα σε 2εως 3 ημερες.Εχω παρει 100 τηλεφωνα και σε γραφουν.

alex24
01-04-09, 21:29
Εμενα η συνδεση εχει ενεργοποιηθει απο τις 11/3 και δεν εχω ουτε dsl γραμμη τεχνικος πειρε μια φορα τηλεφωνο την πρωτη μερα και μου ειπε οτι θα ληθει μεσα σε 2εως 3 ημερες.Εχω παρει 100 τηλεφωνα και σε γραφουν.

Ε ειναι πολλες μερες απο της 11/3 πες τους οτι θα φυγεις εαν δεν γινει κατι μηπως γινει κατι εαν οχι φυγε δεν υπαρχει λυση αλλη!!Και μενα μια φορα με πηραν για το προβλημα ταχυτητας και μετα ουτε ειδοποιηση ουτε τπτ μεχρι τωρα παραμενει το προβλημα μια χαλαγε το τηλ μια το νετ βαρεθηκα και εκανα αιτηση για ΟΤΕ:respekt:

linuxangel
01-04-09, 23:53
Δες αν μπορείς να τους κάνεις και καμία καλή ξεγυρισμένη καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Εκτός του ότι θα φυγείς από το δίκτυό τους. Δεν παίρνουν από λόγια αυτοί...

DaveMurray
02-04-09, 00:01
ε και; Και να κάνει στην ΕΕΤΤ θα γίνει τπτ ρε φιλαράκο....; Εδώ πρόστιμα δίνει, και δεν ιδρώνουν οι πάροχοι, θα γίνει με την καταγγελία τπτ;

Όλα σε αυτή την χώρα είναι αναξιόπιστα, ψεύτικα..... Μα όλα.... Χιλιάδες έχουν κάνει καταγγελίες στην ΕΕΤΤ.... Η ΕΕΤΤ ούτε τον ρόλο του μεσολαβητή κάνει... Απλώς κοινοποιεί την επιστολή σου στον πάροχο, και τον καλεί να σου απαντήσει....

Άσε που από την ΕΕΤΤ παίρνεις απάντηση μετά από μήνες.....

Αν δεν μπούν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΝΟΜΟΙ, από το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ, που θα προστατεύουν εμάς, και θα βάζουν φρένο στους παρόχους και την εκμεταλεύση τους, ότι και να κάνεις/κάνουμε δεν πιάνει τόπο.... Είναι ελεύθερες, κυκλοφορούν ελεύθερες όλες τους μαζί οι εταιρείες, όπως πχ οι εισπρακτικές (μπορεί άστοχη σύγκριση, αλλά στα μάτια μου δίκαιη...) που κυκλοφορούν ανενόχλητες χωρίς νομικό πλαίσιο και κανόνες.....

ΝΟΜΟΥΣ Θέλει το κράτος, να ΝΟΜΟΘΕΤΗΣΕΙ, αλλιώς, δεν βρίσκει κανείς γιατρειά......

frenty
02-04-09, 00:08
@DaveMurray
:offtopic:Oι πολίτες-ψηφορόροι μυαλά δεν θέλουν;:offtopic:

DaveMurray
02-04-09, 00:24
Το κράτος οι πολίτες είναι.... Για αυτό και δεν έχουμε κράτος.... Επειδή δεν έχουμε πολίτες με μυαλό.....

theopan
02-04-09, 01:12
ΝΟΜΟΥΣ Θέλει το κράτος, να ΝΟΜΟΘΕΤΗΣΕΙ, αλλιώς, δεν βρίσκει κανείς γιατρειά......

Από νόμους σαν χώρα είμαστε υπερπλήρεις. Έχουν προβλεφθεί σχεδόν τα πάντα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει (και δεν υπήρξε ποτέ) διάθεση να εφαρμοστούν αυτοί οι νόμοι.

DaveMurray
02-04-09, 01:20
εγώ όμως ΝΟΜΟΥΣ δεν βλέπω.... Είτε δημιουργημένους και ανεφάρμοστους, αλλά ούτε και νέους.....:whistle:

Georgevtr
02-04-09, 01:34
Στείλε μια αυστηρή κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ και σ'αυτούς και σήκω φύγε απ'τους μπακάληδες.

theopan
02-04-09, 12:45
εγώ όμως ΝΟΜΟΥΣ δεν βλέπω.... Είτε δημιουργημένους και ανεφάρμοστους, αλλά ούτε και νέους.....:whistle:

Είσαι δικηγόρος; Έψαξες και δεν βρήκες νόμους για διάφορα θέματα που απασχολούν τους καταναλωτές μήπως (για να το εξειδικεύσοουμε κιόλας αν θέλεις);
Εγώ σου λέω ότι υπάρχουν νόμοι για τα πάντα! Πολύ απλά όταν ακόμα και οι αρμόδιες αρχές, τους επισημαίνουν αυτούς τους νόμους σε κάτι εταιρείες της κακιάς ώρας, θρασύτατα δηλώνουν ότι δεν πρόκειται να συμμορφωθούν, γιατί πολύ απλά ξέρουν ότι δεν θα έχουν καμιά συνέπεια! (Πρόσφατο παράδειγμα έχω από την Πλαίσιο Α.Ε.)

