PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο Πρόβλημα - Εχω τρελλαθεί



SprintN
17-03-09, 16:55
Γεια σας φίλοι. Παρακολουθω πολύ καιρό το φορουμ αλλα αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Εχω ένα πρόβλημα από την Παρασκευή 13/3 και έχω γίνει μπαλάκι μεταξύ ΟΤΕ (121) και ΟΤΕΝΕΤ χωρίς να μπορώ να βρώ άκρη.

Συγκεκριμένα ενω το μόντεμ μου συγχρονίζει κανονικά και μπορώ να έχω πρόσβαση σε μερικές σελίδες, στις περισότερες δεν μπορώ να έχω πρόσβαση. Ο browswer δείχνει waiting for www.xxxx ή transferring data from... και κολάει εκεί αιωνίως.

Κάποια site που δεν έχω πρόβλημα: www.in.gr, www.capital.gr, www.cnn.com, www.apple.com, www.ote.gr, www.google.gr

Site που έχω πρόβλημα: www.microsoft.com, www.youtube.com, www.dpgr.gr, www.otenet.gr (!!!!!) και πάρα πολλά άλλα. Τα site που κολλάνε είναι ο κανόνας και αυτά που δεν έχω πρόβλημα οι εξαιρέσεις.

Να αναφέρω εδώ ότι το ίδιο θέμα έχω από 3 PC και ένα Mac και με όλους τους browser (Firefox, IE, Safari).

Εχω γίνει μπαλάκι μεταξύ OTE και OTENET που μια προσπαθουν να με πείσουν ότι φταίνε τα PC μου, μια ο router μου και μια δεν ξέρουν τι να πουν. Ενας μόνος στο τρίτο τηλέφωνο στην ΟΤΕΝΕΤ παραδέχτηκε ότι μπορεί να είναι και δικό τους πρόβλημα αλλά δεν μπορουσε να το αναπαράγει με το uid και το password μου.

Ας σημειώσω ότι οι προβληματικες σελίδες δείχνουν να ξεκινούν να φορτώνουν κανονικά και μετά 'κολλάνε' σαν κάποιος να κλείνει το bandwidth... DNS πρόβλημα δεν υπάρχει και κάνοντας ping και tracert σε κάποιες από τις προβληματικές σελίδες δείχνει να υπάρχει πρόσβαση.

Είμαι κυριολεκτικά χαμένος και δεν ξέρω τι να κάνω για τη λύση του προβλήματος. Αν κάποιος έχει καμμιά ιδέα καλοδεχούμενη. Α, να αναφέρω ότι είμαι Πόρτο Ράφτη (2299076xxx).

Νίκος

zavarakatranemia
17-03-09, 17:05
Μήπως είναι κανένας ιός;
Έκανες scan με antivirus;

SprintN
17-03-09, 17:15
Ιός που εμφανίστηκε ταυτόχρονα σε 2 PC και στο Mac και σε WinXP κάτω από VMWare στο Mac? Ασε που δοκιμάζω το laptop στό γραφείο και όλα καλά και στο σπίτι τίποτα.

zavarakatranemia
17-03-09, 17:22
Ιός που εμφανίστηκε ταυτόχρονα σε 2 PC και στο Mac και σε WinXP κάτω από VMWare στο Mac? Ασε που δοκιμάζω το laptop στό γραφείο και όλα καλά και στο σπίτι τίποτα.

σωστό και αυτό..

SprintN
17-03-09, 17:49
Να κάνω μια χαζή ερώτηση? Υπάρχει περίπτωση να αλλάξανε τίποτα από τον ΟΤΕ και να μη δουλεύει σωστά το router μου? Η να θέλει αλλάγή καμμιά παράμετρος? Υπάρχει τέτοια πιθανότητα Πέμπτη ολα να είναι καλά και Παρασκευή να παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα?

