PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetspeed vs all others!



darwat
17-11-03, 00:12
Καλησπερα

Μια μικρη ερωτηση!
Από την πρώτη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου μία 384 over pstn σε dslam intracom με modem jetspeed 500 firmware 7, δεν έχω καταφέρει να κατεβάσω κάτι με ταχύτητες πάνω από 35 σπάνια 37-ακομα και από τους ftp των providers.Exv δοκιμασει 2 providers (Forthnet και HOL) και με τους 2 ειχα ακριβως την ιδια ταχυτητα.
Επειδή εχω παρατηρήσει οτι τα περισσότερα ατομα που εχουν siemens σχεδον φτανουν τις οριακες ταχυτητες για 384, 45-46k/s η απορια μου ειναι η εξής:
Τι φταει σε αυτη την περιπτωση;Φταει το dslam που ειναι intracom;Φταει το modem μου που ειναι επισης intracom; Φταει to dslam που ειναι Full;Ας μας πει κάποιος χρηστης που πεφτει σε dslam Siemens πχ αν εχει τετιοα προβληματα.
Και κατι τελευταίο, παρολα αυτα που εχουν ακουστει κατα καιρους: Εχει επιβεβαιωθεί απο κανεναν αν τα modem της Siemens παιζουν η οχι πανω σε dslam intracom, η μηπος αυτα που ακουμε απο τον ΟΤΕ για ασυμβατοτητες ειναι @@;
Μήπως τα Jetspeed οντως πιανουν μικροτερες ταχυτητες;
Ευχαριστω.

sdikr
17-11-03, 02:33
τα adsl modem ολα μπορουν να πιασουν το max που ειναι 8mb απο εκει και περα με 35 εισαι πολυ καλα,
κατα πασα πιθανοτητα ειναι το dslam μπορεις ομως να παρει και μια νετκαρτα για να δοκιμασεις. Καλο ειναι το τεστ να το κανεις απο το ftp του isp σου
φιλικα

@ ADSLgr.com All rights reserved.