PDA

Επιστροφή στο Forum : καθυστέρηση στην αναβάθμιση ταχύτητας



Pieros
29-12-05, 13:12
Έχω κάνει αίτηση μέσω Τελλάς για αναβάθμιση απο 384 σε 512 απο τις 28 Νοεμβρη κ ακόμα δεν την έχουν κάνει. Η Τελλάς λέει οτι κάνει υπενθύμιση στο γεγονός αλλά εγώ περιμενω εδώ κ 1 μήνα κ δεν ξέρω που θα πάει. Έχει να προτείνει κανείς καμιά λύση?


:worthy: :worthy: :evil: :evil:

ermis333
29-12-05, 15:13
Η γραμμή ανήκει στην Tellas;

NoYmErOs
29-12-05, 15:30
2ετές izi εχει..

Pieros
29-12-05, 19:50
Η γραμμή ανήκει στην Tellas;

Ναι Tellas είναι

pankostas
06-01-06, 01:39
Φιλε και γω εκανα παρομοια αιτηση και μου ειπαν σε 5 εργασιμες.Λες να περιμενω και γω κανα μηνα τους λαλακες?
Παρε στον ΟΤΕ νομιζω 1242 και ρωτα τους αν εχουν αιτηση σου.Ειναι ικανα τα ζωα να μην την στειλαν ή να στειλαν τιποτα λαθος στοιχεια.

pankostas
09-01-06, 19:03
Τελικα επιβεβαιωνεται για μια ακομα φορα οτι τα μυρμηγκια δεν παιζονται.
Εκανα αιτηση αναβαθμισης 3-1-2006.Στελνω mail και ρωταω αν ηρθε το φαξ.Δεν μου απαντανε.Στελνω 2ο παλι δεν απαντανε.Παιρνω τηλ. στο 13800 και μου λενε σε 5 εργασιμες.Σημερα 9-1-2006 παιρνω στο 1412 στον ΟΤΕ και μου λενε οτι αιττηση μου δεν εχει σταλει απο Τελλας.Στελνω νεο mail , παλι δεν απαντανε.Παιρνω στο 13800 και μου λεει ο τυπος οτι δεν εχω στειλει φαξ.Του λεω οτι μιλησα την προηγουμενη εβδομαδα με καποια κυρια και ειπε οτι το φαξ πηγε κανονικα.Μετα απο αρκετη ωρα αναμονης μου λεει οτι ειδε οτι φαξ αλλα επειδη ηταν ανυπογραφο δεν καταχωρηθηκε.Ετσι επρεπε να ξαναστειλω φαξ.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ:
1)Γιατι δεν απαντανε στα mail.
2)Οταν πηρα τηλεφωνο την πρωτη φορα η εκπροσωπος τους γιατι δεν μου ειπε οτι το φαξ δεν ειναι εγκυρο και πρεπει να το ξαναστειλω
3)Αφου διαπιστωσαν αργοτερα οτι δεν ειχα βαλει υπογραφη γιατι δεν με πηραν καποιο τηλεφωνο να μου το πουνε.
4)Αν δεν επαιρνα τηλ. στον ΟΤΕ θα περιμενα κανα χρονο.

Υ.Γ Οταν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι χρειαζεται για αναβαθμιση δεν μου ειπε κανεις οτι πρεπει να βαλω υπγραφη.Μου ειπαν να γραψω ονομα ,τηλεφωνο , αριθμ.ταυτοτητας, ΑΦΜ και τι ζηταω.

_Yiannis_
10-01-06, 02:06
Τελικα επιβεβαιωνεται για μια ακομα φορα οτι τα μυρμηγκια δεν παιζονται.
Εκανα αιτηση αναβαθμισης 3-1-2006.Στελνω mail και ρωταω αν ηρθε το φαξ.Δεν μου απαντανε.Στελνω 2ο παλι δεν απαντανε.Παιρνω τηλ. στο 13800 και μου λενε σε 5 εργασιμες.Σημερα 9-1-2006 παιρνω στο 1412 στον ΟΤΕ και μου λενε οτι αιττηση μου δεν εχει σταλει απο Τελλας.Στελνω νεο mail , παλι δεν απαντανε.Παιρνω στο 13800 και μου λεει ο τυπος οτι δεν εχω στειλει φαξ.Του λεω οτι μιλησα την προηγουμενη εβδομαδα με καποια κυρια και ειπε οτι το φαξ πηγε κανονικα.Μετα απο αρκετη ωρα αναμονης μου λεει οτι ειδε οτι φαξ αλλα επειδη ηταν ανυπογραφο δεν καταχωρηθηκε.Ετσι επρεπε να ξαναστειλω φαξ.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ:
1)Γιατι δεν απαντανε στα mail.
2)Οταν πηρα τηλεφωνο την πρωτη φορα η εκπροσωπος τους γιατι δεν μου ειπε οτι το φαξ δεν ειναι εγκυρο και πρεπει να το ξαναστειλω
3)Αφου διαπιστωσαν αργοτερα οτι δεν ειχα βαλει υπογραφη γιατι δεν με πηραν καποιο τηλεφωνο να μου το πουνε.
4)Αν δεν επαιρνα τηλ. στον ΟΤΕ θα περιμενα κανα χρονο.

