PDA

Επιστροφή στο Forum : Σα να σέρνεται ξαφνικά η HOL



DSLamer
29-12-05, 22:39
Ε το νιώθει κανείς άλλος; Όλο time out μου βγάζει ενώ το μόνο που κάνω είναι να σερφάρω... Θανξ!

psyxakias
29-12-05, 23:27
Δοκίμασες με άλλον ISP, για να αποφύγεις να πέσεις στη γνωστή παγίδα του "Φταίει.Το.DSLAM.Και.Κατηγορούμε.Άδικα.τον.ISP.gr" ; Ειδάλλως μας προβληματίζεις..

NoYmErOs
29-12-05, 23:34
Πού να βρεις τέτοια ώρα ντέμο..

DSLamer
29-12-05, 23:44
Απο τις 15:00 περίπου σήμερα έχω αυτό το πρόβλημα. Τώρα φαίνεται να έχει βελτιωθεί. Μπορεί να ήταν παροδικό να βιάστικα να το δημοσιεύσω... Το παρακολουθώ πάντως.

Για dslam δεν νομίζω, δεν έχω καινούργια σύνδεση...

Offtopic: NoYmErOs πού πήγε κακόκεφος γάτος με τον καφέ; Μόλις σας έχω ταυτίσει μου εμφανίζεσαι με το χαρούμενο κοτόπουλο!

JoeBar
30-12-05, 01:13
Καλό είναι να αναφέρεις και την περιοχή που είσαι. Εγώ πάντως δεν έχω δει απολύτως τπτ. Όλα οκ. :cool:

JohnJ
30-12-05, 05:37
Ούτε εγώ παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο... όλα οκ.

spirosta
30-12-05, 11:15
Εγώ καλλιθέα αντιμετώπισα προβλήματα χθες. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτε. Και το κακό είναι ότι ούτε να τους πάρω τηλέφωνο ήθελα αφού η συνδρομή μου λήγει....

ptotsikas
30-12-05, 11:48
Έχω και γω την 3μηνη δωρεάν από το RAM και δεν με έπαιρνε να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί σέρνεται :))

Από ότι με πληροφόρησε ένας φίλος είναι λίγο χαλαροί εκεί στη HOL. Τους ζητάς demο λογαριασμό για μια μέρα και μπορεί να τον ξεχάσουν 10...

Εγώ χτες βραδυ μέχρι σήμερα πριν το reboot είχα πρόβλημα. BitComet, Soulseek και IE έπεφταν και σηκώνονταν κάθε 2 λεπτά. Παίζει να αλλάζανε γραμμές ή να έκαναν καμια αναβάθμιση. Συνηθως νύχτα γίνονται αυτές οι δουλειές.
Καλές γιορτές σε όλους και ελπίζω να συνεχιστεί αυτή η "αμνησία" της HOL :)))

DSLamer
30-12-05, 17:04
Καλλιθέα και εγώ! Χμμ

pinkisntwell
30-12-05, 17:14
Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα χτες και διορθώθηκε με reboot του router. Ίσως να ήταν πρόβλημα της HOL και να ήθελε reconnect, ποιος ξέρει. Έτσι κι αλλιώς σήμερα τελειώνει η συνδρομή μου οπότε δεν ασχολούμαι περαιτέρω.

dipa57
30-12-05, 17:18
Περιοχή Νέας Κηφισιάς - Δωρεάν συνδρομή RAM - όλα κανονικά.

spirosta
30-12-05, 17:27
Βασικά τα προβλήματα αρχισαν από χθες το πρωί που βρήκα router με κόκκινο wan ip. Έκανα reboot και μετά όλα καλά. Μάλιστα από τα 280Kbps σε speed tests πήγαινε με 330. Άρα μάλλον ο ΟΤΕς φταίει και έκανε αναβάθμιση και μάλλον είχα προβλήματα. Από σήμερα το πρωί όλα καλά. Αρκεί να με ξεχάσει λίγο ακόμη η HOL....

pinkisntwell
30-12-05, 17:51
Βασικά τα προβλήματα αρχισαν από χθες το πρωί που βρήκα router με κόκκινο wan ip. Έκανα reboot και μετά όλα καλά. Μάλιστα από τα 280Kbps σε speed tests πήγαινε με 330. Άρα μάλλον ο ΟΤΕς φταίει και έκανε αναβάθμιση και μάλλον είχα προβλήματα. Από σήμερα το πρωί όλα καλά. Αρκεί να με ξεχάσει λίγο ακόμη η HOL....

