PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x σερνεται



tsak8
22-03-09, 23:14
Παιδια καλησπέρα
Μένω Ανω Ιλ'ισσια και εχω conn-x 2048 που ειναι και η μεγιστη ταχυτητα που μπορεί να μου δώσει το κέντρο μου απο όσο μου είπαν.
Το θ'εμα είναι οτι εδω και μια εβδομάδα είμαι απο 33 kbps:mad: ως 1.2 mbps το πολυ ελαχιστα λεπτα της ημερας.
Σας στελνω κάποια στατιστικά της γραμμής και ευελπιστώ στην γνώμη και βοήθειά σας

ADSL
Parameters
Downstream Upstream

SNR Margin 28.0 dB 29.5 dB
Line Attenuation 26.0 dB 16.0 dB
CRC Errors 0 0
Latency Unknown Unknown

Return
ADSL Advanced setting
Parameters
Capability
s=1/2 Mode Disable

maik
23-03-09, 00:17
Μια χαρα ειναι η γραμμη σου. Αυτα τα 33 kbps που λες που τα βλεπεις;

mikstratos
23-03-09, 04:59
και μενα καλα μου φαινετε.

tsak8
23-03-09, 09:29
Καλημέρα
Κυρίως σε διάφορα speedtest απο το dslreports και αλλού, τα οποια παλιότερα με εδειχναν καλά.Και εχω και εμφανή καθυστέρηση στο φόρτωμα σελίδων.Δυστυχώς δεν μπορώ να δώ ping.
Υπάρχει περίπτωση να εμπλέκεται το utorrent?

Lagman
23-03-09, 11:14
εννοείτε πως το utorrent βαραίνει την γραμμή σου ειδικά αν του έχεις πει να εκμεταλλεύεται ΟΛΟ το upload bandwidth της γραμμής σου . Μπορείς να ρυθμίσεις το utorrent καλύτερα και να μην βλέπεις καθυστέρηση ...

HereToLearn
24-03-09, 00:13
εννοείτε πως το utorrent βαραίνει την γραμμή σου ειδικά αν του έχεις πει να εκμεταλλεύεται ΟΛΟ το upload bandwidth της γραμμής σου . Μπορείς να ρυθμίσεις το utorrent καλύτερα και να μην βλέπεις καθυστέρηση ...

+1 φταίει το utorrent που αν δεν ρυθμιστεί σωστά "τρώει" όλο το εύρος ζώνης. χρειάζεσαι router με αρκετα connection >=1024 και ρυθμιση για να κλείνει γρήγορα τα idle connections. Αν σε δυσκολεύει βάζε το απλώς να κατεβάζει βράδυ που δεν κανεις browsing. Επίσης ψαξε στο forum για το πως πρέπει να γινει το speed test για να είναι έγκυρο!

tsak8
24-03-09, 03:10
ok guys
Συνεχίζω το διάβασμα για idle connections kai speedtest τωρα που δεν ειναι θεμα γραμμης
Σας ευχαριστω ολους για την βοήθειά σας !!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.