kyran
02-04-09, 12:56
εγω ενα ξερω "αν δεν φωναξει το παιδι ΔΕΝ το ταιζει η μανα"
οποτε εμεις ειμαστε αυτοι που πρεπει να παραπονεθουμε για να ξεκινησουν να φτιαχνουν νομους και στη συνεχεια να τους εφαρμοζουν

frenty
02-04-09, 13:43
Το κράτος οι πολίτες είναι.... Για αυτό και δεν έχουμε κράτος.... Επειδή δεν έχουμε πολίτες με μυαλό.....
+1:oneup:


εγω ενα ξερω "αν δεν φωναξει το παιδι ΔΕΝ το ταιζει η μανα"
οποτε εμεις ειμαστε αυτοι που πρεπει να παραπονεθουμε για να ξεκινησουν να φτιαχνουν νομους και στη συνεχεια να τους εφαρμοζουν
Τροποποιημένο προς το καλύτερο θα ήταν:
οποτε εμεις ειμαστε αυτοι που πρεπει να απαιτήσουμε για να ξεκινησουν να φτιαχνουν νομους και στη συνεχεια να τους εφαρμοζουν.

theopan
02-04-09, 19:57
+1:oneup:


Τροποποιημένο προς το καλύτερο θα ήταν:
οποτε εμεις ειμαστε αυτοι που πρεπει να απαιτήσουμε για να ξεκινησουν να φτιαχνουν νομους και στη συνεχεια να τους εφαρμοζουν.

Εγώ πάλι λέω ότι επειδή δε φαίνεται και τόσο εφικτό αυτό το "εμείς" στην Ελλάδα (με βάση ό,τι βλέπω να κυκλοφορεί τριγύρω μου), καλύτερα θα ήταν να παίρναμε ο καθένας το νόμο στα χέρια μας...
Του μέσου πολίτη του κόβει ίσα ίσα για να αναπνέει κατά πως φαίνεται οπότε άντε να συνεννοηθείς για κάτι πιο περίπλοκο...:whistle:

beatnick
03-04-09, 02:29
Έχουν υποχρέωση (από την ΕΕΤΤ), όταν καλείς, να σου δίνουν τον αριθμό πρωτοκόλου της βλάβης.
Επίσης για να θεωρηθεί ότι κάποια βλάβη έχει επιλυθεί, θα πρέπει να υπάρχει επιβεβαίωση από τον πελάτη (επίσης οδηγεία ΕΕΤΤ).
Αυτά για να ξέρεις που βαδίζεις.

Λογικά δεν θα πρέπει να φτάσεις σε αυτό το στάδιο, αλλά αν δεν περάσουν τα προηγούμενα, "Συνδέστε με με τεχνικό, ή αλλιώς με τμήμα ακυρώσεων". Καλό κουράγιο.

jimka
03-04-09, 23:01
Απο τηλεφωνω δεν μπορεις να βγαλεις ακρη αλλωστε το τεχνικο τμημα ειναι μονο για καταγραφη βλαβων.Και οι απειλες δεν πολυ παινουν αφου κανενα τμημα δεν ειναι αρμοδιο.Γραφεια πατρα δεν υπαρχουν μου ειπαν στο τηλεφωνω οποτε η μονη λυση ειναι καταγγελια.

anepro
21-04-09, 16:44
Το σκεφτόμουν να πάω στην HOL αλλά με αυτά που διαβάζω το ξανασκέφτομαι να κάτσω στ΄αβγά μου!

spartiatis
22-04-09, 07:33
Το σκεφτόμουν να πάω στην HOL αλλά με αυτά που διαβάζω το ξανασκέφτομαι να κάτσω στ΄αβγά μου!

Αρα πετυχαν αυτο που ηθελαν μερικοι.....:whistle:

no_logo
22-04-09, 09:00
εγω ενα ξερω "αν δεν φωναξει το παιδι ΔΕΝ το ταιζει η μανα"
οποτε εμεις ειμαστε αυτοι που πρεπει να παραπονεθουμε για να ξεκινησουν να φτιαχνουν νομους και στη συνεχεια να τους εφαρμοζουν

Στην πράξη τι κάνεις;
Σε αυτή την περίπτωση που σε αφορά άμεσα κάθεσαι και μυξοκλαίς στην «υποστήριξη» της hol, σε γράφουν και εσύ επιμένεις να τρως την χλαπάτσα.
Δάσκαλε που δίδασκες...............

@ ADSLgr.com All rights reserved.