PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για τη σύνδεση μου οτεΝΕΤ



prokopisboy
29-12-05, 16:31
Έχω μερικές τεχνικές απορίες και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αν έχουν απαντηθεί παλιότερα (όσο έψαξα δεν βρήκα), σχετικά με τη σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ με Sagem Fast 800..
1ον: Γιατί η σύνδεση που δημιουργεί το CD-ROM που παίρνουμε με το πακέτο κατηγοριοποιείται από το κομπιούτερ στις Dial-Up network connections, παρόλο που είναι ADSL. Μήπως είναι καλύτερο να κάνει κάποιος δική του σύνδεση; Πως μπορεί να γίνει αυτό;

2ον: ¨Οταν κάνω restart τον υπολογιστή, πρέπει κάθε φορά να ξανακάνω log in. Ενώ ταυτόχρονα πολύ εύκολο μπορώ να κάνω disconnect τη σύνδεση μου πριν τον κλείσω. Κάνω κάτι λάθος; Είναι αυτό φυσιολογικό; Και γιατί τότε όλοι ανησυχούν για επιθέσεις από χάκερς την ώρα που ο υπολογιστής είναι κλειστός;

3ον: Στη sagem.com έχει αναβάθμιση του driver 2.0.35 Greece OTEnet. Είναι διαφορετικός από αυτόν που υπάρχει στο CD-ROM? Πρέπει να αλλάξω τους drivers και από που;

Ευχαριστώ πολύ, χρόνια πολλά και ελπίζω να μην είμαι ο μόνος με αυτές τις απορίες.

Lefteris Karas
29-12-05, 16:56
Και γω και τα ιδια αμφιταλαντευομαι στο περιπου...Παιδες help!!!

NoYmErOs
29-12-05, 23:24
Ποιος ανησυχεί για επίθεση χάκερ με κλειστό υπολογιστή ? δεν το έχω ξανακούσει αυτό..

Γιατί δημιουργεί εικονίδιο για κλίση όπως το εικονίδιο του dial up να υποθέσω ..

Για αρχή να έχετε πάντα τα νεότερα drivers από όπου και αν τα παίρνετε αυτά..

Lefteris Karas
30-12-05, 00:57
prokopisboy σου ειναι ευκολο να γραψεις το λινκ για τα drivers σε παρακαλω;

enwsitis21
30-12-05, 05:01
http://www.sagem.com/index.php?id=182&L=0

enwsitis21
30-12-05, 05:13
Έχω μερικές τεχνικές απορίες και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αν έχουν απαντηθεί παλιότερα (όσο έψαξα δεν βρήκα), σχετικά με τη σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ με Sagem Fast 800..
1ον: Γιατί η σύνδεση που δημιουργεί το CD-ROM που παίρνουμε με το πακέτο κατηγοριοποιείται από το κομπιούτερ στις Dial-Up network connections, παρόλο που είναι ADSL. Μήπως είναι καλύτερο να κάνει κάποιος δική του σύνδεση; Πως μπορεί να γίνει αυτό;



Εάν έχεις win XP, τότε μπορείς να δημιουργήσεις χειροκίνητα κι εσύ εικονίδιο σύνδεσης, μιάς και είναι το μοναδικό περιβάλλον από windows με PPPoE client.
Επειδή όμως πολλοί χρήστες δέν χρησιμοποιούν win XP, πρέπει να δημιουργηθεί με κάποιο τρόπο ένας dialer για να συνδεθείς με dsl.
Έτσι, με τη σωστή εγκατάσταση των οδηγών δημιουργείται το εικονίδιο που κάνει τη " κλήση ".

Lefteris Karas
30-12-05, 15:03
Enwsiti η σελιδα που εμφανιζεται δεν εχει στη λιστα των χωρων την Ελλαδα...Καμια ιδεα για ''αναβάθμιση του driver 2.0.35 Greece OTEnet'';

enwsitis21
30-12-05, 21:55
Enwsiti η σελιδα που εμφανιζεται δεν εχει στη λιστα των χωρων την Ελλαδα...Καμια ιδεα για ''αναβάθμιση του driver 2.0.35 Greece OTEnet'';

Επέλεξε United Kingdom

spydan
31-12-05, 10:35
Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το εξής πρόβλημα;
Δεν μπορώ ουσιαστικά να κάνω κλήσεις προς σταθερά και κινητά μέσω Skype με το που έβαλα το ondsl kit της ΟΤΕΝΕΤ (384),ενώ έκανα έστω και υποφερτά κλήσεις με dialup 56άρα σύνδεση παλαιότερα κάτω από PANAFONET!!
Μπλοκάρεται το VOIP από τον ΟΤΕ;
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους!!!

Hwoarang
31-12-05, 11:14
εννοείς την μεγάλη καθυστέρηση? το έχουμε αναφέρει και παλαιότερα ότι ο ΟΤΕ δεν είναι φανατικός υποστυρικτής τέτοιων υπηρεσιών και τους δημιουργεί πολλά προβλήματα. Όλοι το έχουμε αυτό

@ ADSLgr.com All rights reserved.