Το ρουτερ μου είναι ενα παλιο Telindus αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα 3 χρόνια τώρα. Να πάω να πάρω ενα κουνούργιο? Υπάρχει κανένα που να συστήνετε να δουλεύει καλά με Connex?

odys2008
17-03-09, 17:52
Δοκίμασε με opendns ή και να βάλεις χειροκίνητα τους dns της otenet

SprintN
17-03-09, 18:17
Δεν είναι DNS το πρόβλημά μου. Τα domain names γίνονται resolve σωστά. Αμα κάνω ping η tracert ενα domain name, το IP address βρίσκεται σωστά. Οπως είπα και στην αρχή, οι σελίδες βρίσκονται αλλά δεν φορτώνονται (σαν να κλείνει κανείς το bandwidth και περνάει 1 Byte την ώρα ενα πράμα...)

odys2008
17-03-09, 18:30
Ναι όντως το έχεις γράψει, τώρα το πρόσεξα

δοκίμασε να κάνεις ένα reset το router σου. Δεν είναι πρόβλημα του υπολογιστή σου, οπότε θα είναι η του router η του οτε. Καλό είναι να δοκιμάσεις και με άλλο router για να διαπιστώσεις που ακριβώς βρίσκεται το πρόβλημα και να πράξεις ανάλογα

psyxakias
17-03-09, 18:33
Παλιά είχα πάθει κάτι αντίστοιχο λόγω λανθασμένου MTU. Λόγω PPPoE έπρεπε να είναι 1492, νομίζω πως ο router είχε custom προκαθορισμένο 1500 και δημιουργούσε πρόβλημα σε αρκετά sites.

SprintN
17-03-09, 18:37
Το θεμα είναι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ στο router.

PPPoE ή PPPoA είναι το Connex? Νομίζω πώς έχω στο ρουτερ PPPoE (δεν είμαι στο σπίτι να το κοιτάξω).

BTW Ουτε το adslgr.com μπορώ να φορτώσω από το σπίτι :mad:

Caret
18-03-09, 03:14
ppp over ATM είναι στους περισσότερους αν όχι σε όλους τους παρόχους.

f15
18-03-09, 10:21
Γεια σας φίλοι. Παρακολουθω πολύ καιρό το φορουμ αλλα αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Εχω ένα πρόβλημα από την Παρασκευή 13/3 και έχω γίνει μπαλάκι μεταξύ ΟΤΕ (121) και ΟΤΕΝΕΤ χωρίς να μπορώ να βρώ άκρη.

Συγκεκριμένα ενω το μόντεμ μου συγχρονίζει κανονικά και μπορώ να έχω πρόσβαση σε μερικές σελίδες, στις περισότερες δεν μπορώ να έχω πρόσβαση. Ο browswer δείχνει waiting for www.xxxx ή transferring data from... και κολάει εκεί αιωνίως.

Κάποια site που δεν έχω πρόβλημα: www.in.gr, www.capital.gr, www.cnn.com, www.apple.com, www.ote.gr, www.google.gr

Site που έχω πρόβλημα: www.microsoft.com, www.youtube.com, www.dpgr.gr, www.otenet.gr (!!!!!) και πάρα πολλά άλλα. Τα site που κολλάνε είναι ο κανόνας και αυτά που δεν έχω πρόβλημα οι εξαιρέσεις.

Να αναφέρω εδώ ότι το ίδιο θέμα έχω από 3 PC και ένα Mac και με όλους τους browser (Firefox, IE, Safari).

Εχω γίνει μπαλάκι μεταξύ OTE και OTENET που μια προσπαθουν να με πείσουν ότι φταίνε τα PC μου, μια ο router μου και μια δεν ξέρουν τι να πουν. Ενας μόνος στο τρίτο τηλέφωνο στην ΟΤΕΝΕΤ παραδέχτηκε ότι μπορεί να είναι και δικό τους πρόβλημα αλλά δεν μπορουσε να το αναπαράγει με το uid και το password μου.

Ας σημειώσω ότι οι προβληματικες σελίδες δείχνουν να ξεκινούν να φορτώνουν κανονικά και μετά 'κολλάνε' σαν κάποιος να κλείνει το bandwidth... DNS πρόβλημα δεν υπάρχει και κάνοντας ping και tracert σε κάποιες από τις προβληματικές σελίδες δείχνει να υπάρχει πρόσβαση.

Είμαι κυριολεκτικά χαμένος και δεν ξέρω τι να κάνω για τη λύση του προβλήματος. Αν κάποιος έχει καμμιά ιδέα καλοδεχούμενη. Α, να αναφέρω ότι είμαι Πόρτο Ράφτη (2299076xxx).

