PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεσσαλονίκη HOL ADSL



thamastro
28-12-05, 12:50
Γειά σας απο Θεσσαλονίκη..
Αγόρασα στις 8/12ου απο HOL το πακέτο 6+6 μήνες, στις 15/12ου το ενεργοποίησε η HOL, και στις 22/12ου είχα το τελευταίο μήνυμά τους οτι η αίτησή μου βρίσκεται "προς υλοποίηση απο τον φορέα" (ΟΤΕ).
Μήπως υπάρχει καμμιά σχετική πληροφορία για την εξέλιξη των συνδέσεων;:worthy:

NoYmErOs
28-12-05, 13:55
Υπάρχει μια μαγική λέξη.. Υπομονή και καλό κουράγιο ..

πέρα από πλάκα απλά περιμένεις ή παίρνεις τηλέφωνα μόνο στην HOL, όχι στον ΟΤΕ και τους τρελαίνεις στα τηλέφωνα μετά όμως το πέρας των 12 μερών που ορίζουν.

JohnJ
28-12-05, 16:19
Δυστυχώς όλοι αναγκαζόμαστε να υποστούμε αυτή την ταλαιπωρία της αναμονής μέχρι την ενεργοποίηση. Άλλοι είναι τυχεροί και άλλοι όχι.

Πάρε τηλέφωνο στη HOL, είναι ο μόνος τρόπος για να μάθεις και GOOD LUCK ;)

Just_Nikos
29-12-05, 22:44
Θα πρεπει να περιμενεις λιγακι..ελπιζω για την διατηρηση της ψυχικης σου υγειας οχι πολυ!
Εμενα με ενεργοποιησαν μεσα σε 10 μερες.

Tsour_ee
30-12-05, 02:48
Καλησπέρα,08/12 αγόρασα και εγώ το πακέτο...27/12 ενεργοποιήθηκε η ADSL σύνδεση...

Zorz
30-12-05, 02:55
"προς υλοποίηση απο τον φορέα" (ΟΤΕ).
Μήπως υπάρχει καμμιά σχετική πληροφορία για την εξέλιξη των συνδέσεων;:worthy:

Εμένα σε 3 εργάσιμες απο αυτο το email με ενεργοποίησαν, εύχομαι μέχρι αύριο το απόγευμα να σε έχουν ενεργοποιήσει.
Να το τσεκάρεις και βράδυ γιατι εμένα βραδάκι έγινε.

Salvador
31-12-05, 19:34
παρε στο 1242,πες τον αριθμο τηλεφωνου σου και ρωτα τους τι παιζει με την ενεργοποιηση.
Το πιο πιθανο που θα ακουσεις ειναι "Δεν εχουμε λαβει κανα αιτημα για ενεργοποιηση σε αυτην την γραμμη απο την HOL"
ΛΟΛ
Αν παρ'ολα αυτα σου πει οτι ειναι σε εξελιξη,ρωτα σε ποιο σταδιο βρισκεται.
Μου φαινεται υπαρχουν 4 σταδια και το τελευταιο ειναι αυτο που πρεπει να κανει την κινηση το κλιμακιο του ΟΤΕ στην περιοχη σου.
Αν εχεις φτασει εκει,υπολογισε 2,3 μ*
*έρες
*ήνες

vardoulas
04-01-06, 14:52
Τελικα τα σταδια ειναι 5.

Πριν απο λιγο μιλησα με 1242 και μου ειπαν οτι ειμαι στο 5ο σταδιο και λογικα σε 1-2 μερες θα ειμαι ενταξει.

Salvador
06-01-06, 04:25
Ποια περιοχη εισαι Θεσσαλονικη;

NoYmErOs
06-01-06, 13:21
Τελικα τα σταδια ειναι 5.

Πριν απο λιγο μιλησα με 1242 και μου ειπαν οτι ειμαι στο 5ο σταδιο και λογικα σε 1-2 μερες θα ειμαι ενταξει.

ια πές μας τα στάδια να τα μάθουμε ?

vardoulas
06-01-06, 17:56
ια πές μας τα στάδια να τα μάθουμε ?
Την ιδια ερωτηση εκανα και εγω αλλα φυσικα δε μου απαντησαν!!
μου ειπαν μονο οτι υπαρχουν 5 σταδια και το τελευταιο ειναι το ποιο συντομο...και διαρκη 1-5 μερς αλλα φυσικα ακομη με την dial-up eimai....
Ειναι και το 3ημερο οποτε απο Δευτερα και βλεπουμε...

Επισης ξαναπηρα το 1242 και μου ειπαν οτι δεν ξερουν γιατι καθηστερησε τοσο πολυ και μου προτειναν να παρω την τεχνικυ υπηρεσια του ΟΤΕ Καλλιθεας και εκει μου ειπαν οτι την ερωτηση πρεπει να την κανει η ΧΟΛ και οχι εγω γιατι η ΧΟΛ ειναι ο πελατης τους και οχι εγω.

Σωστο μεν αλλα το αγγουρι το εχω εγω....

XANTHIOTIS
06-01-06, 22:27
Σε μενα εκανα αιτηση στις 11/9 και ενεργοποιηθηκε στις 27/10!!!!

Salvador
06-01-06, 22:35
σταδιο1:η αιτηση περιμενει υπομονετικα σε ενα συρταρι
σταδιο2:η αιτηση βγαινει και και καθεται πανω στο γραφειο για 4 μερες.
σταδιο3:ο υπαλληλος την μετακινει λιγο για να βαλει στο γραφειο τον καφε.
σταδιο4:η αιτηση παει στο ακριβως διπλα γραφειο.(αυτο θελει πολυ χρονο,μπορει να παρει και 10ημερο)
σταδιο5:καποιος πρεπει να πατησει το κουμπι.

περα απο την πλακα,4 ειναι τα γραφειοκρατικα σταδια και το 5ο θεωρητικα ειναι το βασικοτερο οπου απο τον ΟΤΕ της περιοχης σου θα σε βαλουν στην πορτα του ντιεσελαμ.

thamastro
08-01-06, 01:37
Ποια περιοχη εισαι Θεσσαλονικη;

Είμαι στην Κ. Τούμπα, (Αγ. Θεράποντα)

Καλή Χρονιά σε όλους, επέστρεψα σήμερα απο εβδομαδιαίο ταξίδι, θεωρώντας οτι θα έχει σίγουρα ενεργοποιηθεί η σύνδεσή μου... αλλά τίποτα ακόμα :evil:
Υποψιάζομαι πρόβλημα του ΟΤΕ στην περιοχή..

didisies
08-01-06, 12:18
Ποια περιοχη εισαι Θεσσαλονικη;
Συνονόματε εχεις καμμια εσ. πληροφορηση για περιοχη Χαριλαου;
Το γραμμα απο την ΧΟΛ() :) ηρθε 15/12 αλλα ακομα ουτε την αιτηση
δεν βλεπουν!!! Βεβαια μεσολαβησε και διακοπη της προηγουμενης DSL απο vivodi στις 26/12.Στο 1242 πριν την καταργηση με ενημερωσαν οτι βλεπουν αιτηση για ενεργοποισηση σε αναμονη.Μετα την καταργηση ΠΑΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ!!!!
Ειπα στην ΧΟΛ να ξαναστειλει την αίτηση!

@ ADSLgr.com All rights reserved.