PDA

Επιστροφή στο Forum : Σε ΟΤΕ και ΣΚΑΙ η Πριμέρα Ντιβιζόν!!!



Eki_13
29-03-09, 16:17
Σε ΟΤΕ και ΣΚΑΙ η Πριμέρα Ντιβιζόν!!!

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ (για το Conn-X) και ο ΣΚΑΙ απέκτησαν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν για την ερχόμενη διετία. Μία κίνηση που προκαλεί ιδιαίτερη αίσθηση...

Πιο συγκεκριμένα, οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν πως ο ΣΚΑΙ θα δείχνει ένα παιχνίδι κάθε εβδομάδα και το Conn-X τα υπόλοιπα. Θυμίζουμε πως ως και την τρέχουσα σεζόν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν (ισπανικό Πρωτάθλημα) τα έχει η Nova που μετά την Μπουντεσλίγκα (πήγε, επίσης, στον ΟΤΕ) χάνει άλλο ένα δημοφιλές ξένο Πρωτάθλημα. Δικαιώνεται, τέλος, το ρεπορτάζ του gazzetta.gr τις τελευταίες μέρες πως πιθανότατα η Nova θα έχανε τα δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

πηγη www.gazzetta.gr

Georgevtr
29-03-09, 17:30
Άρχισαν τα όργανα.....:whistle:
Γερό μπάσιμο....:oneup:

Babakliaris
29-03-09, 17:35
Αν ισχύει κατι τέτοιο μάλλον βλέπω τα DSLams να αρχίζου να πιτάρουν πάλι... :p

Georgevtr
29-03-09, 17:36
Αν ισχύει κατι τέτοιο μάλλον βλέπω τα DSLams να αρχίζου να πιτάρουν πάλι... :p
Ενώ τώρα...:p

Dr-PsychoGR
29-03-09, 17:38
Έλεος.. Θα μπουκώσουν τα dslams στις μεγάλες πόλεις όταν θα μπουν όλοι οι τρελοί με το ποδόσφαιρο να δουν αγώνες :lol:

........Auto merged post: Dr-PsychoGR πρόσθεσε 1 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ενώ τώρα...:p

:biggrin::biggrin:

kanenas3
29-03-09, 17:42
Πρέπει να είναι πολύ μπουνταλάδες στη Forthnet! Χρυσοπληρώσανε τη Nova και αυτά που είχαν πραγματικά αξία τα αφήσανε...Να δούμε πόσοι θα μείνουν στο τέλος στη Nova.

Μπράβο στον ΟΤΕ λοιπόν γιατί για να δημιουργηθεί αγορά για την IPTV θα πρέπει να υπάρχει και περιεχόμενο!!!

subzer0
29-03-09, 17:54
Οπότε μου φεύγει και η απορία σχετικά με το γερμανικό πρωτάθλημα και τα δικαιώματα που πήρε το Conn-X TV.
Από την στιγμή πηγαίνουν σε ΟΤΕ(και ΣΚΑΙ) δεν θα είναι στην Nova.
Οπότε η Nova κατά σειρά έχει χάσει.
- Το Champions League
- Την Bundesliga
- Την Primera Division

Και έχει μείνει με το ελληνικό πρωτάθλημα (που και αυτό παίζεται ακόμα) , την Αγγλία , την Ιταλία , την Γαλλία και τα latin.
Μάλλον χάνει λίγο από την δύναμη της η Nova. :whistle:
Και μπράβο στον ΟΤΕ για τις τελευταίες κινήσεις του.

Eki_13
29-03-09, 18:06
Οπότε μου φεύγει και η απορία σχετικά με το γερμανικό πρωτάθλημα και τα δικαιώματα που πήρε το Conn-X TV.
Από την στιγμή πηγαίνουν σε ΟΤΕ(και ΣΚΑΙ) δεν θα είναι στην Nova.
Οπότε η Nova κατά σειρά έχει χάσει.
- Το Champions League
- Την Bundesliga
- Την Primera Division

Και έχει μείνει με το ελληνικό πρωτάθλημα (που και αυτό παίζεται ακόμα) , την Αγγλία , την Ιταλία , την Γαλλία και τα latin.
Μάλλον χάνει λίγο από την δύναμη της η Nova. :whistle:
Και μπράβο στον ΟΤΕ για τις τελευταίες κινήσεις του.

