PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη χρέωση



worthapp
23-03-09, 15:17
Ανήκω σε εναλλακτικό πάροχο απο το 2006.
Μου ήρθε ένας λογαριασμός 100€ απο τον οτε πρίν απο λίγες μέρες.
Μέχρι και το 2004 είχα 2 τηλεφωνικούς αριθμούς pstn(A και Β) και τους έκανα isdn με Α τον κεφαλικό και τον Β msn.
Για όσο καιρό είχα isdn(~2 χρόνια) μου ερχόταν ένας λογαριασμός και για τα 2 νούμερα, τον οποίο εξοφλούσα κανονικά. Μάλιστα ο τελευταίος που είχε έρθει ήταν 0,50€ τον οποίο και πλήρωσα για να μην τους ξαναδώ πΟΤΕ.

Πρίν απο καμια βδομάδα μου ήρθε ένας λογαριασμός 100€ απο το πυθενά!
Μάλιστα ήταν ~400€ αλλα είχα και "εκπτώσεις" ~300€ οπότε εβγαινε 100!
Μετά απο επισκεψη στο oteshop η υπεύθυνη μου είπε οτι αυτά τα χρωστάω απο τότε που είχα pstn και μάλιστα απο τον Β αριθμό που τα τελευταία 2χρόνια ήταν msn στον Α!

Με τρόπο η υπεύθυνη μου είπε οτι μαζεύουνε λευτά αυτήν την περίοδο και είμαι ένα απο τα θύματα!

Απο την στιγμή που το συγκεκριμέμο νούμερο ήταν msn 2004-2006 μπορεί το 2009 να μου έρχεται 100€ απο το πουθενά?

guzel
23-03-09, 15:47
Ανήκω σε εναλλακτικό πάροχο απο το 2006.
Μου ήρθε ένας λογαριασμός 100€ απο τον οτε πρίν απο λίγες μέρες.
Μέχρι και το 2004 είχα 2 τηλεφωνικούς αριθμούς pstn(A και Β) και τους έκανα isdn με Α τον κεφαλικό και τον Β msn.
Για όσο καιρό είχα isdn(~2 χρόνια) μου ερχόταν ένας λογαριασμός και για τα 2 νούμερα, τον οποίο εξοφλούσα κανονικά. Μάλιστα ο τελευταίος που είχε έρθει ήταν 0,50€ τον οποίο και πλήρωσα για να μην τους ξαναδώ πΟΤΕ.

Πρίν απο καμια βδομάδα μου ήρθε ένας λογαριασμός 100€ απο το πυθενά!
Μάλιστα ήταν ~400€ αλλα είχα και "εκπτώσεις" ~300€ οπότε εβγαινε 100!
Μετά απο επισκεψη στο oteshop η υπεύθυνη μου είπε οτι αυτά τα χρωστάω απο τότε που είχα pstn και μάλιστα απο τον Β αριθμό που τα τελευταία 2χρόνια ήταν msn στον Α!

Με τρόπο η υπεύθυνη μου είπε οτι μαζεύουνε λευτά αυτήν την περίοδο και είμαι ένα απο τα θύματα!

Απο την στιγμή που το συγκεκριμέμο νούμερο ήταν msn 2004-2006 μπορεί το 2009 να μου έρχεται 100€ απο το πουθενά?

γραψε τους κανονικα ;)
τοσα χρονια μας τα περνανε κανονικα!

εγω το τελευταιο παγιο δεν προκειτε να το πληρωσω ..τοσα αρπαξανε. ας παμε δικαστηρια για 35ε :lol:

emeliss
23-03-09, 17:04
Απο την στιγμή που το συγκεκριμέμο νούμερο ήταν msn 2004-2006 μπορεί το 2009 να μου έρχεται 100€ απο το πουθενά?
Όταν έφυγες είχες εξοφλήσει; Καλύτερα να ρωτήσεις δικηγόρο για την χρέωση μετά από 2, 3 χρόνια.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 0 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγω το τελευταιο παγιο δεν προκειτε να το πληρωσω ..τοσα αρπαξανε. ας παμε δικαστηρια για 35ε :lol:
Απαράδεκτη στάση (και επικίνδυνη)!