Νίκος

Τα ίδια και στην Αργυρούπολη ,ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και σε μένα ;)

Unreal
18-03-09, 10:44
Παρόμοια προβλήματα έιχα και εγώ με ένα router Crypto και όταν χρησιμοποιούσα PPPoE (ανεξαρτήτως MTU size). Αν γύριζα σε PPPoA τα προβλήματα λυνόντουσαν. Άλλαξα ρουτερ και δεν έχω πρόβλημα ούτε σε PPPoE ούτε σε PPPoA.

Εσύ βέβαια μπορεί να μην άλλαξες τίποτα στις ρυθμίσεις του router αλλά μπορεί να άλλαξαν στις ρυθμίσεις του DSLAM από τον ΟΤΕ ή του BBRAS από OTENET. Η συμβουλή μου είναι να αλλάξεις σε PPPoA. Αν το πρόβλημα παραμένει, προσπάθησε να δανειστείς απο κάποιον φίλο ένα router λίγο πιο επώνυμο (π.χ Zyxel, USR, Linksys, Netgear) και δοκίμασε με αυτόν.

amoyda
18-03-09, 11:54
Το θεμα είναι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ στο router.

PPPoE ή PPPoA είναι το Connex? Νομίζω πώς έχω στο ρουτερ PPPoE (δεν είμαι στο σπίτι να το κοιτάξω).

BTW Ουτε το adslgr.com μπορώ να φορτώσω από το σπίτι :mad:

εγω ειμαι σε PPPoA συμφωνα με την οτενετ- 801113555.
εαν το αλλαξω,εχω αποσυχρονισμους.

SprintN
18-03-09, 14:21
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ειδικά αυτους που αναφέρθηκαν σε παράμετρο του router γιατί με βοήθησαν στη λύση. Τελικα το 'ελυσα' το πρόβλημα με μηδενική βοήθεια από Οτε.

Κατ' αρχήν να διορθώσω και να πώ πώς η σύνδεση είναι over ATM και στο router είχα, σωστά, PPPoA (και όχι PPPoE όπως νόμιζα). Το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας την παράμετρο MTR (όχι MTU, δεν ξέρω αν είναι το ιδιο) στο Telindus σε 1492 από κάτι άλλο που είταν (δεν πρόσεξα τί). Το αστείο είναι πώς δεν είχε γίνει καμμιά αλλαγή ΠΟΤΕ σ' αυτες τις παραμέτρους. Προφανώς κάτι άλλαξε πρόσφατα ο ΟΤΕ και απαιτούσε την σωστή παράμετρο... Ευχαριστώ τον ΟΤΕ για την ανύπαρκτη βοήθεια.

Εντωμεταξύ τσίμπησα και ενα Netgear ADSL2+ και αντικατέστησα το Telindus.

Λέω να κάνω αναβάθμιση από 1 σε 4Μbps. Στην περιοχή μου υποτίθεται πώς δίνεται full 24Μbps αλλά επειδή είμαι λίγο περισσότερο από 2χμ ευθεία χαλκού δεν ελπίζω σε πολλά.

Ξέρει κανείς αν η σύνδεση στα 4Mbps θα είναι ADSL2+ ή απλή ADSL2? Να περιμένω ότι δεν θα έχω πρόβλημα στα 4Mbps σε αυτή την απόσταση? Αν θυμάμαι το attenuation που μου δίνει τώρα το Netgear είναι περίπου 45 db.

headbanger
18-03-09, 14:40
με 45 atten μια χαρά θα παίξεις σε 4άρα. και όλες οι συνδέσεις πάνω από 2άρες πεύτουν στα κινέζικα dslam (huawei) και άρα είναι adsl2.

SprintN
18-03-09, 15:03
Με φόβησε ενας τεχνικος του ΟΤΕ από το Μαρκόπουλο, που με πήρε σήμερα κατόπιν εορτής για το πρόβλημα μου (αφού είχα αναφέρει 4 φορές στο 121 ότι το έλυσα...).

Τεσπα του ειπα που μένω και το attenuation και μου είπε δεν θα παίξω στα 4 γιατι είμαι 3-3.5 χλμ μακρια (ουτε 2.5 δεν είμαι..) και θα μείνω χωρίς ιντερνετ, οπότε θα δηλώσω βλάβη και θα αναγκαστεί (!!) να ερθει επίσκεψη όπου θα με κάνει downgrade σε 2. Οπότε για να μην παιδεύομαι να ζητήσω αναβάθμιση σε 2 και όχι σε 4.....