το champions league δεν το εχασε.το πηρε παλι τλκ γτ το αφησε η ON.απλα δεν θα δειχνει 2 αγωνες την βδομαδα που θα ειναι σε νετ κ mega

........Auto merged post: Eki_13 πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μακαρι να βλεπουμε και κανα αγωνα απ αυτους σε hd!

blackjim
29-03-09, 18:11
Δε το περιμενα να εχει τετοιες "ηττες" η NOVA.

Και για τον ΣΚΑΙ ενταξει , ειναι το μονο ελληνικο καναλι που εκτιμω και χαιρομαι που θα δειξει ποδοσφαιρο ( επιτελους 16/9 ματς στα ελληνικα , αντε και ΣΚΑΙ HD :) )

Αλλα αυτο με το conn-x δε το εχω καταλαβει.
Ποσοι εχουν conn-x TV δηλαδη και περιμενει να κανει αποσβεση??

subzer0
29-03-09, 18:15
το champions league δεν το εχασε.το πηρε παλι τλκ γτ το αφησε η ON.απλα δεν θα δειχνει 2 αγωνες την βδομαδα που θα ειναι σε νετ κ mega

Δεν το ήξερα αυτό. Ωραίος. :oneup:
Είχα μπερδευτεί τόσο καιρό ποιος το παίρνει , ποιος το αφήνει.
Είναι σίγουρο?

Eki_13
29-03-09, 18:23
Δε το περιμενα να εχει τετοιες "ηττες" η NOVA.

Και για τον ΣΚΑΙ ενταξει , ειναι το μονο ελληνικο καναλι που εκτιμω και χαιρομαι που θα δειξει ποδοσφαιρο ( επιτελους 16/9 ματς στα ελληνικα , αντε και ΣΚΑΙ HD :) )

Αλλα αυτο με το conn-x δε το εχω καταλαβει.
Ποσοι εχουν conn-x TV δηλαδη και περιμενει να κανει αποσβεση??

θα κανει αποσβεση...γιατι λογικα θα μπει και σε δορυφορικο.. κι ακομα κ να μην μπει ομως, θα βαλουν πια πολλοι conn-x tv λογω μπαλας..


Δεν το ήξερα αυτό. Ωραίος. :oneup:
Είχα μπερδευτεί τόσο καιρό ποιος το παίρνει , ποιος το αφήνει.
Είναι σίγουρο?

ναι

blackjim
29-03-09, 18:29
θα κανει αποσβεση...γιατι λογικα θα μπει και σε δορυφορικο.. κι ακομα κ να μην μπει ομως, θα βαλουν πια πολλοι conn-x tv λογω μπαλας..Το οτι θα εχει και δορυφορικη πλατφορμα απο που το συμπερανες??

Δε ξερω τα ποσα που εδωσε για τα δικαιωματα και ποσους συνδρομητες εχει το conn-x TV αλλα δε νομιζω πως θα εχουν κερδη.

Eki_13
29-03-09, 18:41
Το οτι θα εχει και δορυφορικη πλατφορμα απο που το συμπερανες??

Δε ξερω τα ποσα που εδωσε για τα δικαιωματα και ποσους συνδρομητες εχει το conn-x TV αλλα δε νομιζω πως θα εχουν κερδη.

μα εχει ακουστει εδω και καιρο για δορυφορικη πλατφορμα του ΟΤΕ με high defintion..
το αναφερει κ εδω


Μήπως ήρθε η ώρα για Conn-x TV Sat;

Τα αποκλειστικά δικαιώματα προβολής μια σειράς αθλητικών γεγονότων που απέκτησε ο ΟΤΕ (Bundesliga, ποδοσφαιρικό κύπελλο Ιταλίας, ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα Πορτογαλίας & Αυστρίας, Championship Αγγλίας, CEV Champions League, Grand Prix στίβου κλπ), αφήνουν μια «πικρή γεύση» στους φιλάθλους της επαρχίας, οι οποίοι δεν έχουν τη δυνατότητα πρόσβασης στην Conn-x TV μέσω του δικτύου DSL. Μήπως, λοιπόν, θα πρέπει ο ΟΤΕ να πάρει πιο «ζεστά» το θέμα της ολοκλήρωσης των διαδικασιών για τη δορυφορική εκπομπή των καναλιών της Conn-x TV μέσω του Hellas Sat 2 (Conn-x TV Sat); Ο συνδυασμός «διαδυκτιακών» και «δορυφορικών» συνδρομητών μπορεί να αποσβέσει ευκολότερα το υψηλό κόστος απόκτησης των αθλητικών (και όχι μόνο) δικαιωμάτων, πρακτική που εφαρμόζουν ήδη με επιτυχία η Portugal Telecom (Meo Sat), η France Telecom (Orange TV Sat), η Zon Multimedia (TV Cabo Sat) κλπ...