Υ.Γ Οταν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι χρειαζεται για αναβαθμιση δεν μου ειπε κανεις οτι πρεπει να βαλω υπγραφη.Μου ειπαν να γραψω ονομα ,τηλεφωνο , αριθμ.ταυτοτητας, ΑΦΜ και τι ζηταω.
Και εγώ όποτε προσπάθησα να στείλω email στο crm@tellas.gr που βρίσκεται στο site της tellas, έλαβα την παρακάτω απάντηση από το server τους:
This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

george.m……..@mail.tellas.gr
george.k………@mail.tellas.gr

Οπότε έστειλα και στο email communications@tellas.gr και τότε έλαβα απάντηση, αλλά τηλεφωνικά.
Μου έχουν δώσει την εντύπωση ότι αποφεύγουν να απαντούν σε email, με email. Μήπως επειδή ο γραπτός λόγος μένει; Κάποιες εταιρίες γιατί ηχογραφούν τις συνομιλίες με τους πελάτες τους; Μήπως επειδή δεν μας εμπιστεύονται καθόλου; Μήπως πρέπει και εμείς να σκεφτόμαστε έτσι για κάποιες εταιρείες;

NoYmErOs
10-01-06, 07:49
Το καλύτερο που πρέπει να κάνετε είναι να κρατάτε ονόματα από αυτούς που μιλήσατε και αν μπορείτε να ζητάτε τους ίδιους όταν τηλεφωνείτε.

pankostas
12-01-06, 01:45
Τελικα επιβεβαιωνεται για μια ακομα φορα οτι τα μυρμηγκια δεν παιζονται.
Εκανα αιτηση αναβαθμισης 3-1-2006.Στελνω mail και ρωταω αν ηρθε το φαξ.Δεν μου απαντανε.Στελνω 2ο παλι δεν απαντανε.Παιρνω τηλ. στο 13800 και μου λενε σε 5 εργασιμες.Σημερα 9-1-2006 παιρνω στο 1412 στον ΟΤΕ και μου λενε οτι αιττηση μου δεν εχει σταλει απο Τελλας.Στελνω νεο mail , παλι δεν απαντανε.Παιρνω στο 13800 και μου λεει ο τυπος οτι δεν εχω στειλει φαξ.Του λεω οτι μιλησα την προηγουμενη εβδομαδα με καποια κυρια και ειπε οτι το φαξ πηγε κανονικα.Μετα απο αρκετη ωρα αναμονης μου λεει οτι ειδε οτι φαξ αλλα επειδη ηταν ανυπογραφο δεν καταχωρηθηκε.Ετσι επρεπε να ξαναστειλω φαξ.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ:
1)Γιατι δεν απαντανε στα mail.
2)Οταν πηρα τηλεφωνο την πρωτη φορα η εκπροσωπος τους γιατι δεν μου ειπε οτι το φαξ δεν ειναι εγκυρο και πρεπει να το ξαναστειλω
3)Αφου διαπιστωσαν αργοτερα οτι δεν ειχα βαλει υπογραφη γιατι δεν με πηραν καποιο τηλεφωνο να μου το πουνε.
4)Αν δεν επαιρνα τηλ. στον ΟΤΕ θα περιμενα κανα χρονο.

Υ.Γ Οταν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι χρειαζεται για αναβαθμιση δεν μου ειπε κανεις οτι πρεπει να βαλω υπγραφη.Μου ειπαν να γραψω ονομα ,τηλεφωνο , αριθμ.ταυτοτητας, ΑΦΜ και τι ζηταω.



Αφου εστειλα 3 mail συνολικα απο 3-1-2006 εως 7-1-2006,,σημερα 11-1-2006 με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ελαβαν το φαξ και θα με ενημερωσουν οταν αναβαθμιστει η γραμμη.
Δηλαδη δεν μπορουσαν να παρουν τηλεφωνο νωριτερα ή εστω να απαντουσαν με mail?
Τοσο πολυ δουλεια εχουν?Επρεπε να περασουν 8 μερες.
Αυτη ειναι η απαντηση στην 1η μου ερωτηση.
Τις αλλες δυο δεν βλεπω να τις απαντανε φετος.Ισως του χρονου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.