Να τον πάρω σοβαρά ή όχι? Να φανταστώ ότι η σύνδεση δεν θα είναι ADSL2+ οπότε δεν θα συγχρονίζει αυτόματα σε λιγότερα από 4, ή θα συγχρονίζει 4 ή καθόλου? Και αν αυτά ισχύουν ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΤΟ 134 OTAN ZHTAME ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ????

Μπερδεύτηκα...

amoyda
18-03-09, 15:23
http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

SprintN
18-03-09, 15:44
Καλα είναι αυτά, αλλά θεωρητικά. Σε προβληματική περιοχή με υποδομή της πλάκας όπως το Πόρτο Ράφτη μπορεί η πραγματικότητα να είναι πολύ χειρότερη φαντάζομαι. Μανι-μάνι, ζήτημα αν είμαι 2χμ από το DSLAM (αντε 2.5 ανάλογα πως παιρνει τις γωνίες το καλώδιο...) αλλά το attenuation μου μοιάζει σαν να είμαι πάνω από 3.

Θεωρητικά το καταλαβαίνω ότι τα 4 δεν θα είναι πρόβλημα, αλλά με φόβισε ο τεχνικός. Της περιοχής είναι, κάτι θα ξέρει φαντάζομαι.. Εκτός αν τα λέει αυτά γιατί βαριέται να δουλέψει (σε περίπτωση που όντως βγάλει πρόβλημα).

Τεσπα θα αφήσω την αίτηση αναβάθμισης ώς έχει για τα 4 και είμαι προετοιμασμένος για την χειρότερη ταλαιπωρία... να ψάξω πού εχω τα χάπια μου μόνο.

amoyda
18-03-09, 15:56
Τεσπα θα αφήσω την αίτηση αναβάθμισης ώς έχει για τα 4 και είμαι προετοιμασμένος για την χειρότερη ταλαιπωρία... να ψάξω πού εχω τα χάπια μου μόνο.

απο την στιγμη που ο οτε μας δινει το δικαιωμα σε αναβαθμιση-υποβαθμιση γραμης,καντο και δες μονος σου.
να σου πω μονο οτι ο οτε δινει ασυρματο ρουτερ δωρο εαν αναβαθμισεις απο 1Mbps σε 4Μbps.
αυτο μου το ειπαν και απο το 134 και απο το oteshop.

SprintN
18-03-09, 16:10
Εμένα μου είπαν πως το δώρο είναι ρouter μη ασύρματο. Το ασύρματο έχει εξτρα χρέωση. Αχρηστο μου είναι ούτως ή αλλως.

Ο τεχνικός μου είπε πως η αναβάθμιση είναι εύκολη (προφανώς...). Η υποβάθμιση όμως όχι. Πρεπει να δηλώσεις βλάβη, να περάσεις ταλαιπωρία αναμονής και έπειτα. Δεν ξέρω αν ισχύει (πολύ πιθανόν Ελλάδα είμαστε) αλλά μου φαίνεται περίεργο όταν είσαι σε συμβόλαιο αορίστου.

amoyda
18-03-09, 16:20
Εμένα μου είπαν πως το δώρο είναι ρouter μη ασύρματο..

μα εχει προσφορα τωρα ο οτε και για αυτο το δινει αλλα αφου σουν ειπαν ετσι.

SprintN
19-03-09, 17:25
Update: Φοβερό σερβις απ' τον ΟΤΕ (αμα είναι να παρουν λεφτα....). Χθές το μεσημέρι ζήτησα την αναβάθμιση, σήμερα στις 9 το πρωί κλείδωσε το μοντεμ στα 4Μbps.

Τα πράγματα λίγο που δοκίμασα δείχνουν καλά. Η εξασθένιση πήγε από 41db σε 43db και το noise margin έπεσε από 31 σε 27-28. Ενα download που έκανα έδειξε 450ΚB/s και δεν είχα καμμιά αποσύνδεση.

Θα δουμε και το βράδι.

Advanced
20-03-09, 17:42
Update: Φοβερό σερβις απ' τον ΟΤΕ (αμα είναι να παρουν λεφτα....). Χθές το μεσημέρι ζήτησα την αναβάθμιση, σήμερα στις 9 το πρωί κλείδωσε το μοντεμ στα 4Μbps.

