PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγκέντρωση ερωτήσεων και για την Hol Τηλεφωνία



ygik
19-03-09, 18:05
Βλέποντας την πολύ ωραία προσπάθεια που έχει ξεκινήσει για την «Συγκέντρωση ερωτήσεων για την HOL IPTV», θα έβλεπα εξίσου χρήσιμη και ενδιαφέρουσα υποβολή ερωτήσεων για διευκρινήσεις από την HOL για θέματα που αφορούν ενεργοποίηση ψηφιακών τηλεφωνικών υπηρεσιών, ενδεικτικά αναφέρω :

• Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση της αναμονής κλήσης
• Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση εκτροπής κλήσεων
• Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση τηλεφωνητή
• Φραγή εξερχομένων για συγκεκριμένους προορισμούς π.χ. 090 ΧΧΧΧ κ.λ.π
• Τριμερής επικοινωνία
• Υπόλοιπο δωρεάν χρόνου κλήσεων σε κινητά τηλέφωνα

Σίγουρα στη δημόσια διαβούλευση θα εμπλουτισθεί.

Επίσης θα ήταν καλό να πιεστεί η HOL να λύσει τα προβλήματα των διακοπών στα τηλεφωνήματα που έχουν αρχίσει να παρουσιάζονται τελευταία γιατί το πρόβλημα δεν είναι μόνο στην Θεσ/νική αλλά και στην Αθήνα. Θα πρέπει και η HOL να καταλάβει ότι θα πρέπει να σέβεται τους συνδρομητές της και να μην απαντούν ότι φταίει η ασύρματη τηλεφωνική συσκευή ή κάτι αντίστοιχο (στο τέλος θα μας πουν και για virus στα dect τηλέφωνα).
Ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη εάν ήδη έχουν καλυφτεί τέτοια θέματα και δεν έχουν περιέλθει στην αντίληψη μου, αλλά το γενικό πνεύμα είναι ότι οι πάροχοι θα πρέπει να νοιώσουν σημαντική πίεση από τους καταναλωτές για κρίσιμες υπηρεσίες όπως είναι η τηλεφωνία.

Ευχαριστώ

:):):)

guzel
19-03-09, 18:29
http://www.hol.gr/default.asp?pID=299&ct=9&la=1

ygik
19-03-09, 23:03
Πράγματι GUZEL στο link που δείχνεις υπάρχει αρκετή πληροφορία. Καλά πότε τα έβαλαν πρέπει να είναι πολύ πρόσφατα.
Πιστεύω όμως ότι πρέπει να πιέσουμε να προσφερθεί οπωσδήποτε η δυνατότητα για φραγή σε πονηρά νούμερα κ.λ.π. γιατί αρκετοί έχουμε μικρά παιδιά και ....
Επίσης ο τηλεφωνητής λογικά θα ενδιαφέρει πολλούς.
Τέλος θα πρέπει να σταματήσουν τα ψαλιδίσματα στην τηλεφωνία που έχουν εμφανιστεί έντονα στην τηλεφωνία (έχω pots) τις τελευταίας 4 μέρες.

tardin
19-03-09, 23:12
όταν λες ψαλιδίσματα εννοείς διακοπές??? γιατί και εγώ είμαι 3 μέρες χωρίς τηλέφωνο και είναι αδύνατον να πιάσω γραμμή στην τεχνική υποστήριξη των απατεώνων

ygik
19-03-09, 23:23
Ναι διακοπές σε σημείο που να χάνεις τα λόγια του άλλου και μερικές φορές ακούς τον άλλον λες και μιλάει μεθυσμένος

tardin
19-03-09, 23:32
α καλά είσαι εσύ εγώ δεν έχω καθόλου

@ ADSLgr.com All rights reserved.