PDA

Επιστροφή στο Forum : OTENET ADSL ECONOMY Προσφορά



dhmk
27-12-05, 15:48
Μέχρι τις 31/1/2006 τρέχει προσφορά κατά την οποία για τους πρώτους 12 μήνες της συνδρομής ισχύουν μειωμένες τιμές:

ECONOMY1000: 4.9/μήνα
ECONOMY3000: 9.9/μήνα
ECONOMY5000: 12.9/μήνα

Οσοι έχουν αυτές τις συνδρομές ήδη μπορούν να ακυρώσουν τη παλιά και να την πάρουν ξανά μέσω του 134, ώστε να επωφεληθούν την προσφοράς. Υπόψη ότι η ακύρωση μπορεί να γίνει μόνο σε OTESHOP.

Υ.Γ. περιμένετε πρώτα να ακυρωθεί η παλιά, κάτι που μπορεί να πάρει μερικές μέρες, και μετά αγοράστε την καινούργια με το 134 (η οποία ενεργοποιείται σε κανά δυο ώρες), γιατί διαφορετικά τα "παιδιά"... μπερδεύονται.

john_who
27-12-05, 20:25
Υ.Γ. περιμένετε πρώτα να ακυρωθεί η παλιά, κάτι που μπορεί να πάρει μερικές μέρες, και μετά αγοράστε την καινούργια με το 134 (η οποία ενεργοποιείται σε κανά δυο ώρες), γιατί διαφορετικά τα "παιδιά"... μπερδεύονται.

Χα Χα Χα...
τι είναι και μπερδεύονται; κουβαρίστρες;

απαράδεκτοι και συγνώμη για όλο τον ποντιακό λαό αλλά αυτό είναι τελείως ποντιακό...

sdikr
27-12-05, 23:20
Χα Χα Χα...
τι είναι και μπερδεύονται; κουβαρίστρες;

απαράδεκτοι και συγνώμη για όλο τον ποντιακό λαό αλλά αυτό είναι τελείως ποντιακό...

Δεν φταίνε τα παιδιά φταίει το σύστημα που έχει ο Οτε, για την καταχώρηση των αιτήσεων.

Δεν μπορεί να περάσει νέα αίτηση αν υπάρχει γραμμη adsl

theodoros2004
27-12-05, 23:24
Εγω παντος πηγα σημερα και καταργησα το ondsl economy 3000 που ειχα και πηρα forthnet 3+3. Συμφερει καλυτερα.;)

dhmk
28-12-05, 10:27
Εγω παντος πηγα σημερα και καταργησα το ondsl economy 3000 που ειχα και πηρα forthnet 3+3. Συμφερει καλυτερα.;)

Εχεις δίκιο, αλλά δεν είναι δυνατόν να αλλάζεις όλη την ώρα provider και email. Δεδομένου ότι τα email των ISPs είναι τα πιο αξιόπιστα (για να προλάβω όσους θα μου πουν για gmail κτλ). Αυτή τη στιγμή, μετά από σχεδόν πέντε χρόνια στην OTENET δεν ξέρω και εγώ σε πόσες περιπτώσεις έχω δόσει το email μου και από που μπορεί να μου έρθει κάποιο που μπορεί να σημαίνει και πιθανά φράγκα.

Πάντως, για όσους ο περιορισμός της ογκοχρέωσης των 3GB δεν είναι πρόβλημα, παραμένει η καλύτερη τιμή ως τελικό κόστος, ειδικά αν έχουν 512 γραμμή από ΟΤΕ.

Τις προηγούμενες φορές που έκανα το βγες-μπες, στο OTESHOP επιτόπου ακύρωσα την προηγούμενη και πήρα την νέα. Ολα καλά και άγια μέχρι τη στιγμή που ξαφνικά μου διέκοπταν και την νέα υπηρεσία μετά από μερικές μέρες. Και αυτό γιατί στέλνουν ένα χαρτί στην ΟΤΕΝΕΤ (όπως κατάλαβα) ούτως ή άλλως και ο υπάλληλος εκεί τυφλά κάνει την διακοπή με βάση αυτό. Προφανώς ο βλάκας στο ΟΤΕSHOP δεν θα έπρεπε να στείλει αυτό το χαρτί στην OTENET. Ετσι αφού η διακοπή θα γίνει που θα γίνει, προτιμώ να κάνω την επανασύνδεση όταν γίνει - αφού σε κάθε περίπτωση καταλήγω στα ίδια. Γενικά δεν πρέπει να πολυζορίζουμε τα μυαλά τους και μάλιστα... χρονιάρες μέρες. Αναγκαστικά πρέπει να διαχειριστούμε το... σύστημα. Αλλωστε τις προηγούμενες φορές που προσπαθούσα να τους εξηγήσω τι ήθελα να κάνω, τα άκουγα (τα μυαλά τους) να... τρίζουν!

Πρέπει μερικά πράγματα να τα κρατάμε απλά. Πριν καθόμουν 20 λεπτά στο ΟΤΕSHOP, να παίρνει ο υπάλληλος (πάντα ο ίδιος) τηλέφωνα, να ρωτάει και κόντρα να ξαναρωτάει, να τον καθοδηγούν κτλ. Και ποιό το αποτέλεσμα; Ενώ αυτή τη φορά τελείωσα μέσα σε 3 λεπτά. Δεν υπάρχει λόγος να υπερβαίνουμε τον προγραμματισμό που έχει το μυαλό του άλλου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.