PDA

Επιστροφή στο Forum : Αχ ρε Tellas... τι τρέλα μας πουλάς!!!



dzadelis
20-03-09, 14:31
Φίλοι μου, μια φορά κι έναν καιρό... έκανα αίτηση στη Cyta, με την οποία μάλιστα την εξουσιοδοτούσα να διακόψει τη σύνδεσή μου στη Tellas και από 17/11/2008 έχω μεταφερθεί επίσημα πλεόν στο δικό της δίκτυο. Το Τεχνικό Τμήμα της Tellas μου επιβεβαίωσε από την αρχή την κατάργηση βρόχου και τη μεταφορά της γραμμής σε άλλον πάροχο. Εντούτοις το Λογιστήριο της Tellas με θεωρεί ακόμα ενεργό πελάτη και συνεχίζει να μου στέλνει λογαριασμούς! Μετά από δεκάδες τηλέφωνα, πολλά φαξ και email που τους έστειλα, με διαβεβαίωσαν ότι επιτέλους πραγματοποιήθηκε η διακοπή υπηρεσιών στο σύστημά τους, στις 04/02/2009! Μου επεσήμαναν ωστόσο ότι οφείλω να τους πληρώσω τα πάγια για όλη αυτή τη περίοδο, μέχρι και την ημερομηνία διακοπής. Ακόμα δεν έχω παραλάβει τον εκκαθαριστικό λογαριασμό. Ευτυχώς που είχα συμπληρώσει τον χρόνο, οπότε δεν μπορούν να απαιτήσουν πρόστιμο για την πρόωρη και αναίτια ακύρωση σύμβασής. Εννοείται βέβαια ότι δεν προτίθεμαι να πληρώσω τα κερατιάτικα που ζητάνε. Μόλις μου έρθει ο εκκαθαριστικό λογαριασμός, θα ελέγξω πρώτα αν έχουν πιστωθεί τα πάγια των δύο μηνών που τους είχα προπληρώσει, ενώ κατόπιν θα αφαιρέσω και τα όποια πάγια έχουν χρεωθεί μετά τις 17/11/2008. Θα πληρώσω μόνο το ποσό που θα προκύψει, για να εξοφλήσω έτσι μαζί τους. Εάν θα τολμήσουν να διεκδικήσουν το υπόλοιπο ποσό, θα τους προκαλέσω να κινηθούν νομικά ή δικαστικά και θα δούμε τότε ποιος θα βγει στο τέλος κερδισμένος. Όμως σε αυτή τη περίπτωση θα έχουν εξασφαλίσει μία ωραιότατη καταγγελία. Ίσως και μήνυση.


:down::twisted::whistle:

Billmg81
20-03-09, 17:14
Ελλάδα εν έτη 2009! Έλεος πια! Δεν νομίζω να χρειαστεί να κάνεις καταγγελία ή μηνύσεις, πιστεύω πως θα βρεθεί λύση! (τουλάχιστον το εύχομαι Δημήτρη) ;)

dzadelis
20-03-09, 22:33
Σε ευχαριστώ, φίλε Billmg81. Κι εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ περισσότερο. Είμαι σχολαστικός κι έτσι έχω κρατήσει πλήρες αρχείο, με όλους τους λογαριασμούς, τις αποδείξεις πληρωμής, τα φαξ, τα email... κ.λ.π. Αν πάνε για μαλλί, θα βγούνε στο τέλος κουρεμένοι.
;)

blkik
22-03-09, 14:07
Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα απο μετάβαση απο forthnet σε tellas. Μετα απο 6 συνεχόμενες καταγελλίες δεν έβγαλα άκρη και το θέμα εμεινε έτσι. Πλήρωσα μέχρι την μέρα αλλάγης δικτύου άλλα συνεχίζουν να νομίζουν ότι τους χρωστάω

dzadelis
22-03-09, 15:48
Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα απο μετάβαση απο forthnet σε tellas. Μετα απο 6 συνεχόμενες καταγελλίες δεν έβγαλα άκρη και το θέμα εμεινε έτσι. Πλήρωσα μέχρι την μέρα αλλάγης δικτύου άλλα συνεχίζουν να νομίζουν ότι τους χρωστάω

Ας τους να νομίζουν ότι τους χρωστάς, φίλε blkik. Το ζητούμενο είναι να μην σε ενοχλούν κάθε τρεις και λίγο. Επίσης δεν θα σκέφτεσαι φυσικά - έστω και για το απώτερο μέλλον - να γίνεις εκ νέου πελάτης του ομίλου Wind-Tellas. Διότι αν αποφασίσεις να επιστρέψεις, τότε το πιθανότερο είναι πως θα κληθείς να εξοφλήσεις όλα τα "παλαιά" σου χρέη...
:p

blkik
25-03-09, 18:31
Δε κατάλαβες είμαι πέλάτης της Tellas και μάλιστα αρκετά ευχαριστημένος. Με την Forthnet που είχα πρίν έχω το πρόβλημα.
Δηλαδή δεν το κάνει μόνο Τellas

dzadelis
25-03-09, 21:16
Συγνώμη - φίλε blkik - δεν πρόσεξα ότι άλλαξες από Forthnet σε Tellas. Στις παρεχόμενες υπηρεσίες και ειδικότερα στο Internet, η Forthnet στη παρούσα φάση έχει πιάσει κυριολεκτικά πάτο. Έτσι μου ακούγεται πολύ λογικό που είσαι περισσότερο ικανοποιημένος τώρα. Ωστόσο από άποψη οργάνωσης και η Tellas είναι εντελώς απαράδεκτη. Θα το διαπιστώσεις μόνο όταν πάει κάτι στραβά και χρειαστείς την υποστήριξή τους. Εύχομαι να μην σου συμβεί ποτέ αυτό, διότι θα βρεθείς μπροστά στο απόλυτο χάος και το μπάχαλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.