PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητότητα 2 αριθμών στη hol: υπάρχει δυνατότητα για 2 γραμμές;



John Hunter
24-03-09, 19:38
Καλησπέρα σε όλους!
Αυτό το forum με έχει βοηθήσει πολλές φορές, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορώ να βρώ τίποτα για να με βοηθήσει, γι'αυτό ξεκινάω αυτό το thread ( ελπίζω να το άνοιξα στο σωστό σημείο ).
Είχα ISDN γραμμή για να έχω 2 αριθμούς ( τηλέφωνο, fax ) όπως και άλλος κόσμος πιστεύω. Τώρα που μπήκα στο ιδιόκτητο της HOL , οι 2 γραμμές μου έγιναν μία με αποτέλεσμα να χτυπούν και οι 2 ταυτόχρονα και όταν μιλάω στο τηλέφωνο και προσπαθεί κάποιος να μου στείλει fax ακούω στο ακουστικό τον θόρυβο του fax , με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω και να μην λαμβάνω ούτε και το fax.
Έχω το Netfaster της Intracom για router. Προσπαθώ να δώ μέσα από το manual αν μπορώ με κάποιο τρόπο να να διαχωρίσω τις γραμμές μέσα από αυτό, αλλά δεν βλέπω να τα καταφέρνω.
Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό ή αν έχει κάποιος κάποια άλλη λύση;

ariadgr
24-03-09, 19:48
Προσπαθώ να δώ μέσα από το manual αν μπορώ με κάποιο τρόπο να να διαχωρίσω τις γραμμές μέσα από αυτό, αλλά δεν βλέπω να τα καταφέρνω. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό ή αν έχει κάποιος κάποια άλλη λύση;

Ρώτα τη hol αν το ένα νούμερο (που θα επιλέξεις εσύ) μπορούν να σου το αντιστοιχίσουν με μία θύρα "Phone" του netfaster ώστε να είναι ως ξεχωριστή (VoIP) γραμμή μόνο στη συγκεκριμένη θύρα.

John Hunter
24-03-09, 21:11
Ρώτα τη hol αν το ένα νούμερο (που θα επιλέξεις εσύ) μπορούν να σου το αντιστοιχίσουν με μία θύρα "Phone" του netfaster ώστε να είναι ως ξεχωριστή (VoIP) γραμμή μόνο στη συγκεκριμένη θύρα.

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά δεν ξέρω το κατα πόσο είναι υλοποιήσιμο. Γίνεται δηλαδή το ένα να είναι PSTN και το άλλο VOIP στην ίδια γραμμή; και να έχουν διαχωριστεί σωστά έτσι ώστε να μην χτυπούν και τα δύο μαζί;

ariadgr
24-03-09, 21:13
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά δεν ξέρω το κατα πόσο είναι υλοποιήσιμο. Γίνεται δηλαδή το ένα να είναι PSTN και το άλλο VOIP στην ίδια γραμμή;

Εαν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν, γίνεται. ;)

John Hunter
24-03-09, 21:26
Εαν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν, γίνεται. ;)


Ok θα το δοκιμάσω αν είναι. Θα σε ενημερώσω αν τελικά γίνεται.

Σε ευχαριστω για τον χρόνο σου.

John Hunter
26-03-09, 19:22
Δυστυχώς αυτή η λύση δεν είναι δυνατή. Από την HOL μου είπαν πως δεν μπορούν να μετατράψουν τον έναν αριθμό σε VOIP.

Dead end. Είμαι σε αδιέξοδο παιδιά βοηθήστε ,όποιος μπορεί.
Ακουω ιδέες και προτάσεις.

vanels
03-04-09, 14:22
Καλησπερα,αφου εχεις το netfaster τοτε,μπορεις πχ να εγγραφεις σε καποιο παροχο,που να'χει voip τοτε μπορεις να ορισεις εσυ με το fw 1.31 ενα αλλο voip account και αυτο να απανταει σε μια θυρα του router σου.
Τωρα πχ εγω εχω ακομα το δευτερο που αου εδινε η hol και το'χω μετατρεψει σε fax.
Εσυ εισε σε voip η pots?

smystaki
06-04-09, 11:09
Πρόκειται για εξαπάτηση...