πηγη satleo

Georgevtr
29-03-09, 22:14
Επίσης: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=268668

nrg_polini
29-03-09, 22:49
Και η nova συνεχιζει να ζητα συνδρομη ανω των 10 Ευρω;

Rebel Scum
30-03-09, 02:08
Αρχίζει και γίνεται ελκυστικό το πακετάκι....

kover
30-03-09, 10:12
Μπούρδες. Αλλάζει χέρια η μπαλίτσα απο τον ένα στον άλο και για HD δε μιλάει κανείς τους. Να δω πότε θα ακούσουμε για hd σε αυτή τη χώρα.

ps. Υπενθημίζω: Αλβανία 4 hd κανάλια με 24ωρη αναμετάδοση. Τα 2 από τα 4 αθλητικά.

subzer0
30-03-09, 15:26
Παίδες ας περιμένουμε λιγάκι.
Πριν λίγο άκουσα στον ΣεντραFM οτι η Primera Division πηγαίνει μόνο στον ΣΚΑΙ και όχι σε ΟΤΕ και ΣΚΑΙ.
Δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο link να το επιβεβαιώνει.
Για αυτό ας περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι τις επίσημες ανακοινώσεις.

blackjim
30-03-09, 15:59
ps. Υπενθημίζω: Αλβανία 4 hd κανάλια με 24ωρη αναμετάδοση. Τα 2 από τα 4 αθλητικά.6 καναλια ;)

Αν και ειναι αλλη κουβεντα , τι HD να δωσουν στην Ελλαδα. Ακομη το 16/9 δε ξερουν τι ειναι. ( εξαιρω τον ΣΚΑΙ απο τα αλλα τα βοδια )

mmoukiou
30-03-09, 16:15
Μπούρδες. Αλλάζει χέρια η μπαλίτσα απο τον ένα στον άλο και για HD δε μιλάει κανείς τους. Να δω πότε θα ακούσουμε για hd σε αυτή τη χώρα.

ps. Υπενθημίζω: Αλβανία 4 hd κανάλια με 24ωρη αναμετάδοση. Τα 2 από τα 4 αθλητικά.

Ν'αγιάσει το στόμα σου. Αλλά τι ψάχνουμε? Εδώ, ούτε καν ψηφιακά δεν εκπέμπουν οι σταθμοί. Ούτε καν 16/9. Και στερεοφωνικό ήχο αποκτήσανε πρόσφατα... Μιλάμε είμαστε νεάτερνταλ. Και η nova με την χειρότερη ποιότητα εικόνας παγκοσμίως θέλει 60 ευρώ... Μόνο που τις τηλεορασούλες Χ ιντσών HD τις σπρώξανε μια χαρά στην αγορά. Και όποιος έχει την τύχη/γνώση/δυαντότητα για δορυφορική και bluray player μπορεί να πάρει μια γεύση της συσκευής που αγόρασε. Οι υπόλοιποι μπορούν να τις σπάσουν ελεύθερα, αφού η μετάδοση των ελληνικών σταθμών φαίνεται απαίσια σε αυτές τις οθόνες.

vaspater
30-03-09, 16:20
Eντάξει και εγώ είμαι συνδρομητής του connx tv αλλά μεταξύ όλων των πρωταθλημάτων ακόμα κι αν τα πάρει εγώ πρωτιμώ να βλέπω την αγαπημένη μου ομάδα γιατί είμαι οπαδός.....αυτή θέλω να κερδίζει και δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα της μπάλλας......πώς να το κάνουμε δηλαδή όταν κερδίζει η αγαπημένη μου ομάδα κερδίζει χαίρομαι όταν χάνει τρελαίνομαι τι με νοιάζει δηλαδή τι κάνει η κάθε Βιγιαρεάλ και η Ουέλβα.....δεν κατάλαβα δηλαδή......η πρέζα είναι η δικιά μου ομάδα και όχι οι ξένες όσο καλή μπάλλα και να παίζουν...ούτε οι εθνικές ομάδες μου κάνουν εμένα εγώ μόνο τη δικιά μου ομάδα θέλω.......τέλος.........:p