ZhenXlogic
23-03-09, 17:07
γραψε τους κανονικα ;)
τοσα χρονια μας τα περνανε κανονικα!

εγω το τελευταιο παγιο δεν προκειτε να το πληρωσω ..τοσα αρπαξανε. ας παμε δικαστηρια για 35ε :lol:

Τα συγχαριτιρια μου φιλε μου μπραβω για αυτα που λες ειναι λογικη αυτι? "γραψε τους!?" "τοσα χρονια μας τα περνανε?" για 35€ εισαι διαθετιμενος να πληρωσης αλλα 500€ με 800€ για το δικαστηριο!?

guzel
23-03-09, 19:18
Τα συγχαριτιρια μου φιλε μου μπραβω για αυτα που λες ειναι λογικη αυτι? "γραψε τους!?" "τοσα χρονια μας τα περνανε?" για 35€ εισαι διαθετιμενος να πληρωσης αλλα 500€ με 800€ για το δικαστηριο!?


το πολυ πολυ να πληρωθει την προηγουμενη η την ημερα του δικαστηριου ;)
περιμενω πως και πως να παρουν τηλεφωνο :lol:

αν πηγαινε ο οτε τον καθενα στα δικαστηρια τωρα απλα δεν θα υπηρχε..
επιπλεον μιλαμε για τον πΟΤΕ δεν καταλαβαινω γιατι να ειμαι συνεπης η αξιοπιστος απεναντι του? τοσο καιρο πληρωνα τα χαρατσια του και τις αθλιες υπηρεσιες του

@worthapp στην θεση σου δεν θα τα πληρωνα.
απο το 2006 τωρα το θυμηθηκαν ?ημαρτον δλδ

goddesszoi
23-03-09, 23:36
Ναι κ εγώ δεν θα τα πλήρωνα!Δεν το συζητώ...Όμως πιστεύω ότι δεν πρέπει να το αφήσεις έτσι...Διότι μπορεί σε καμιά 10αριά χρόνια να σου ζητάνε 500 ευρώ!!αντί 100!

Οπότε αρχικά πρέπει να πας να μιλήσεις σε κανένα δικηγόρο,να σου πει...Κ να κάνεις κ καμιά καταγγελία στην ΕΕΤΤ έτσι να υπάρχει!

Billmg81
23-03-09, 23:50
Ναι κ εγώ δεν θα τα πλήρωνα!Δεν το συζητώ...Όμως πιστεύω ότι δεν πρέπει να το αφήσεις έτσι...Διότι μπορεί σε καμιά 10αριά χρόνια να σου ζητάνε 500 ευρώ!!αντί 100!

Οπότε αρχικά πρέπει να πας να μιλήσεις σε κανένα δικηγόρο,να σου πει...Κ να κάνεις κ καμιά καταγγελία στην ΕΕΤΤ έτσι να υπάρχει!

Συμφωνώ +1

blugosi
23-03-09, 23:52
Οκ, κι άμα ο ΟΤΕ σου κόψει τη γραμμή; Και άμα δε σε συνδέει ξανά σε άλλο πάροχο;
Αν εσύ πεις "τράβα με στο δικαστήριο" μία, ο υπάλληλος του ΟΤΕ θα το πει δέκα.

Θα σου έλεγα να πας στον ΟΤΕ να το ξεκαθαρίσεις, υπάλληλοι είναι κι αυτοί, το δίκαιο φαίνεται...

worthapp
24-03-09, 00:23
Πήγα στον ΟΤΕ και η υπάλληλος κατάλαβε το δίκιο μου και με παρέπεμψε σε εγγραφη διαμαρτηρία την οποία και έκανα...σε ενα μήνα η απάντηση!!!:worthy::worthy::worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.