PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήμα με conn-x στη Γλυφάδα



topaidi2002
18-03-09, 16:16
Καλησπέρα παιδια.

Θέλω βοήθεια, Μετά απο κάτι διάκοπες ρευματός τη περασμένη εβδομάδα έμεινα χωρίς ιντερνετ. Το ρουτερ μου απλα δεν λεει να συγχρονισει. Εχω ενα speedtouch 530i και η συνδεσή μου ειναι conn-x isdn dsl. Ο ΟΤΕ περα βρέχει τους παιρνω 2 φορες την ήμερα και απο οτι έχω καταλάβει με εχουν σε μία τσιγκολελετα μεταξυ ψηφιακου ελεγχου και του κλισε "Σε αργοτερο 24 ωρες θα σας παρουν τηλεφωνο" (εχουν περασει 5 24ωρα και ακομα να με παρουν)

Το ερωτημα μου είναι γνωρίζει κανεις τι μπορει να συμβαινει;
Να πάω να πάρω ενα καινουργιο ρουτερ θα λυσει το προβλημα;

Σας παρακαλω μια βοηθεια.

campero
18-03-09, 20:01
καλησπερα, προφανως εχεις δοκιμασει τα λιγα που περνουν απο το χερι σου.. οπωσδηποτε δοκιμασε αλλο router ( μαλλον εχεις down.bandwidth>2Mbps), ειναι παρα πολυ πιθανο να εχει παθει τπτ το κυκλωμα της συσκευης με τις διακοπες ρευματος που αναφερεις..

υ.γ. : στη θεση σου, δεν θα αγοραζα νεο για τη δοκιμη, εκτος αν αυτο που εχεις ειναι εκτος εγγυησης, ωστε να μου δωσουν νεο απο οτε...

topaidi2002
19-03-09, 17:59
Τελικά το έλυσα το πρόβλημα χθες το βράδυ. Μου δανεισαν ενα ρουτερακι απο τη δουλεια μου να δοκιμασω. Δοκιμασα και όλα πηγαν καλως. πηγα αγορασα ένα ρουτερακι της πλάκας και κάνω τη δουλεια μου. ευχαριστω. Το ρουτερ που έχω ειναι απο το 2006 οποτε χλωμο να υσχυει ακομα η εγγύηση.

campero
19-03-09, 18:16
τελος καλο, ολα καλα!!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.