Antonis_B
30-03-09, 16:34
.......

kover
30-03-09, 20:38
Eντάξει και εγώ είμαι συνδρομητής του connx tv αλλά μεταξύ όλων των πρωταθλημάτων ακόμα κι αν τα πάρει εγώ πρωτιμώ να βλέπω την αγαπημένη μου ομάδα γιατί είμαι οπαδός.....αυτή θέλω να κερδίζει και δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα της μπάλλας......πώς να το κάνουμε δηλαδή όταν κερδίζει η αγαπημένη μου ομάδα κερδίζει χαίρομαι όταν χάνει τρελαίνομαι τι με νοιάζει δηλαδή τι κάνει η κάθε Βιγιαρεάλ και η Ουέλβα.....δεν κατάλαβα δηλαδή......η πρέζα είναι η δικιά μου ομάδα και όχι οι ξένες όσο καλή μπάλλα και να παίζουν...ούτε οι εθνικές ομάδες μου κάνουν εμένα εγώ μόνο τη δικιά μου ομάδα θέλω.......τέλος.........:p

Ευτυχώς για εμάς είστε λίγοι και υπό εξαφάνιση.


Ν'αγιάσει το στόμα σου. Αλλά τι ψάχνουμε? Εδώ, ούτε καν ψηφιακά δεν εκπέμπουν οι σταθμοί. Ούτε καν 16/9. Και στερεοφωνικό ήχο αποκτήσανε πρόσφατα... Μιλάμε είμαστε νεάτερνταλ. Και η nova με την χειρότερη ποιότητα εικόνας παγκοσμίως θέλει 60 ευρώ... Μόνο που τις τηλεορασούλες Χ ιντσών HD τις σπρώξανε μια χαρά στην αγορά. Και όποιος έχει την τύχη/γνώση/δυαντότητα για δορυφορική και bluray player μπορεί να πάρει μια γεύση της συσκευής που αγόρασε. Οι υπόλοιποι μπορούν να τις σπάσουν ελεύθερα, αφού η μετάδοση των ελληνικών σταθμών φαίνεται απαίσια σε αυτές τις οθόνες.

Έχω sky+HD αγγλικό αλλά κλαίγομαι γιατί σας δουλεούν και μαζί με εσάς τη μάνα μου το πατέρα μου και την αδερφή μου που πληρώνουν 58 ευρώ!!! το μήνα για να βλέπουν τη πετρούλα που μόλις τελείωσε σε ποιότητα εικόνας που είναι χειρότερη και απο τη σαβούρα που έχουν για περιεχόμενο.

vaspater
30-03-09, 22:47
Άμα είμασταν λίγοι φίλε η nova θα είχε βαρέσει φαλιμέντο......όσο όμως παίρνει την superlague ότι και να κάνουν οι άλλοι θα έρχονται δεύτεροι και καταιδρωμένοι.....εγώ δεν είπα ότι δεν βλέπω καθόλου παιχνίδια από το εξωτερικό......απλά δεν μου κάνει το αχ ρε παιδί μου.....άμα μου κόψεις όμως την ζωντανή μετάδοση της δικιάς μου ομάδας εκεί είναι κάτι που νιώθω αμέσως ότι μου λείπει......:whistle:

eddiedimitris
30-03-09, 23:33
Αν θελει το conx-tv να γινει πραγματικα ελκυστικο θα πρεπει να αγγιξει καποια στιγμη ενα κομματι απο champions league-superleague και ισως μπασκετ.Εστω και καποιους λιγους αγωνες να παρει απο αυτα θα ειναι πολυ σημαντικο.Αλλα μαλλον για συντομα φαινεται δυσκολο...

Rebel Scum
31-03-09, 00:20
Βασικά αυτο που θα με έλκυε πολύ στο connx-tv θα ήταν κατι αντιστοιχο με το On Rec στο on tv (χωρίς τα υπόλοιπα χάλια της ΟΝ). Το ότι κράταγε γραμμένο το πρόγραμμα για 3 ημέρες ήταν απίστευτα χρήσιμο...από ότι γράφτηκε εδώ υπάρχουν νομικοί περιορισμοί, απλα΄το αναφέρω σαν κάτι που θα έκανε κάποια διαφορά.

mmoukiou
31-03-09, 00:22
Ευτυχώς για εμάς είστε λίγοι και υπό εξαφάνιση.



