PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελευταίος λογαριασμός ΟΤΕ



wisdompa
27-03-09, 18:40
Μου ήρθε σήμερα ο τελευταίος λογαριασμός του Ο.Τ.Ε μιας και έχω αλλάξει πάροχο εδώ και 2,5 μήνες.....Ο προηγούμενος ήταν 102,50 αλλά για 4-5 μέρες (μιας και πάνω στο λογαριασμό αναφέρεται πότε θα έρθει ο επόμενος) μου χρέωσαν ένα ακόμη δίμηνο.....σήμερα λοιπόν το ποσό πληρωμής μου είναι -71,00 ευρώ.....

Τι ακριβώς είναι αυτό; μήπως εχει να κάνει με την ανάλυση του λογαριασμού μου που λέει σε κάποιο σημείο Επιστροφές/Εκπτώσεις του ADSL μιας και πάντα προπληρωνόταν;

Να πάω σε κατάστημα οτεσοπ να πάρω τα 71 ευρώ η τζάμπα χάρηκα; :P

treli@ris
27-03-09, 18:43
Εννοειται οτι θα πας να τα παρεις. Ειναι επιστροφη του προηγουμενου λογαριασμου. Σου χρεωνουν απλα το τελευταιο διμηνο (102,50-71 = 31,50) πριν φυγεις τελειως απο αυτους.

wisdompa
27-03-09, 18:48
Τα 102,50 είναι για την περίοδο 8-11-08 εως *07-01-09 τα οποία πλήρωσα στις 17/2/09 αν θυμάμαι καλά....Απλά απο τον Οτε έφυγα οριστικά στις 15-1-09 που άλλαξα πάροχο...και μου ενεργοποιήθηκε.....Έκτοτε στο διάστημα των 8 ημερών *7-1 τα 102,50 και 15-1 έφυγα απο τον οτε....Οι 8 μέρες που απόμεινα ουσιαστικά στον Οτε ακόμη ειναι ο σημερινός λογαριασμός που μου ήρθε -71......Κατάλαβες; :)

treli@ris
27-03-09, 18:55
Απο τη στιγμη που κλεινει, στο συστημα του, ο ΟΤΕ το διμηνο, ασχετα αν εσυ το πληρωσεις εναν μηνα μετα, τοτε ξεκιναει νεα χρεωση διμηνου.

Στην περιπτωση σου: 7-1-09 κλεινει το διμηνο. Πληρωνεις το λογαριασμο. Ομως για 8 μερες, μεχρι δηλαδη τις 15-1-09, o OTE χρεωνει το καινουριο διμηνο κι ας εφυγες εσυ απο αυτον. Οποτε πρεπει να πληρωσεις τα 29,50 που αναλογουνε στο διμηνο.

Τωρα δε ξερω για ποιο λογο υπαρχει αυτη η διαφορα και γιατι στην αφαιρουνε. Κανονικα επρεπε να σου ερθει λογαριασμος ισος με 29,50 + 2 (η αναγνωριση αν εχεις) = 31,50 ευρω.

wisdompa
27-03-09, 19:14
Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους....για περαιτέρω διευκρινήσεις...:)

ZhenXlogic
27-03-09, 20:47
πας με την ταυτοτιτουλα σου αν η γραμμη ειναι στο ονομα σου και περνης τα ζεστα 71ευρωπουλα και εισαι χαρουμενος υπογραφεις και ενα χαρτακι και τελιοσες :p δεν χριαζονται περετερο διευκρινήσεις ;)

wisdompa
27-03-09, 21:16
πας με την ταυτοτιτουλα σου αν η γραμμη ειναι στο ονομα σου και περνης τα ζεστα 71ευρωπουλα και εισαι χαρουμενος υπογραφεις και ενα χαρτακι και τελιοσες :p δεν χριαζονται περετερο διευκρινήσεις ;)

Ορίστε....και δε πίστευα πως ο καφές μπορεί να βγει.....Στις 14:00 ήπια καφέ ελληνικό ο οποίος χύθηκε και όλοι μου παν λεφτά........Στις 20:15 μου λες πως θα πάω να τσιμπήσω 71 ευρώ....;; :rofl::rofl::rofl::rofl:
Θα πίνω πιο συχνά ελληνικό και όποτε χύνεται θα ευελπιστώ να σκάει κανένα ευρώ.....Ευχαριστώ ;)

logosof
27-03-09, 22:58
Θα πας κανονικά να τα εισπράξεις με την ταυτότητα σου. Πιθανόν να μην σου τα δώσουν αμέσως, αλλά την επομένη (ίσως χρειαστεί επιβεβαίωση-είναι εσωτερική διαδικασία του ΟΤΕ).

μπλες
28-03-09, 13:51
ρε παιδιά εμένα εχουν περάσει 7 μήνες που έχω πάει από τον ΟΤΕ στην φορθ και δεν μου εχουν στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό και έκτος από αυτό μπήκα σημερα στο Activation του ΟΤΕ και με βλέπουν ενεργό το αντιβιοτικό που είχα από την οτενετ ακόμα φορτώνει τη να κάνω ξέρει κάνεις μπορούν ακόμα και τώρα να με χρεώνουν από τον ΟΤΕ ?

DSLaManiaC
28-03-09, 14:10
ρε παιδιά εμένα εχουν περάσει 7 μήνες που έχω πάει από τον ΟΤΕ στην φορθ και δεν μου εχουν στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό και έκτος από αυτό μπήκα σημερα στο Activation του ΟΤΕ και με βλέπουν ενεργό το αντιβιοτικό που είχα από την οτενετ ακόμα φορτώνει τη να κάνω ξέρει κάνεις μπορούν ακόμα και τώρα να με χρεώνουν από τον ΟΤΕ ?

Δε θα πληρώσεις κάτι αφού έκανες μετάβαση απο τη μέρα της μετάβασης και μετά...

Αλλά πετάξου σε ένα κατάστημα ΟΤΕ να το ξεκαθαρίσεις το θέμα.

Α! Αν θές να κάνεις κάτι καλό σήκω κ φύγε απ τη ForthNet. :cool:

logosof
28-03-09, 14:12
....Α! Αν θές να κάνεις κάτι καλό σήκω κ φύγε απ τη ForthNet. :cool:

Πίσω στον ΟΤΕ και γρήγορα.:cool:

μπλες
28-03-09, 14:32
γιατι να φυγω απο την φορθ. προσωπικα ειμαι πολυ καλυτερα απο τον οτε !

@ ADSLgr.com All rights reserved.