PDA

Επιστροφή στο Forum : καθε ποτε ανοιγουν πορτες στην hol?



bill27
25-03-09, 11:52
καλημερα παιδια!λοιπον στις 11/03/2009 εκανα on line αιτηση(περιοχη γιαννουλη λαρισας) στην hol.εχουν περασει σχεδον 15 μερες κ μου λενε απο τ.υ. οτι δεν υπαρχουν θυρες κ μαλλον θα αργησει να ενεργοποιηθει η συνδεση μου.ακομα δεν εχει παει το αιτημα μου στον οτε να φανταστειτε.τωρα θελω να ρωτησω:υπαρχει καποιος αλλος εδω μεσα που να εχει καθυστερησει η αιτηση του λογω ελλειψεις πορτων κ ποσο καιρο περιμενε?μετα τη καταχωρηση της πορτας τι σταδια ακολουθουν?ευχαριστω πολυ για καθε σας απαντηση,;):hmm:

aa144
25-03-09, 12:17
Κανένα τρίμηνο χαλαρά, αν βιάζεσαι κάντην από τώρα, προσοχή στη διαδικασία ακύρωσης, μόνο ΕΓΓΡΑΦΩΣ και με ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ.

somone
25-03-09, 12:44
Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα περιμένω ένα μήνα σχεδόν για πόρτα στη περιοχή της Τούμπας στη Θεσσαλονίκη. Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι "σε μια δυο βδομάδες" θα μπούνε πόρτες όμως πέρασαν ακρετές "μια δυο βδομάδες" χωρίς σοβαρή πρόοδο... Ευτυχώς έχω το connx και δεν είμαι εντελώς ξεκρέμαστος...

aa144
25-03-09, 12:57
Αυτή είναι η σωστή μέθοδος, παίρνουμε ένα Conn-X που έχει εξάμηνη δέσμευση και όταν είναι να τελειώσει η δέσμευση (κανένα μήνα πριν ας πούμε) τότε κάνουμε την αίτηση στον (όποιο) εναλλακτικό, και ας κάνει όσο καιρό θέλει να ενεργοποιηθεί.

bill27
25-03-09, 13:14
Αυτή είναι η σωστή μέθοδος, παίρνουμε ένα Conn-X που έχει εξάμηνη δέσμευση και όταν είναι να τελειώσει η δέσμευση (κανένα μήνα πριν ας πούμε) τότε κάνουμε την αίτηση στον (όποιο) εναλλακτικό, και ας κάνει όσο καιρό θέλει να ενεργοποιηθεί.



αυτο ακριβως εκανα κ γω...

κανενας αλλος ρε παιδια?

lsavvaid
25-03-09, 19:20
Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα περιμένω ένα μήνα σχεδόν για πόρτα στη περιοχή της Τούμπας στη Θεσσαλονίκη. Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι "σε μια δυο βδομάδες" θα μπούνε πόρτες όμως πέρασαν ακρετές "μια δυο βδομάδες" χωρίς σοβαρή πρόοδο... Ευτυχώς έχω το connx και δεν είμαι εντελώς ξεκρέμαστος...

Eπειδή με ενδιαφέρει το θέμα , θέλει ένας φίλος να βάλει hol στην Άνω Τούμπα, μιλάς για έλλειψη σε πόρτες στο κέντρο κοντά σε Παπάφη-Κλεάνθους? Επειδή δεν έχει και ενεργή γραμμή σίγουρα θα αργήσει η διαδικασία αλλά και χωρίς πόρτες φοβάμαι μην πάμε καλοκαίρι.