Έτσι νιώθω. Γιατί όταν παίρνω τηλέφωνο τις πωλήσεις της HOL στο 13844 και τους ρωτώ: Εχω ISDN με δυό αριθμούς. Έναν κεφαλικό κι έναν ΜΣΝ που λειτουργούν ξεχωριστά.. Γίνεται να τους κρατήσω ?

Και σου απαντούν ΝΑΙ.. φυσικά και γίνεται..

Και αφού ρώτησα ποιο Modem-router παρέχουν και βλέπω phone1- phone2 ...
Και διαβάζω στο site οτι για να εξασφαλιστεί η λειτουργία της δεύτερης γραμμής πρέπει να εξασφαλιστεί η απρόσκοπτη τροφοδοσία ρεύματος στο modem-router..
Τοτε με σχετική ασφάλεια υποθέτεις οτι "ναι ρε ΓΙΝΕΤΑΙ.." Στο κάτω κάτω ο ίδιος κατασκευαστής είναι. Tι ΝΕΤMOD τι NetFaster..

ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ...

Και η τεχνική εξυπηρέτηση έχει το ατράνταχτο επιχείρημα. "Έτσι είναι".

Δυστυχώς αγαπητοι έτσι είναι. Η HOL έχω την εντύπωση ότι με εξαπάτησε.

Και δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω.

Ευτυχώς που μπορουμε να λέμε τον καυμό μας εδώ.

:hmm:
Η αλήθεια είναι οτι έχω να κάνω ποστ εδώ απο τότε που παροχος μου ηταν η Forthnet, δυο χρόνια πριν.
:hmm:

nm96027
06-04-09, 11:13
O ariadgr έχει δίκιο: τεχνικά γίνεται. Μπορούν να το κάνουν και πρέπει να το κάνουν.

Από την άλλη δυστυχώς οι πωλήσεις αντιμετωπίζουν τεχνικά θέματα με πλήρη άγνοια, πουλώντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες...

xakou
06-04-09, 17:09
Αν βρεις κάποια λύση με ενδιαφέρει και μένα...

baskon
06-04-09, 17:18
Αν μενεις Αθηνα η μονη λύση ειναι η κλασσικη.Μια επισκεψη απο το Καταστημα της Hol στη Κατεχακη και απευθειας αναφορα του προβληματος.Λογικα θα βρεθει λυση..Αν περιμενεις απτη τηλ εξυπηρετηση σωθηκες..

ariadgr
06-04-09, 17:25
Υπάρχει και άλλη λύση.
Αν πραγματικά χρειάζεσαι τις 2 γραμμές, και η hol δεν θέλει να σε εξυπηρετήσει, πας σε άλλο πάροχο που θα θέλει να σε εξυπηρετήσει. ;)

Papados
06-04-09, 17:28
Εχω κάνει κι εγω αίτηση στην ΧΟΛ για μεταφορά κεφαλικού και msn αριθμού.

Μου είπαν (και το έχω τσεκάρει με πολλες θέσεις του τ.κ) ότι όταν μιλάει το ένα νούμερο θα δίχνει κατειλημμένο και το άλλο γιατί στην ουσια θα είναι μια Pots με δύο αριθμούς.

Τελικά δεν ισχύει αυτό?

georgep138
07-04-09, 08:57
@ John Hunter
Η γραμμή σου είναι POTS (PSTN) ή VoIP ?

akaloith
10-04-09, 01:01
Καλησπερα σας
προερχομαι απο νετονε και ως τωρα εχω 2 γραμμες voip (2 210 νουμερα)
μπορω να ερθω στη hol και να τα κρατησω?
και να εχω απεριοριστες κλησεις απο το καθε νουμερο
και να λειτουργουν ανεξαρτητα, εισερχομενες + εξερχομενες?
Δε με νοιαζει να μη δουλευουν οταν δεν εχω ρευμα
Αλλα απο τα λιγα που εχω καταλαβει η Hol εχει εγκαταληψει ολοκληρωτικα τη voip τηλεφωνια?
Καμια ελπιδα?
Εχω την εξης απορεια: Αυτοι που ειχαν διπλη γραμμη τι γιναν?
Δε μπορει στη νεα σμυρνη να μην εχει ξεμεινει κανεις με διπλη γραμμη.
Σας τη κοψαν? Την εχετε ακομα? Θα εξακολουθειτε να την εχετε?
Ευχαριστω πολυ

