PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάνες private label



pk33
23-03-09, 16:12
Ελέω κρίσης, θα παρακαλούσα οι γονείς του forum που έχουν δοκιμάσει πάνες private label για τα μωρά τους, να μας πουν εντυπώσεις.
Αναμένεται άφιξη διδίμων και δυστυχώς πρέπει να δουμε από που θα κόψουμε γιατί θα πέσει πολλή πάνα!

aria
23-03-09, 17:51
Με το καλό να έρθουν τα μωρούλια! :D

Η πείρα μου λέει ότι δεν υπάρχει στάνταρ απάντηση. Όλα εξαρτώνται από τα ίδια τα μωρά μας. Π.χ. εγώ δοκίμασα 3-4 μάρκες (pr.label + τις 2 γνωστότερες επώνυμες) και κατέληξα σε επώνυμη διότι είχα με τις άλλες πολύ συχνά κρούσματα σε συγκάματα με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείται η μικρή μου. Αντίθετα με τη γνωστότερη όλων μάρκα, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε σε πολύ βρεφική ηλικία, ούτε και μέχρι τώρα (που φοράει μόνο τη νύχτα), ούτε καν και κάποιες φορές που έμενε πολλές ώρες με την ίδια πάνα και λερωμένη :rolleyes:.

Αυτό όμως δεν συνέβη σε φίλες μου που χρησιμοποιούν απροβλημάτιστα και άλλες μάρκες, συμπεριλαμβανομένων και κάποιων pr. labeled.

Θα σου έλεγα "βλέποντας και κάνοντας" λοιπόν ;) Άλλωστε στα μωράκια η φράση αυτή ισχύει σχεδόν για όλα, για τα μωρομάντηλα, για το γάλα, για τις κρέμες, για την πιπίλα, για το μπιμπερό... κάθε μωρό είναι διαφορετικό, του αρέσουν διαφορετικά πράγματα και σε βάζει εκείνο σε ένα δρόμο για το σύνολο της φροντίδας του :) Άρα μην ξεκινάς από τώρα με το "από πού να κόψουμε" γιατί ενδέχεται (δεν είναι σίγουρο φυσικά) να πρέπει να δοκιμάσεις διάφορες μάρκες για οτιδήποτε πριν καταλήξεις κάπου.

nmakry
23-03-09, 18:07
Με εξαίρεση τις πολύ πρώτες πάνες (newborn) που έτσι κι αλλιώς δεν βγάζουν οι περισσότερες εταιρίες private label, θεωρώ εξαιρετικές τις πάνες του Lidl. Ακόμα και χωρίς το οικονομικό δέλεαρ, είναι εξαιρετικό προϊόν.

Σε κανένα από τα δύο παιδιά δεν είχε προκύψει θέμα.

3lbereth
23-03-09, 23:05
+1 για τις πανες του Lidl και μόνο με 9 ευρώ. Δοκιμασμένες στη ούτε δίχρονη ανηψιά μου η οποία μπορεί να γίνει πολύ παραγωγική!!!:scared:
Η κλασική παγίδα που πέφτουν όλοι οι γονείς: στο μαιευτήριο σε γεμίζουν δείγματα Pampers, βλέπεις οτι το πωπουδάκι του τη δέχεται μιά χαρά και διστάζεις να δοκιμάσεις άλλη. Το "βλέποντας & κάνοντας" της aria είναι το πιό σωστό. Άλλο παράδειγμα? Η μικρή μέσα σε 6 μήνες απέκτησε πρόβλημα με τη Sudocrem - που όλοι πίνουν νερό στ'όνομά της. Μόνο με Penaten έστρωσε η κατάσταση.
Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!

:yahoo:Με το καλό να δεχτείτε τα ζουζουνάκια σας!!!!53595

georgef1
24-03-09, 10:05
Συμφωνώ και εγώ με τις πάνες από Lidl:oneup:...αφού μου έφυγε ο τάκος στην μεγάλη με τα pampers κάποια στιγμή που είχα και τα δύο με πάνες και ήθελα 50€ την βδομάδα ,είπα να δοκιμάσω και από εκεί και ευτυχώς που το έκανα γιατί γλύτωσα τουλάχιστον -50%.
Να σου ζήσουν τα μωράκια και...καλό κουράγιο....:)

gedi
26-03-09, 19:10
+1 για LIDL. Εκτός από την τεράστια οικονομία, ο δικός μας εμφάνισε κοκκινίλες με δύο επώνυμες, ενώ με τις Private Label του LIDL τίποτα.

Αν και όπως είπε και η Aria παραπάνω, από μωρό σε μωρό θα δεις διαφορετικές συμπεριφορές και αντιδράσεις σε πολλά προϊόντα (γάλα, φάρμακα, πάνες, κτλ).

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ!!! :)

takis222
26-03-09, 19:23
+1 κι απο μενα στα lidl.....κανενα απολυτως προβλημα, ενω με επωνυμη μαρκα ειχα "διαρροες" :p ,αλλα και με μαρκα γνωστης αλυσιδας super-market ειχα προβληματακια αναλογα.
Lidl απο μενα :)

chimaros
26-03-09, 19:35
Εξαιρετικό site για τέτοιου είδους απορίες είναι το www.parents.gr Μπές στο forum και θα βρεις πληροφορίες για τα πάντα. Θα διαβάσεις και εκεί καλά πράγματα για τις Lidl (προσωπικά δεν τις έχουμε δοκιμάσει)

@ ADSLgr.com All rights reserved.