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε μένα... Αυτή η γαϊδουριά με τις αλλαγές που κάνουν στο δίκτυο και ρίχνουν όλες τι συνδέσεις έχει παραγίνει πάντως.


Σε έχει ξεχάσει καιρό η HOL;

JoeBar
30-12-05, 20:55
Έχω και γω την 3μηνη δωρεάν από το RAM και δεν με έπαιρνε να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί σέρνεται :))

Συγγνώμη γιατί να μην τους πάρεις τηλ, δεν κατάλαβα. Τι νομίζεις οτί είσαι πελάτης χωρίς διακαιώματα επειδή πήρες την προσφορά που εκείνοι έκαναν;
Δεν την έκλεψες... ;)

spirosta
01-01-06, 20:00
Μαλλον εννοεί ότι η συνδρομή του έχει ήδη λήξει...

groove54
02-01-06, 02:15
55ΚΒ/s Ζωγράφου

ptotsikas
05-01-06, 01:58
Φίλε JoeBar έχεις και δίκιο και άδικο. Αν τους πάρω τηλέφωνο η επόμενη κίνηση θα είναι να με κόψουν. Οπότε κάνω reboot και την πάπια :)) (Η σύνδεση έληγε 23-12 και παίζει ακόμα...)

Ρε παιδιά υπάρχουν και άλλοι με την ίδια σύνδεση να κάνουμε όλοι μαζί την πάπια;
Μήπως παίζει κανα σκηνικό του στιλ αν δεν ειδοποιήσεις συνεχίζει και σε χρεώνουν; Δεν ειχα διαβάσει όλους τους όρους χρήσης αλλά μου φαίνεται δύσκολο να έχουν κάνει κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

JoeBar
05-01-06, 21:44
Φίλε JoeBar έχεις και δίκιο και άδικο. Αν τους πάρω τηλέφωνο η επόμενη κίνηση θα είναι να με κόψουν. Οπότε κάνω reboot και την πάπια :)) (Η σύνδεση έληγε 23-12 και παίζει ακόμα...)

Ρε παιδιά υπάρχουν και άλλοι με την ίδια σύνδεση να κάνουμε όλοι μαζί την πάπια;
Μήπως παίζει κανα σκηνικό του στιλ αν δεν ειδοποιήσεις συνεχίζει και σε χρεώνουν; Δεν ειχα διαβάσει όλους τους όρους χρήσης αλλά μου φαίνεται δύσκολο να έχουν κάνει κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;
Δεν γνώριζα οτί είχε λήξει οπότε καλά κάνεις και δεν τους παίρνεις. :-k
Όσο για το αν μπορούν να σε χρεώσουν, απάντησε μου ΠΟΥ; :roll:

sdikr
05-01-06, 21:50
Φίλε JoeBar έχεις και δίκιο και άδικο. Αν τους πάρω τηλέφωνο η επόμενη κίνηση θα είναι να με κόψουν. Οπότε κάνω reboot και την πάπια :)) (Η σύνδεση έληγε 23-12 και παίζει ακόμα...)

Ρε παιδιά υπάρχουν και άλλοι με την ίδια σύνδεση να κάνουμε όλοι μαζί την πάπια;
Μήπως παίζει κανα σκηνικό του στιλ αν δεν ειδοποιήσεις συνεχίζει και σε χρεώνουν; Δεν ειχα διαβάσει όλους τους όρους χρήσης αλλά μου φαίνεται δύσκολο να έχουν κάνει κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

εεε τότε ρε παιδιά μην κάνετε παράπονα, δηλάδη το θέλεις και εντελώς τζάμπα και χωρίς καν να είναι δώρο αλλά και να δουλέυει;

εεεε EΛΕΟC

@ ADSLgr.com All rights reserved.