ΥΓ Που να παμε εμεις οι δυσμοιροι με τις 2 γραμμες?

nm96027
10-04-09, 01:07
Καλησπερα σας
προερχομαι απο νετονε και ως τωρα εχω 2 γραμμες voip (2 210 νουμερα)
μπορω να ερθω στη hol και να τα κρατησω?
και να εχω απεριοριστες κλησεις απο το καθε νουμερο
και να λειτουργουν ανεξαρτητα, εισερχομενες + εξερχομενες?
Δε με νοιαζει να μη δουλευουν οταν δεν εχω ρευμα
Αλλα απο τα λιγα που εχω καταλαβει η Hol εχει εγκαταληψει ολοκληρωτικα τη voip τηλεφωνια?
Καμια ελπιδα?
Εχω την εξης απορεια: Αυτοι που ειχαν διπλη γραμμη τι γιναν?
Δε μπορει στη νεα σμυρνη να μην εχει ξεμεινει κανεις με διπλη γραμμη.
Σας τη κοψαν? Την εχετε ακομα? Θα εξακολουθειτε να την εχετε?
Ευχαριστω πολυ

ΥΓ Που να παμε εμεις οι δυσμοιροι με τις 2 γραμμες?

Δεν γνωρίζω τί ακριβώς προβλέπει η μεταφορά δυο γραμμών στην Hol (να μην σε απογοητεύσω εξαρχής και σου πω δεν...). Θα σου πω όμως πως δεν έχει εγκαταλείψει ολοκληρωτικά την Voip τεχνολογία ΑΛΛΑ δεν την συστήνω. Υπήρξα ευχαριστημένος πελάτης της voip υλοποίησης αλλά το pots της hol (στο οποίο είμαι ένα μηνα) δουλεύει καλύτερα. Ακόμα περισσότερο το voip της netone από συγκριτικες εμπειρίες που έχω είναι πιο σταθερό. Η ποιότητα των δυο voip είναι ίδια όμως θεωρώ πως της netone είναι σταθερότερο.

Όσοι είχαν voip και δυο γραμμές εξακολουθούν να τις έχουν και ουσιαστικά μπορείς να επιλέξεις την υλοποίηση που θες αρκεί να έχεις επιλογή στο συγκεκριμένο ΑΚ.

ΥΓ Από την netone γιατί φεύγεις;

akaloith
10-04-09, 01:18
Υπαρχει καποιος με 2 γραμμες στη hol να μου πει τι γινεται?
Δουλευουν ανεξαρτητα ή χτυπανε μαζι?

Το θεμα ειναι που θελω 2 γραμμες. Που μπορω να παω?

on 32+12=44 ευρω χωρις απεριοριστες η δευτερη γραμμη
forthnet 40+10=50 χωρις να μπορω να μεταφερω το δευτερο 210 νουμερο μου, μου δινουν δικο τους
hol bye bye voip ???
vivodi κλεινει πωλειται δε ξερω
netone μολις πουληθηκε στην on

meskou
12-04-09, 08:41
To ένα νουμερό σου θα λειτουργέι σαν Pots τηλεφωνία. Για δεύτερο νούμερο μπορεί να ζητήσεις ένα evoice νούμερο και να το έχεις σαν voip . Φυσικά δεν μπορείς σαν δεύτερο νούμερο να έχεις το παλίο σου θα σου δώσουν καινούριο Ελπίζω να σε βοήθησα

akaloith
12-04-09, 14:24
εσυ με βοηθησες, η Hol δε με βοηθαει
θελω να κρατησω το δευτερο νουμερο μου και να εχει και απεριοριστες κλησεις.
οποτε hol γιοκ κριμα γιατι ηθελα το 3play της

