PDA

Επιστροφή στο Forum : Fritz!Box - Πρόβλημα μετά από upgrade firmware



gtsamis
28-12-05, 21:30
Μετά από αναβάθμιση firmware (fritz.box.en.05.03.62.image) μέσα από τον Firefox δυστυχώς...κρέμασε ο web server του fritz!box με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μπω στο γραφικό περιβάλλον για ρυθμίσεις, ελέγχους κ.λπ.
Μετά από συνεχόμενα emails με την AVM (de) δεν βρέθηκε λύση :evil: και παραμένει το πρόβλημα ό,τι και να έχω δοκιμάσει.
Το μύνημα που εμφανίζει είναι:
404 Not Found

ERR_NOT_FOUND
AR7 Webserver Wed, 28 Dec 2005 18:29:19 GMT

Το παρήγορο είναι ότι κράτησε τις ρυθμίσεις και έτσι συγχρονίζει και συνδέεται κανονικά.
Προσοχή λοιπόν στις τυχόν αναβαθμίσεις...!

arrakos
29-12-05, 17:44
Μετά από αναβάθμιση firmware (fritz.box.en.05.03.62.image) μέσα από τον Firefox δυστυχώς...κρέμασε ο web server του fritz!box με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μπω στο γραφικό περιβάλλον για ρυθμίσεις, ελέγχους κ.λπ.
Μετά από συνεχόμενα emails με την AVM (de) δεν βρέθηκε λύση :evil: και παραμένει το πρόβλημα ό,τι και να έχω δοκιμάσει.
Το μύνημα που εμφανίζει είναι:
404 Not Found

ERR_NOT_FOUND
AR7 Webserver Wed, 28 Dec 2005 18:29:19 GMT

Το παρήγορο είναι ότι κράτησε τις ρυθμίσεις και έτσι συγχρονίζει και συνδέεται κανονικά.
Προσοχή λοιπόν στις τυχόν αναβαθμίσεις...!

Δοκίμασε με USB μερικές φορές γίνετε

gtsamis
29-12-05, 20:42
Δοκίμασε με USB μερικές φορές γίνετε
Τι εννοείς;
Μπορείς να με βοηθήσεις στον τρόπο;

ZORO
31-12-05, 00:25
Σύμφωνα με πληροφορίες από το site της avm εάν παρουσιασθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα κάνουμε πρώτα επανεκίνηση του Router. Αυτό γίνεται βγάζωντας τον απ΄π το ρευμά για 5 δευτερόλεπτα. Δοκιμάζουμε. Εάν δεν φέρει αποτέλεσμα καθαρίζουμε την cache του browser. Σε περίπτωση που και αυτό δεν δοκιμάσει δοκιμάζουμε άλλη θύρα (lan ή usb).
Εάν ο υπολογιστή σου παίρνει IP μέσω του dhcp server του fritz box δεν χρειάζεσε τίποτα άλλο. Εάν ο υπολογιστής έχει στατικές IP πρέπει να κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις.
Εάν δεν πιάσει ούτε αυτό παίρνεις το fritzbox το πας σε έναν τεχνικό της avm και του το πετάς στο κεφάλι.

Καλή σου τύχη.

gtsamis
31-12-05, 12:15
Τα έχω δοκιμάσει όλα...επικοινωνία με το fritz box υπάρχει αλλά δεν μπορώ να μπω στο γραφικό περιβάλλον!
Επικοινώνησα και με την Τεχνική Υποστήριξη της AMY και δεν μπορούν να βρουν λύση παρά μόνο να το στείλουν Γερμανία!

ZORO
01-01-06, 22:20
Τα έχω δοκιμάσει όλα...επικοινωνία με το fritz box υπάρχει αλλά δεν μπορώ να μπω στο γραφικό περιβάλλον!
Επικοινώνησα και με την Τεχνική Υποστήριξη της AMY και δεν μπορούν να βρουν λύση παρά μόνο να το στείλουν Γερμανία!

Καλά δεν μπορούν ούτε από την τοπική αντιπροσωπεία στην Ελλάδα να επιλύσουν το πρόβλημα και πρέπει να πάει Γερμανία. Πάντως διαθέτω ένα f200 που δεν το χρησιμοποιώ εάν αναγκαστείς να το στείλεις το fritz box Γερμανία δεν θα είχα πρόβλημα να στο δανείσω μέχρι να επιστρέψει το fritz box.

Έχω μια απορία πάντως πιο browser χρησιμοποίησες για να κάνεις update το firmware;

gtsamis
02-01-06, 10:25
Έχω μια απορία πάντως πιο browser χρησιμοποίησες για να κάνεις update το firmware;

Το update το έκανα μέσα από τον Firefox...
Σε ευχαριστώ πάντως και για το usb modem, έχω και εγώ το ίδιο, όταν το στείλω αναγκαστικά θα το εγκαταστήσω.

ZORO
02-01-06, 15:33
Πάντως είναι το δευτέρο περιστατικό χρήστη που χρησιμοποίησε firefox για να κάνει update το firmware του fritzbox και του παρουσιάζεται το συγκεκριμένο πρόβλημα. Βέβαια μπορεί να είναι απλώς σύμπτωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.