Τα πράγματα λίγο που δοκίμασα δείχνουν καλά. Η εξασθένιση πήγε από 41db σε 43db και το noise margin έπεσε από 31 σε 27-28. Ενα download που έκανα έδειξε 450ΚB/s και δεν είχα καμμιά αποσύνδεση.

Θα δουμε και το βράδι.

Τι φοβερό service ρε φίλε, μια command ή μια αλλαγή στο configuration του account σου γράφουν για να σε πάνε σε 4 mbps.
5 - 10 δευτερόλεπτα δουλειά είναι και σένα στην έκαναν 8 ώρες + .
Που θα πάει, θα αλλάξουν τα πράγματα σε λίγο καιρό απο τους Γερμανούς εκεί μέσα με τους "χαραμοφάηδες".
Μερικές φορές σκέφτομαι ότι αν δεν είχαμε απελευθερωθεί το 1941 απο τους Γερμανούς θα είμασταν καλύτερα τώρα. Θα μας είχαν φτιάξει αυτοί !!!!

odys2008
20-03-09, 18:06
Φίλε μου για να σε πάνε από 2 σε 4 συνήθως χρειάζεται να σε αλλάξουν dslam οπότε δεν γίνεται από pc. Πρέπει να πάει τεχνικός να σε κουμπώσει σε άλλη κάρτα.

Οπότε καλύτερα να ξέρουμε πριν βγούμε να κατηγορήσουμε. Εκτός του γεγονότος ότι οι τεχνικοί δουλεύουν μέχρι το μεσημέρι. Το παραβλέπουμε και αυτό:whistle:

Billmg81
20-03-09, 18:18
Λέω να κάνω αναβάθμιση από 1 σε 4Μbps. Στην περιοχή μου υποτίθεται πώς δίνεται full 24Μbps αλλά επειδή είμαι λίγο περισσότερο από 2χμ ευθεία χαλκού δεν ελπίζω σε πολλά.

Ξέρει κανείς αν η σύνδεση στα 4Mbps θα είναι ADSL2+ ή απλή ADSL2? Να περιμένω ότι δεν θα έχω πρόβλημα στα 4Mbps σε αυτή την απόσταση? Αν θυμάμαι το attenuation που μου δίνει τώρα το Netgear είναι περίπου 45 db.

Με το attenuation που έχεις θα πρότεινα να επιλέξεις τα 4Mbps (ίσως & 8Mbps αλλά το πολύ να κερδίσεις 0.5Mbps-1.5Mbps στην καλύτερη των περιπτώσεων!) & όσο για αυτό που λες για το modulation, υποθέτω πως μάλλον θα είσαι ADSL2 & όχι ADSL2+ απλά & μόνο επειδή μέχρι τα 8Mbps θεωρείσαι ADSL2! Πάντα υποθέσεις κάνω! Εύχομαι ότι καλύτερο & χωρίς προβλήματα φίλε. :oneup:

odys2008
20-03-09, 18:20
Οι ταχύτητές 4,8,24 είναι από default σε adsl2+. Εκτός και αν εμείς πάμε και τις αλλάξουμε χειροκίνητα είτε σε gdmt είτε σε adsl2

Billmg81
20-03-09, 18:59
Οι ταχύτητές 4,8,24 είναι από default σε adsl2+. Εκτός και αν εμείς πάμε και τις αλλάξουμε χειροκίνητα είτε σε gdmt είτε σε adsl2

Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό!

odys2008
20-03-09, 19:21
Γι αυτό είμαστε εδώ ;)

Advanced
20-03-09, 19:26
Φίλε μου για να σε πάνε από 2 σε 4 συνήθως χρειάζεται να σε αλλάξουν dslam οπότε δεν γίνεται από pc. Πρέπει να πάει τεχνικός να σε κουμπώσει σε άλλη κάρτα.