moissis
17-04-09, 10:37
γεια σας παιδια καλο πασχα.Θελω να σημειωσω οτι διαβαζοντας το site εκρινα και αποφασισα να γινω συνδρομητης της χολ στο πακετο lite.Αλλα δυστηχως την πατησα σε ενα σημειο,ενω ειχα στο μαγαζι isdn απο τον οτε με 2 τηλεφωνα, μου την κανανε pstn με ενα.τους πηρα τηλεφωνο και τους ζητησα πως μπορω να ακουω τουλαχιστον αν με καλουν, μου ειπαν τον τροπο αλλα δυστηχως δεν λειτουργει, ακους ενα <<τουττ-τουτ>>αλλα οταν πας στον δευτερο που σε καλει εχασες τον πρωτο.επισης θελω να σας ενημερωσω οτι προς το παρον δεν λειτουργει καμια ψηφιακη λειτουργια της χολ παρα μονο η αναγνωριση και αποκριψη αριθμου.Και κατι πολυ βασικο τους εκανα αιτηση για το σπιτι, δεν μου εχουν στειλει μυνημα για συνδεση ακομα, υπαρχει τροπος να την ακυρωσω και να μεινω στον οτε μιας και στο σπιτι εχω isdn?κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος απο την χολ,καλη ποιοτητα επικοινωνιας και πραγματικα γρηγορο internet up 870 down 5800 σε συγκριση με αυτα που πληρωνω.Σας ευχαριστω.

MichalisS
29-05-09, 11:38
Με έχουν πάρει τηλέφωνο από την HOL οπου και ισχυρίζονται πως μπορώ να μεταβώ στο double play πακέτο τους κρατώντας την isdn γραμμή που ήδη έχω (δηλ., πως δίνουν οι ίδιοι isdn γραμμές, στις οποίες λειτουργεί isdn εξοπλισμός). Επειδή γενικά ξέρω πως αυτό δεν είναι εφικτό παρά μόνο από τον ΟΤΕ, έχει κάποιος άλλος άποψη;

theopan
29-05-09, 13:58
εσυ με βοηθησες, η Hol δε με βοηθαει
θελω να κρατησω το δευτερο νουμερο μου και να εχει και απεριοριστες κλησεις.
οποτε hol γιοκ κριμα γιατι ηθελα το 3play της

Έχεις ήδη το μόνο πάροχο που θα μπορούσε να κάνει αυτό που θέλεις.

ariadgr
29-05-09, 14:04
Με έχουν πάρει τηλέφωνο από την HOL οπου και ισχυρίζονται πως μπορώ να μεταβώ στο double play πακέτο τους κρατώντας την isdn γραμμή που ήδη έχω (δηλ., πως δίνουν οι ίδιοι isdn γραμμές, στις οποίες λειτουργεί isdn εξοπλισμός). Επειδή γενικά ξέρω πως αυτό δεν είναι εφικτό παρά μόνο από τον ΟΤΕ, έχει κάποιος άλλος άποψη;

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν, καλά το υποψιάστηκες.

Papados
29-05-09, 14:18
Είχα ISDN γραμμή και περασα στην HOL 2play.
Εχω και τους δυο αριθμους που είχα σε pots τηλεφωνία, αλλά έχω μία γραμμή. Δηλαδή έχουν αντιστοιχίσει και τους δύο αριθμούς να "χτυπάνε" σε μένα άλλα δεν μπορώ να πάρω ταυτόχρονα και από τους δύο αριθμούς. Οι εξερχόμενες γίνονται από τον κεφαλικο και οι εισερχόμενες και από τους δύο.

enakos
30-05-09, 07:06
και εγω εχω ISDN και αν παω στην HOL 2play θα εχω μια μονο. Αν πληρωσω διπλο παγιο θα εχω 2 γραμμες
ετσι με πληροφορησαν γι αυτο και εμεινα στον ΟΤΕ και κρατησα το INTERNET HOL μονο.
Αν φυγεις απο το ISDN τερμα τα 2 νουμερα ειναι παρελθον . Υπαρουν και εταιρικοι πελατες στην HOL οπου υπαρχει ποικιλια προιοντων .

georgep138
30-05-09, 17:52
Νομίζω ότι αν την δεύτερη γραμμή σας την πάτε με φορητότητα σε μια εταιρεία σαν την omnivoice που έχει γεωγραφικούς VoIP αριθμούς θα λυθεί το πρόβλημα σας.

swind
30-05-09, 18:36
Νομίζω ότι η Forthnet το δίνει αυτό: η μία γραμμή να είναι PSTN και η άλλη Voip! Η hol αν θυμάμαι είχε ξεκινήσει να δίνει 2 γραμμές Voip. Θα μπορούσε να εξακολουθεί να δίνει έτσι τουλάχιστον στη μία, για αυτούς που είχαν 2 γραμμές στον ΟΤΕ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκοψε...Προφανώς για τον ίδιο λόγο πού έκοψαν και το e-voice και τώρα έχουν αρχίσει και ξεπηδούν από το πουθενά εταιρείες που δίνουν τέτοιες λύσεις όπως η OMNIvoice η Viva! Η αγορά ανοίγει, η hol συρρικνώνεται! Α ρε να χαρώ εγώ επιχειρηματίες....!

