PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρελή γκάφα HOL (λανθασμένο cd για το router)



dimitris233
26-03-09, 23:47
Καλησπέρα!

Χτες το βραδάκι γέλασα με την ψυχή μου και είπα να μοιραστώ μαζί σας το λόγο!

Έβαλε η ξαδερφή μου HOL internet, της έστειλαν το box-άκι με το router και πήγα σπίτι της να το συνδέσω...Το pc της είναι και ψιλοαρχαίο, δεν έχει lan, οπότε το σύνδεσα με usb. Ανοίγω λοιπόν το φυλλαδιάκι με τις οδηγίες που έχει και "καρφωμένο" πάνω του το cd με τους drivers...μέχρι εδώ όλα καλά! Με το που το βάζω όμως μέσα παθαίνω σοκ! Το cd με τις οδηγίες και τους drivers αποδείχτηκε ότι ήταν τελικά dvd Karaoke Party από τη Ραδιοτηλεόραση!! :lol:
Εννοείται ότι το cd ήταν κανονικά τυπωμένο, με το λογότυπο της HOL και τα ανάλογα σλόγκαν... Δεν ξέρω τι άλλο να πω, πέραν του ότι εγώ το θεωρώ ξεφτίλα, όσο και αν γίνονται λάθη, αυτό είναι λίγο κάπως :rofl:
Ακόμα και τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο γέλαγαν! Τι να πω, αν μη τι άλλο, είχε την πλάκα του!!

ariadgr
26-03-09, 23:53
Άσχετα με το cd, να της πάρεις μία κάρτα ethernet για το pc. Από 4€ που ξεκινάνε δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς με το USB.

dimitris233
26-03-09, 23:55
Άσχετα με το cd, να της πάρεις μία κάρτα ethernet για το pc. Από 4€ που ξεκινάνε δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς με το USB.

Καλά ναι εννοείται!

ariadgr
26-03-09, 23:55
Καλά ναι εννοείται!

Πως εννοείται, αφού με το USB πήγες να της το συνδέσεις; :hmm:

dimitris233
27-03-09, 00:01
Πως εννοείται, αφού με το USB πήγες να της το συνδέσεις; :hmm:

Δεν το ήξερα ρε συ ότι δεν έχει lan το pc, απλά ήθελα να έχει internet τότε, και που να βρώ καρτα λαν βραδιάτικα?! Το εννοείται πάει στο ότι θα το κάνω σίγουρα αυτό που μου πρότεινες ;)

ssotis
27-03-09, 01:20
Φαντάσου να σου είχαν τα τσακάλια του δαλιανίδη (http://www.youtube.com/watch?v=ICZOfbdaCMY)...
Πάντως κράτα το cd, είναι συλλεκτικό:rofl:

blade_
27-03-09, 01:59
νταξει...απλα ημαρτον χαχαχα

φανταζομαι φατσες που θα πηρατε!

nrg_polini
27-03-09, 02:46
Αυτο ειναι απο τα unwritten :rofl:

zeus1979
27-03-09, 13:51
πως δεν σου βγηκε καμια τσοντα.. :lol::lol::lol::lol:

mavros
27-03-09, 15:24
η χολ φταιει που σκεφτεται για την διασκεδαση σας
χρονια μπροστα σαν εταιρια,σου λεει δεν 8α δουλευει που δεν 8α δουλευει το νετ ας το ριξουν στο τραγουδι τα παιδια:rofl::rofl:

Georgevtr
27-03-09, 15:33
η χολ φταιει που σκεφτεται για την διασκεδαση σας
χρονια μπροστα σαν εταιρια,σου λεει δεν 8α δουλευει που δεν 8α δουλευει το νετ ας το ριξουν στο τραγουδι τα παιδια:rofl::rofl:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::respekt::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

nnn
27-03-09, 15:36
Προφανώς εκεί που πρεσάρονται τα CDs έγινε μπέρδεμα :lol:

lsavvaid
27-03-09, 19:49
ψάξε καλά το κουτί μήπως σου έστειλαν και την πολυτελή θήκη να μαζέψεις την συλλογή :lol:

psyxakias
29-03-09, 17:24
Προφανώς εκεί που πρεσάρονται τα CDs έγινε μπέρδεμα :lol:Το πιθανότερο :oneup:

whitehed
29-03-09, 21:36
Pc με usb και οχι lan πρωτη φορα βλεπω...οσο για την Ηol welcome to the club:whistle:

giatros.net
29-03-09, 21:42
Προφανώς εκεί που πρεσάρονται τα CDs έγινε μπέρδεμα :lol:

χεχεχεχε... δεν έχει και πολλές που πρεσάρουν... fabel κλπ. κλπ. :crazy:

nrg_polini
31-03-09, 00:15
Pc με usb και οχι lan πρωτη φορα βλεπω...οσο για την Ηol welcome to the club:whistle:

Μαλλον δεν εχεις δει πολλους υπολογιστες. Τα περισσοτερα pc 4ετιας χωρις lan ειναι.

beatnick
03-04-09, 02:10
Κάποιος άλλος, κάπου αλλού, θα αγόρασε την ραδιοτηλεόραση για το karaoke-party dvd, και θα βρήκε usb drivers...

kostasiour
03-04-09, 13:26
Παιδια το εχω παθει και εγω αυτο , οχι βεβαια με την HOL αλλα με τον science illustrated.
Εβαλα να δω ενα dvd που ειχε ενα τευχος TO THE MOON για τα ταξιδια της ανθρωποτητας στη σεληνη κανονικα εξωφυλλα κτλ το βάζω λοιπον και τι να δω Μαθηματα χορου με τον Steven Kelly.Αχαρος οσο δεν παει ο Steven ασε.:rofl:

Τελοσπαντων συμβαίνουν αυτα...

Georgevtr
05-04-09, 00:03
Τυχεράκια...τώρα το πάσχα θα γουστάρεις:rofl:

akilleas
05-04-09, 07:45
Μαλλον δεν εχεις δει πολλους υπολογιστες. Τα περισσοτερα pc 4ετιας χωρις lan ειναι.

ε όχι και 4ετίας!!! Η προηγούμενη μου μητρική του 2000, μια φθηνή τότε της Gigabyte, είχε

kagkouras
16-04-09, 16:36
Μακάρι να μου έστελναν Mazoo and the zoo αντί για το άχρηστο cd που μου στείλανε!:p

theofilos79
16-04-09, 22:38
βρε μπας; πάω να ψάξω το κουτί που μου είχαν στείλει να δω τη cd μου έβαλαν μέσα. δεν θα με χάλαγε να ήταν κανένα ντοκυμαντερ :whistle:

P.S. για ψαχτείτε για ψαχτείτε, όλοι κερδίζουννννννν

@ ADSLgr.com All rights reserved.