Οπότε καλύτερα να ξέρουμε πριν βγούμε να κατηγορήσουμε. Εκτός του γεγονότος ότι οι τεχνικοί δουλεύουν μέχρι το μεσημέρι. Το παραβλέπουμε και αυτό:whistle:

Ρε φίλε και ας υποθέσουμε ότι πρέπει να αλλάξει DSLAM (επειδή ο ΟΤΕ έχει ανακοινώσει εδώ και καιρό την αναβάθμιση απο 2 σε 4 Mbps και υποθέτω ότι θα έχει γίνει ήδη η αλλαγή των DSLAMs) ένα κούμπωμα μιας κάρτας ... σε 8 ώρες ??????
Εσύ πόση ώρα κάνεις να κουμπώσεις μια PCI Card στο PC σου? 1 λεπτό και άντε και 4 λεπτά το σετάρισμα.
Α και το άλλο, δεν δουλεύουν με βάρδιες οι τεχνικοί στα κεντρικά DSLAMs ? Επειδή έχουν τύχει να γίνονται αναβαθμίσεις απογεύματα, νύχτες και ΣαββατοΚύριακα, εκτός κι αν δεν γουστάρουν υπερωρίες (παράξενο ε?).
Μήπως μπερδεύτηκες με τους εξωτερικούς τεχνικούς ?:oops:

Και μια τελευταία ερώτηση ... δουλεύεις στον ΟΤΕ ? :whistle:

odys2008
20-03-09, 19:45
Όχι καμία σχέση δεν έχω με τον ΟΤΕ, αλλά εδώ έχουμε φτάσει στο σημείο να κατηγορούμε τον οτε επειδή δεν έκανε την αναβάθμιση σε 10 λεπτά αλλά την έκανε την επόμενη εργάσιμη.

Αναρωτήσου πόσες βδομάδες θέλει να γίνει το κούμπωμα αυτό σε κάποιον εναλλακτικό. Φιλικά πάντα. Έχει τύχει παιδιά να κάνουν αίτηση στον οτε της περιοχής τους και να τους την κάνουν μέχρι να γυρίσουν σπίτι. Σε 20' δλδ. Αλλά όχι και να λέμε ότι κάθονται επειδή την κάνανε την επόμενη μέρα.

cosmo_vicius
20-03-09, 20:39
ppp over ATM είναι στους περισσότερους αν όχι σε όλους τους παρόχους.

Κανεις λαθος φίλε μου. Οι περισσοτεροι που παιζουν "εως 24mpbs" ειναι PPPoE ο ΟΤΕ και συνήθως στις μικρες ταχυτητες ειναι PPPoA.

emeliss
20-03-09, 20:49
Κανεις λαθος φίλε μου. Οι περισσοτεροι που παιζουν "εως 24mpbs" ειναι PPPoE ο ΟΤΕ και συνήθως στις μικρες ταχυτητες ειναι PPPoA.
Καμία σχέση. Ψάξε για "PPP" στο forum και θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες.

nontasaggelis
21-03-09, 09:40
Ρε φίλε και ας υποθέσουμε ότι πρέπει να αλλάξει DSLAM (επειδή ο ΟΤΕ έχει ανακοινώσει εδώ και καιρό την αναβάθμιση απο 2 σε 4 Mbps και υποθέτω ότι θα έχει γίνει ήδη η αλλαγή των DSLAMs) ένα κούμπωμα μιας κάρτας ... σε 8 ώρες ??????
Εσύ πόση ώρα κάνεις να κουμπώσεις μια PCI Card στο PC σου? 1 λεπτό και άντε και 4 λεπτά το σετάρισμα.
Α και το άλλο, δεν δουλεύουν με βάρδιες οι τεχνικοί στα κεντρικά DSLAMs ? Επειδή έχουν τύχει να γίνονται αναβαθμίσεις απογεύματα, νύχτες και ΣαββατοΚύριακα, εκτός κι αν δεν γουστάρουν υπερωρίες (παράξενο ε?).
Μήπως μπερδεύτηκες με τους εξωτερικούς τεχνικούς ?:oops:

Και μια τελευταία ερώτηση ... δουλεύεις στον ΟΤΕ ? :whistle:

O ΟΤΕ αναφερει για αναβαθμιση συνδρομων ανα ιδιο DSLAM!!!
Ειδικοτερα μιλαει για δωρεαν αναβαθμιση απο 1024 σε 2048!ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ DSLAM ADSL, και δωρεαν αναβαθμιση συνδρομων απο 4048 σε 8096!ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ DSLAM ADSL2 &2+
OYΔΕΠΟΤΕ ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΠΟ 2024 ΣΕ 4048 η 8096 η .....

Οποτε αυτο που αναφερεις ειναι ατοπο!!!Η μεταβαση στον χωρο των dslam ειναι υποχρεωτικη για αλλαγη προφιλ απο 2048 σε κατι παραπανω!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.