Vitruvian78
31-05-09, 00:36
Δυστυχώς αυτή η λύση δεν είναι δυνατή. Από την HOL μου είπαν πως δεν μπορούν να μετατράψουν τον έναν αριθμό σε VOIP.

Dead end. Είμαι σε αδιέξοδο παιδιά βοηθήστε ,όποιος μπορεί.
Ακουω ιδέες και προτάσεις.

Mηπως να ζητήσεις να σου αντικαταστήσουν το ΝΕΤΦΑΣΤΕΡ με το Fritz?

ariadgr
31-05-09, 00:38
Mηπως να ζητήσεις να σου αντικαταστήσουν το ΝΕΤΦΑΣΤΕΡ με το Fritz?

Τι θα κέρδιζε με αυτό; :what:

Vitruvian78
31-05-09, 00:40
Υπαρχει καποιος με 2 γραμμες στη hol να μου πει τι γινεται?
Δουλευουν ανεξαρτητα ή χτυπανε μαζι?

Το θεμα ειναι που θελω 2 γραμμες. Που μπορω να παω?

on 32+12=44 ευρω χωρις απεριοριστες η δευτερη γραμμη
forthnet 40+10=50 χωρις να μπορω να μεταφερω το δευτερο 210 νουμερο μου, μου δινουν δικο τους
hol bye bye voip ???
vivodi κλεινει πωλειται δε ξερω
netone μολις πουληθηκε στην on

Έχω εγώ voip με 2 γραμμές. Όταν μιλαει η μία απο τις δύο η άλλη δειχνει κατειλλημένη

ariadgr
31-05-09, 00:42
Έχω εγώ voip με 2 γραμμές. Λειτουργούνε ξεχωριστά.

Όταν σου έδωσαν εσένα VoIP 2 γραμμές δεν θα έδιναν PSTN τηλεφωνία στο κέντρο σου, και θα γράφτηκες την εποχή που το double play έδινε 2 γραμμές, όχι μία όπως δίνει τώρα.

valen_gr
31-05-09, 10:54
Τα πραγματα ειναι απλα... Αμα το DP της περιοχης σου παιζει σε POTS, τοτε μπορεις να βαλεις δυο ΝΟΥΜΕΡΑ τα οποια θα παιζουν πανω στην μια PSTN ΓΡΑΜΜΗ .

Εαν η υλοποιηση της περιοχης σου ΔΕΝ εχει POTS, αλλα παιζει σε VOIP, τοτε θα εχεις 2 νουμερα που θα παιζουν πανω σε 2 VOIP γραμμες. Δεν ειναι ISDN, αλλα ειναι 2 νουμερα σε 2 γραμμες.
Ενας ευκολος τροπος να ξερεις, ειναι να βαλεις το νουμερο σου στο ψαχτηρι της HOL, και να δεις τις διαθεσιμες υπηρεσιες που σου παρεχει.

Προσοχη :
Εαν μεσα στα διαθεσιμα προιοντα της περιοχης υπαρχει οποιοδηποτε προιον Hol Telephony (μονο τηλεφωνια, χωρις ιντερνετ) τοτε το DP θα παιζει σε POTS.

Εαν ΔΕΝ παρεχει υπηρεσια HOL Telephony, αλλα παρεχει το Double play, τοτε σημαινει πως δεν εχει POTS DSLAM στην περιοχη, αλλα μονο DATA DSLAM, και το double play θα παιζει σε VOIP.

