PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν συγχρονίζει καθόλου



tetraxasa
20-03-09, 23:40
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε ολους τους φιλους του forum που εχουν forthnet . To προβλημα μου ξεκιναει πριν δυο μερες οπου μια εχανα την συνδεση μια επανερχοταν και τωρα δεν συγχρονιζει καθολου . Περνω τηλεφωνο το help desk της Forthnet τους το λεω και μου απαντουν πρεπει να αλλαξετε τα πριζακια παλιας τεχνολογιας με καινουργια rj11 αλλιως εμεις δεν μπορουμε να ερθουμε παρα μονο με χρεωση. Και εδω μπαινει το ερωτημα οταν καναμε την συνδεση του ειχαμε υπογραψει κανενα χαρτι η ειχαμε καμια οδηγια οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις τα πριζακια ? ειναι λογικο αυτο που μας λενε ? μπορω να κανω καταγγελια της συμβασης εφοσον δεν εχει περασει το 12 μηνο (all in a box) ? Αισθανομαι σαν να με κοροιδευουν γιατι να πληρωσω απο την τσεπη μου τα πριζακια και τα καθε πριζακια και εφοσον και παλαιοτερα ειχα ενα παρομοιο προβλημα ο ΟΤΕ ειχε ερθει χωρις χρεωση να το ελεγξει ? . Σας ευχαριστω για το χρονο σας .

Steapo
21-03-09, 01:01
κοίτα φίλε... όλα αυτα είναι παραμύθια που σου είπανε.
1. Ο κίτρινος πυκνωτής στο πριζάκι, όταν υπάρχει, νομίζω ότι επιρεάζει μόνο την τηλεφωνία, άντε το πολύ και λίγο την ταχύτητα.. αντε.
2. Πως έπαιζες μέχρι πρότεινος?? Παίζει κάποια συσκευή/πριζάκι να σου κάνει θέμα και το οποίο πρέπει να τεστάρεις.

Συμπέρασμα: Φταίει η Forthnet είτε γιατί σε πετάει η υψηλή ταχύτητα (δεν μας την είπες) πρέπει να χαμηλωσει, είτε καποίο τηλ. (όταν σε καλεί σε πετάει). Αν δεν συγχρονίζει φταίει Forthnet κλασσικά.

Πάρε τηλ. για βλάβη αργά το βράδυ μετά τις 1πμ

hel
21-03-09, 09:56
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε ολους τους φιλους του forum που εχουν forthnet . To προβλημα μου ξεκιναει πριν δυο μερες οπου μια εχανα την συνδεση μια επανερχοταν και τωρα δεν συγχρονιζει καθολου . Περνω τηλεφωνο το help desk της Forthnet τους το λεω και μου απαντουν πρεπει να αλλαξετε τα πριζακια παλιας τεχνολογιας με καινουργια rj11 αλλιως εμεις δεν μπορουμε να ερθουμε παρα μονο με χρεωση. Και εδω μπαινει το ερωτημα οταν καναμε την συνδεση του ειχαμε υπογραψει κανενα χαρτι η ειχαμε καμια οδηγια οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις τα πριζακια ? ειναι λογικο αυτο που μας λενε ? μπορω να κανω καταγγελια της συμβασης εφοσον δεν εχει περασει το 12 μηνο (all in a box) ? Αισθανομαι σαν να με κοροιδευουν γιατι να πληρωσω απο την τσεπη μου τα πριζακια και τα καθε πριζακια και εφοσον και παλαιοτερα ειχα ενα παρομοιο προβλημα ο ΟΤΕ ειχε ερθει χωρις χρεωση να το ελεγξει ? . Σας ευχαριστω για το χρονο σας .

Στο συμβόλαιό σου δεν αναφέρει τίποτα για υποχρέωση της forthnet να ελέγχει την τηλεφωνική σου καλωδίωση , μέσα στο σπίτι σου (ή καλύτερα από τον κατανεμητή της πολυκατοικίας και δώθε).

Είναι αποκλειστική ευθύνη του πελάτη καθενός παρόχου, να ελέγχει το εσωτερικό του δίκτυο.
Τι πρίζες έχεις; 1.5 Ε η πρίζα κάνει για να τις αλλάξεις και δεν υπάρχει κίνδυνος βραχυκυκλώματος οπότε είναι πολύ εύκολο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.