PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια!!!



γλυνου
26-03-09, 17:37
καλησπερα!
χρειαζομαι την βοηθεια σας,κατεβασα την τελευταια εκδοση του windows msn και ενω την πρωτη φορα μπηκα,τωρα εδω και μια εβδομαδα δεν με βαζει μεσα.συμφωνα με την βοηθεια μου λεει οτι το προβλημα ειναι windows live call αλλα δεν δινει λυση γιαυτο.λεει απλα να βγω και να ξαναμπω.εχετε καμια πιο διαφωτιστικη λυση?ή αλλιως πως γινεται να ξαναγυρισω στην προηγουμνη εκδοση ου τουλαχιστον δν ειχα προβλημα!!

ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!
κατερινα

play
29-03-09, 22:59
καλησπερα!
χρειαζομαι την βοηθεια σας,κατεβασα την τελευταια εκδοση του windows msn και ενω την πρωτη φορα μπηκα,τωρα εδω και μια εβδομαδα δεν με βαζει μεσα.συμφωνα με την βοηθεια μου λεει οτι το προβλημα ειναι windows live call αλλα δεν δινει λυση γιαυτο.λεει απλα να βγω και να ξαναμπω.εχετε καμια πιο διαφωτιστικη λυση?ή αλλιως πως γινεται να ξαναγυρισω στην προηγουμνη εκδοση ου τουλαχιστον δν ειχα προβλημα!!

ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!
κατερινα
Καλυτερα να γυρισεις στην παλια εκδοση αφου με την παλια δεν ειχες κανενα προβλημα:respekt:

lara09
01-04-09, 00:54
Είμαι καινούργια στο ιντερ γενικά, και θα ήθελα πληροφορίες, από που να ξεκινήσω να μαθαίνω ορισμένα πράγματα, από δω μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για αρχή?

ring0
01-04-09, 01:07
παιξε με οτι θες...κανε διαφορα πραγματα και αν δεν βρισκεις λυσεις googl-aροντας ρωτα εδω μεσα ...:)

lara09
01-04-09, 01:27
Ευχαριστώ πολύ, το παλευω.:)

frenty
01-04-09, 02:19
Είμαι καινούργια στο ιντερ γενικά, και θα ήθελα πληροφορίες, από που να ξεκινήσω να μαθαίνω ορισμένα πράγματα, από δω μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για αρχή?

Αφού είσαι καινούρια στο διαδίκτυο και υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος να κολλήσει ο υπολογιστής σου ιό ή γενικά malware, θα ήταν καλύτερο να βάλεις linux που προς το παρόν δεν έχει αναφερθεί τέτοιο κρούσμα.

leros2004
01-04-09, 03:10
Εδω με τα Windows δυσκολεύεται, εσύ θέλεις να παρατήσει τελείως τον υπολογιστή :p

Και να κολλήσει κάτι τι θα γίνει? Τα μυστικά του κράτους θα χάσει? Στην αρχή όλοι κολλάμε κάτι μέχρι να μάθουμε :)

frenty
01-04-09, 03:22
Εδω με τα Windows δυσκολεύεται, εσύ θέλεις να παρατήσει τελείως τον υπολογιστή :p

Και να κολλήσει κάτι τι θα γίνει? Τα μυστικά του κράτους θα χάσει? Στην αρχή όλοι κολλάμε κάτι μέχρι να μάθουμε :)

Για να αποφευχθούν εκνευρισμοί από τα τυχόν format που θα χρειαστεί στα win.
Υπαρχουν διανομές linux που για τις απλές βασικές λειτουργίες θα μπορούσα να εκφράσω ότι τουλάχιστον είναι ίσα αν και πολλές φορές πιο αυτοματοποιημένα (με έτοιμους drivers, codecs) και gui συγκριτικά με win.
Για αρχάριο για βασικές λειτουργίες στον υπολογιστή, ίσως θα είναι καλυτερα να ξεκινά με linux.
Για έμπειρο ή αν οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές τα κριτήρια αλλάζουν.

lara09
01-04-09, 15:17
Μου έχουν βάλει για ιους το NOD32 καινούργιο, καλό είναι? Επίσης έχω τα βίστα, που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για αρχάριους, αλλά δεν μου έχουν δημιουργήσει ιδιαίτερο πρόβλημα.

frenty
01-04-09, 16:16
Μου έχουν βάλει για ιους το NOD32 καινούργιο, καλό είναι? Επίσης έχω τα βίστα, που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για αρχάριους, αλλά δεν μου έχουν δημιουργήσει ιδιαίτερο πρόβλημα.

Είναι καλό το Nod32.
Για τα vista, διΰστανται οι απόψεις.
Μέσα στον υπολογιστή σου έχεις άλλα προγράμματα, εκτός απο τα παραπάνω;
Πόσο καιρό ασχολείσαι με τα windows;

lara09
01-04-09, 17:00
Εχω το office, word 2007,( msn, Skype).
Ασχολουμε 4 μήνες, αλλά μου είπαν ότι αντί να πάω φροντιστήριο:lol: μπορώ και μέσα από το ιντερνετ να μάθω μερικά πράγματα για αρχή.

frenty
01-04-09, 17:12
Εχω το office, word 2007,( msn, Skype).
Ασχολουμε 4 μήνες, αλλά μου είπαν ότι αντί να πάω φροντιστήριο:lol: μπορώ και μέσα από το ιντερνετ να μάθω μερικά πράγματα για αρχή.

Το office και συνήθως τα περισσότερα προγράμματα έχουν τους δικές τους βοήθειες. Μπορείς να ανατρέξεις σε αυτές.
Αν πας σε σχολείο, θα παιδευτείς λιγότερο.

lara09
01-04-09, 17:20
Ευχαριστώ πολύ. Θα "δουλέψω" λίγο από δω, και θα πάω.:hmm:

frenty
01-04-09, 17:24
Για βοήθεια μέσω διαδικτύου υπάρχουν οι ερευνητικές μηχανές.

aris73
04-04-09, 10:03
Αν δεν ασχοληθεις μονη σου με τον υπολογιστη και δεν ρωτησεις καποιους που εχουν σχεση δεν θα μαθεις και τα λεφτα σου θα τα πεταξεις σε καιρους δυσκολους.
Θα περασει καιρος για να μπορεις να χειριζεσαι το μηχανημα και να βρισκεις λυσεις μονη σου.
Μεταξυ μας και 20 χρονια να περασουν παλι θα ρωτας γιατι δεν θα ξερεις.
Το τριππτυχο ειναι: ασχολησου, ρωτα και διαβασε.

lara09
04-04-09, 23:34
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα κάνω ότι μπορώ, γιατί μου αρέσει αρκετά...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.