Οποτε απλα κοιταμε εαν εχει διαθεσιμοτητα για προιον telephony η οχι, και ξερουμε αμεσως εαν θα μπορουμε να εχουμε 2 VOIP γραμμες η 1 PSTN!

akaloith
28-06-09, 13:00
ωραια το κεντρο μου καλυπτει pots και οχι voip
αρα μπορω να βαλω δυο ΝΟΥΜΕΡΑ τα οποια θα παιζουν πανω στην μια PSTN ΓΡΑΜΜΗ

Το οποιο στη πραξη σημαινει?
Μπορει να μιλαει ενα απο τα 2 νουμερα?
Θα χτυπανε και τα 2 ταυτοχρονα?
Θα χτυπανε ανεξαρτητα?

Σε σχεση με τις 2 voip που εχω τωρα στη netone τι χανω

valen_gr
28-06-09, 20:06
Στην πραξη σημαινει οτι εχεις εναν βασικο αριθμο, ο οποιος θα φαινεται και στις εξερχομενες και ο δευτερος θα μπει κατι σαν msn , οποτε θα υφισταται μονο για τις εισερχομενες, δεν θα το δεις ποτε σε εξερχομενη.
Εννοειται πως επειδη εχεις μια γραμμη μονο, γινεται να εχεις μονο μια συνομιλια ενεργη.
Ανεξαρτητα απο το ποιο νουμερο σε καλεσουν (το πρωτο η το δευτερο) θα χτυπανε παντα ολες οι συσκευες σου. Εσυ πρακτικα δεν θα μπορεις να ξερεις καν σε ποιο νουμερο σε εχουν παρει, απλα ξερεις οτι στο σπιτι σου καταληγουν κλησεις απο δυο νουμερα, αλλα για εξερχομενες εχεις ενα νουμερακι.

djT
29-06-09, 02:46
Υπαρχει καποιος με 2 γραμμες στη hol να μου πει τι γινεται?
Δουλευουν ανεξαρτητα ή χτυπανε μαζι?

Το θεμα ειναι που θελω 2 γραμμες. Που μπορω να παω?

on 32+12=44 ευρω χωρις απεριοριστες η δευτερη γραμμη
forthnet 40+10=50 χωρις να μπορω να μεταφερω το δευτερο 210 νουμερο μου, μου δινουν δικο τους
hol bye bye voip ???
vivodi κλεινει πωλειται δε ξερω
netone μολις πουληθηκε στην on

Καλησπέρα σε όλους,

παιδιά έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω για POTS & VOIP κλπ κλπ και για μία μόνο γραμμή.

Εγώ είχα ISDN στον πΟΤΕ (ξανά) και από το 2007 πήγα στην HOL 2play και από τότε έχω το παλιό 210-χχχχχχχ του ΟΤΕ και το καινούριο 213-χχχχχχχ νούμερο από της HOL.

Στήν αρχή χτύπαγαν και τα 2 νούμερα μαζί αλλά μετά από τις ρυθμήσεις στο FRITZ δουλεύουν μιά χαρά και τα δυο ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΧΩΡΙΣΤΑ. Κάνω απεριόριστες κλήσεις και από τα 2 νούμερα και από το ένα στο άλλο.

Το μόνο πρόβλημα που δεν μου δουλεύει το FAX.
(άν έχει κανείς καμιά λύση για το FAX θα το εκτιμούσα)

κανένα άλλο πρόβλημα (ακτός όταν έχουμε διακοπή ρεύματος που είμαστε δίχως ΤΗΛ και φυσικά δίχως Ιντερνετ)

ευχαριστώ

akaloith
29-06-09, 09:46
αυτο σημαινει οτι εχεις 2 voip γραμμες?
θα ηθελα να ξερω επιτελους τι γινεται με αυτη την ιστορια και αν υπαρχει περιπτωση να παραμεινω οπως ειμαι με τις 2 ανεξαρτητες γραμμες

Sovjohn
29-06-09, 10:38
Όχι,

πλέον η HOL στο 90% των περιπτώσεων (με εξαίρεση ορισμένα λίγα κέντρα στην επαρχία) δεν παρέχει 2 VOIP γραμμές. Μπορείς στο λινκ της υπογραφής μου να βρεις συγκριτικό τιμοκατάλογο για όλους τους παρόχους - εκεί αναφέρεται και αν δίνουν δεύτερη γραμμή ή όχι, και με τι κόστος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.