Αλήθεια στις πόσες μέρες γίνεται η ενεργοποίηση αν δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο από πριν.
Θυμάμαι παλιά κάτι τρίμηνα-εξάμηνα. Τώρα?

treli@ris
25-03-09, 19:29
Ενημερωτικα, οι πορτες για DP στο dslam Αμπελοκηπων (οδος Μ.Ασιας) ειναι μετρημενες στα δαχτυλα :)

theopan
25-03-09, 20:19
Όταν το ντουμανιάσουν πολύ! :rofl:

(Δεν πιστεύω να περίμενες σοβαρότερη απάντηση σε τέτοιο ερώτημα, που δε θα έπρεπε καν να γίνεται, αν είχαμε να κάνουμε με σοβαρές εταιρείες; )

somone
25-03-09, 21:18
Eπειδή με ενδιαφέρει το θέμα , θέλει ένας φίλος να βάλει hol στην Άνω Τούμπα, μιλάς για έλλειψη σε πόρτες στο κέντρο κοντά σε Παπάφη-Κλεάνθους? Επειδή δεν έχει και ενεργή γραμμή σίγουρα θα αργήσει η διαδικασία αλλά και χωρίς πόρτες φοβάμαι μην πάμε καλοκαίρι.

Αλήθεια στις πόσες μέρες γίνεται η ενεργοποίηση αν δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο από πριν.
Θυμάμαι παλιά κάτι τρίμηνα-εξάμηνα. Τώρα?

Ακριβώς...

Eyeshield
26-03-09, 11:49
Επειδή εγώ έχω κάνει αίτηση από Δεκέμβριο και ακόμα δεν έχει γίνει ενεργοποίηση πηρά τηλ σήμερα και μου είπαν ότι δεν έχουν πόρτες διαθέσιμες το κλασικό, και μου είπε ότι αυτό θα πάρει 1 μηνά δηλ τέλη Απρίλιο βαλε θα δουλεύουν και Πάσχα? lol αν μέχρι τέλη απριλη δεν έχει γίνει κάτι είδα ότι ο ΟΤΕ στην Γιαννούλη αναβάθμισε της γραμμές έως 24 επιτέλους μπορεί να πάω και εκεί αλλά έχει απεριόριστο αστικά/υπεραστικα τηλέφωνο το κουβάρι ποσό θα πάει?

prokopino
26-03-09, 15:26
Επειδή εγώ έχω κάνει αίτηση από Δεκέμβριο και ακόμα δεν έχει γίνει ενεργοποίηση πηρά τηλ σήμερα και μου είπαν ότι δεν έχουν πόρτες διαθέσιμες το κλασικό, και μου είπε ότι αυτό θα πάρει 1 μηνά δηλ τέλη Απρίλιο βαλε θα δουλεύουν και Πάσχα? lol αν μέχρι τέλη απριλη δεν έχει γίνει κάτι είδα ότι ο ΟΤΕ στην Γιαννούλη αναβάθμισε της γραμμές έως 24 επιτέλους μπορεί να πάω και εκεί αλλά έχει απεριόριστο αστικά/υπεραστικα τηλέφωνο το κουβάρι ποσό θα πάει?

απλά πράγματα:
15 ευρώ ΟΤΕ
1,2 Αναγνώριση κλήσεις
29,9 ADSL24
16 απεριόριστες κλήσεις
---------------------------
Σύνολο: 62,1 ευρά.... :whistle:

Delft
29-03-09, 14:43
Εγώ πάντως περίμενα 3 μήνες για πόρτα. Στο τέλος τους έστειλα e-mail και τους είπα αν δεν ενεργοποιηθώ μετά την συμπλήρωση τριμήνου καταγγέλλω την σύμβαση. Αμέσως βρέθηκε πόρτα και ενεργοποιήθηκα.......

Georgevtr
29-03-09, 17:23
Αυτή είναι η σωστή μέθοδος, παίρνουμε ένα Conn-X που έχει εξάμηνη δέσμευση και όταν είναι να τελειώσει η δέσμευση (κανένα μήνα πριν ας πούμε) τότε κάνουμε την αίτηση στον (όποιο) εναλλακτικό, και ας κάνει όσο καιρό θέλει να ενεργοποιηθεί.
Σωστός!
Έτσι πράττουν οι νοικοκυραίοι,ιδίως όταν έχουν να κάνουν με καφενεία.
Υπομονή φίλε
΄

@ ADSLgr.com All rights reserved.