Έχω sky+HD αγγλικό αλλά κλαίγομαι γιατί σας δουλεούν και μαζί με εσάς τη μάνα μου το πατέρα μου και την αδερφή μου που πληρώνουν 58 ευρώ!!! το μήνα για να βλέπουν τη πετρούλα που μόλις τελείωσε σε ποιότητα εικόνας που είναι χειρότερη και απο τη σαβούρα που έχουν για περιεχόμενο.

---Οff topic---
Ναι σιγά να μην έχω sky HD. Με κιάλια μπορεί και να έχω δει λίγα δευτερόλεπτα. Μόνο connx έχω και πολύ μου είναι. Με την ελπίδα να βάλει και τα άλλα ελληνικά κανάλια, γιατί η κεραία μου είναι για τα μπάζα. Όχι πως καίγομαι κιόλας. Αλλά nova δεν βάζω που να με βασανίσουν. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος και έχεις και τους τα σκας και σε ενοχλεί που γκρινιάζω με γειά σου με χαρά σου...

Τέλος το Off topic..

subzer0
31-03-09, 00:41
Προκριματικά Μουντιάλ απ' το Conn-X
Δύο αγώνες για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2010 θα δείξει το Conn-X TV του ΟΤΕ την Τετάρτη. Στις 21.30 το Αυστρία-Ρουμανία και στις 23.30 (σε "κονσέρβα") το Δανία-Αλβανία.
http://www.gazzetta.gr/content/view/29564/73/

Στο ίδιο κείμενο το gazzetta.gr κάνει πάλι λόγο για την αποκάλυψη που είχε σχετικά με τα δικαιώματα της Primera Division και την "μετακόμιση" της σε ΣΚΑΙ και ΟΤΕ.
Ένας από τους 2 ( gazzetta.gr ή Σέντρα FM δεν θα δικαιωθεί).

Spanos
31-03-09, 00:52
Eντάξει και εγώ είμαι συνδρομητής του connx tv αλλά μεταξύ όλων των πρωταθλημάτων ακόμα κι αν τα πάρει εγώ πρωτιμώ να βλέπω την αγαπημένη μου ομάδα γιατί είμαι οπαδός.....αυτή θέλω να κερδίζει και δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα της μπάλλας......πώς να το κάνουμε δηλαδή όταν κερδίζει η αγαπημένη μου ομάδα κερδίζει χαίρομαι όταν χάνει τρελαίνομαι τι με νοιάζει δηλαδή τι κάνει η κάθε Βιγιαρεάλ και η Ουέλβα.....δεν κατάλαβα δηλαδή......η πρέζα είναι η δικιά μου ομάδα και όχι οι ξένες όσο καλή μπάλλα και να παίζουν...ούτε οι εθνικές ομάδες μου κάνουν εμένα εγώ μόνο τη δικιά μου ομάδα θέλω.......τέλος.........:p


Απόλυτα σωστός

Babakliaris
31-03-09, 01:42
Βασικά αυτο που θα με έλκυε πολύ στο connx-tv θα ήταν κατι αντιστοιχο με το On Rec στο on tv (χωρίς τα υπόλοιπα χάλια της ΟΝ). Το ότι κράταγε γραμμένο το πρόγραμμα για 3 ημέρες ήταν απίστευτα χρήσιμο...από ότι γράφτηκε εδώ υπάρχουν νομικοί περιορισμοί, απλα΄το αναφέρω σαν κάτι που θα έκανε κάποια διαφορά.
Υπομονή και μην ξεχνάμε οτι η υπηρεσία είναι ακόμη σε πιλοτικό στάδιο και δεν έχει ολοκληρωθεί ούτε το 50% απο αυτό που μπορεί να προσφέρει ή θα προσφέρει στο μέλλον ;)

kover
31-03-09, 07:29
Άμα είμασταν λίγοι φίλε η nova θα είχε βαρέσει φαλιμέντο......όσο όμως παίρνει την superlague ότι και να κάνουν οι άλλοι θα έρχονται δεύτεροι και καταιδρωμένοι.....εγώ δεν είπα ότι δεν βλέπω καθόλου παιχνίδια από το εξωτερικό......απλά δεν μου κάνει το αχ ρε παιδί μου.....άμα μου κόψεις όμως την ζωντανή μετάδοση της δικιάς μου ομάδας εκεί είναι κάτι που νιώθω αμέσως ότι μου λείπει......:whistle:

