PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενα χρονο μου αλλαξανε τα φωτα



gartner
21-03-09, 09:56
Περασε ενας χρονος στην Hol με συνεχομενες διακοπες στην τηλεφωνεια αθλιες ταχυτητες και service , εξυπηρετηση πελατων που σε αλλο κρατος θα τους ειχε οδηγησει σε κλεισιμο.
Το τι εχω περασει ενα χρονο δεν λεγεται , δεν θα αναφερθω σε ποιοτητα γραμμης internet τηλεφωνεια γιατι ολοι λιγο πολυ τα εχουμε περασει αν οχι εμεις καποιος γνωστος μας .
Θα αναφερω περιστατικα που αφορουν την εξυπηρετηση που προσφερουν οταν επικοινωνεις μαζι τους για το προβλημα σου.
Καταρχην τους πρωτους μηνες Μαρτιο Απριλιο 2008 ξυπναγα το βραδι 2 με 3 για να παρω τηλεφωνο και να μην περιμενω 30-40 λεπτα στην αναμονη οπως συνεβαινε την υπολοιπη ημερα , μου ειπαν οτι θα στειλουν τεχνικο για το προβλημα μου ακομα ερχεται .
Αφου συμπεραναν καποιοα στιγμη μετα απο δεκαδες επικοινωνιες οτι ο ΟΤΕ μου ειχε δωσει το πιο αθλιο ζευγος μου προτειναν να με ριξουν σε ταχυτητα αλλα ακουσον ακουσον να πληρωνω το double play που εχω μιας και δεν υπαρχει αλλο τιμολογιο γιαυτη την υπηρεσια.
Φυσικα τους ειπα οχι αφου πρωτα το επραξαν χωρις την συγκαταθεση μου ως λυση για τις διακοπες που ειχα στην τηλεφωνεια .
Περασε ο καιρος με λιγες αποσυνδεσεις μια δυο την μερα και το καλοκαιρι παρατηρησα οτι μου χρεωναν ολα τα κινητα τηλεφωνα .
Επικοινωνησα μαζι τους και ο υπαλληλος μου ειπε οτι υπερβαινω την μια ωρα δωρεαν
δεν εδωσα και πολυ σημασια μιας και το επιπλεον ποσο ηταν μικρο 2-3 ευρω και τον Οκτωβριο ζητησα να μου ερχεται αναλυτικος και εκπληκτος διαπιστωνω αφου δεν καναμε κληση κινητων οτι μου τα χρεωναν ολα .
Τους παιρνω τηλεφωνο η αληθεια χωρις να χρειαστει να περιμενω οπως παλια και αφου περναω απο διαφορα τμηματα της εταιριας μαθαινω οτι .
Ειμαι σε double play χωρις την μια ωρα δωρεαν μιας και οταν εκανα την αιτηση υπηρχε αυτο το πακετο χωρις κινητα ( μαλιστα οταν μου ειχε ερθει η γραμμη σε τηλεφωνο μου , μου ειχαν πει οτι , αυτοματα ολα τα πακετα αναβαθμιζονται στο μια ωρα δωρεαν κινητη ) και ετσι λογικα πληρωνα τα παντα .
Το αποκορυφωμα , οταν σε υπαλληλο εξυπηρετησης πελατων του ειπα ολα αυτα που ειχαν συμβει και οτι η χρεωση των κινητων ηταν παραλογη και οτι με τετοια αντιμετωπιση θα μεινουν χωρις πελατες μου εκλεισε το τηλεφωνο καταμουτρα .
Λοιπον η ερωτηση τωρα ειναι φευγω απο την hol η οχι γιατι εχω διαβασει και για τους αλλους ουκ ολιγα σε αυτο το forum .
Mενω σε αποσταση 600 μετρων απο το DSLAM Αιγαλεω κλειδωνω σε 11 με 12 και εχω μια με δυο φορες την ημερα αποσυνδεση ακομα και τωρα , η αληθεια ειναι οτι κατεβαζω πολυ πραμα , αλλα γιαυτο εφυγα απο τον ΟΤΕ .
Forthnet ειναι καλα να παω η μπααααααα.
Εχει ανοιξει και καταστημα κοντα μου στα 100 μετρα και οταν ρωτησα τον Υπαλληλο ποσο κλειδωνει μου ειπε 17 - 18 του ζητησα να κανει Ping να το δω και μου ειπε αντε Γεια σου .
Οποιαδηποτε γνωμη υποδειξη θα βοηθησει να παρω μια αποφαση αν και βλεπω παλι μονοδρομο προς ΟΤΕ

logosof
21-03-09, 11:41
Έτσι είναι τα πράγματα, ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος.

amoyda
21-03-09, 12:03
η αληθεια ειναι οτι κατεβαζω πολυ πραμα , αλλα γιαυτο εφυγα απο τον ΟΤΕ .



τι σχεση εχει που εφυγες απο τον οτε με το οτι κατεβαζεις πολυ πραγμα:hmm:



Αφου συμπεραναν καποιοα στιγμη μετα απο δεκαδες επικοινωνιες οτι ο ΟΤΕ μου ειχε δωσει το πιο αθλιο ζευγος

εαν οντως ειναι ετσι θα εχεις τα ιδια προβληματα και εκει αλλα ισως καλυτερη αντιμετωπηση στο προβλημα σου.

εαν δεν ειχες προβλημα με τον οτε,ξαναγυρνα πισω.



Forthnet ειναι καλα να παω η μπααααααα

μπαααααααααααααα


service , εξυπηρετηση πελατων

πολυ καλυτερα τα πραγματα στον οτε αλλα και πολυ ακριβοτερο το πακετο

ssotis
21-03-09, 22:39
Eγώ που έχω δοκιμάσει HOL, μετά VODAFONe-HOL τώρα είμαι στην ON και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος:oneup:.
Στη δουλειά που είχα Forthnet (απαράδεκτη) το γύρισα σε Connx για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.