Μα εκεί είμαστε τώρα. Τα επόμενα δυό χρόνια, το πιο πιθανό είναι να μην υπάρχει νόβα. Σου ξαναλέω είστε λίγοι αυτοί που γουστάρουν να βλέπουν γήπεδα χωράφια και παίχτες της πλάκας με οπαδούς της πλάκας. Δε συντηρείτε εσείς το νόβα ,ειδικά απο τη στιγμή που ο Ολυμπιακός είναι στο νετ (η μόνη ίσως έδρα που μπορεί σε καλή μέρα να παιχτεί όμορφη μπάλα).


---Οff topic---
Ναι σιγά να μην έχω sky HD. Με κιάλια μπορεί και να έχω δει λίγα δευτερόλεπτα. Μόνο connx έχω και πολύ μου είναι. Με την ελπίδα να βάλει και τα άλλα ελληνικά κανάλια, γιατί η κεραία μου είναι για τα μπάζα. Όχι πως καίγομαι κιόλας. Αλλά nova δεν βάζω που να με βασανίσουν. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος και έχεις και τους τα σκας και σε ενοχλεί που γκρινιάζω με γειά σου με χαρά σου...

Τέλος το Off topic..

Μα δε διαφωνούμε πουθενά. Αν τα 52 ευρώ (49 λύρες) το μήνα είναι σκάσιμο, συγνώμη αλλά τα δουλεύω και δε τα έκλεψα απο κανέναν και ούτε σου γκρίνιαξα πουθενά ούτε με ενόχλησε που γκρινιάζεις. Αμά δε γκρινιάξει κόσμος HD και 16/9 και ψηφιακά κανάλια δε θα δούμε ποτέ. Τεσπά ένα point ήθελα να κάνω με το θέμα HD και τα νέα iptv που ντρέπονται και να σκεφτούν αυτή τη τεχνολογία και τίποτα παραπάνω. Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του.

mmoukiou
31-03-09, 09:17
Μα δε διαφωνούμε πουθενά. Αν τα 52 ευρώ (49 λύρες) το μήνα είναι σκάσιμο, συγνώμη αλλά τα δουλεύω και δε τα έκλεψα απο κανέναν και ούτε σου γκρίνιαξα πουθενά ούτε με ενόχλησε που γκρινιάζεις. Αμά δε γκρινιάξει κόσμος HD και 16/9 και ψηφιακά κανάλια δε θα δούμε ποτέ. Τεσπά ένα point ήθελα να κάνω με το θέμα HD και τα νέα iptv που ντρέπονται και να σκεφτούν αυτή τη τεχνολογία και τίποτα παραπάνω. Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του.

Sorry, παρανόησα. Συμφωνώ μαζί σου :oneup:. Την προηγούμενη διατύπωση δεν την κατάλαβα καλά.

Rebel Scum
31-03-09, 10:20
Υπομονή και μην ξεχνάμε οτι η υπηρεσία είναι ακόμη σε πιλοτικό στάδιο και δεν έχει ολοκληρωθεί ούτε το 50% απο αυτό που μπορεί να προσφέρει ή θα προσφέρει στο μέλλον ;)

Μακάρι να είναι έτσι και να μην υπάρχουν νομικοί περιορισμοί (αναρωτιέμαι η ΟΝ πως το κάνει).

Όπως και να έχει το μέλλον είναι εκεί και πιστέυω παρόλες τις ελλείψεις τύπου HD δε θα αργήσουμε να δούμε ένα αξιόλογο πακέτο...κάπως έτσι γίνεται πάντα εδώ , κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου και μετά τρέχουμε να προλάβουμε.

Spanos
31-03-09, 13:04
Μα εκεί είμαστε τώρα. Τα επόμενα δυό χρόνια, το πιο πιθανό είναι να μην υπάρχει νόβα. Σου ξαναλέω είστε λίγοι αυτοί που γουστάρουν να βλέπουν γήπεδα χωράφια και παίχτες της πλάκας με οπαδούς της πλάκας. Δε συντηρείτε εσείς το νόβα ,ειδικά απο τη στιγμή που ο Ολυμπιακός είναι στο νετ (η μόνη ίσως έδρα που μπορεί σε καλή μέρα να παιχτεί όμορφη μπάλα).



Ποδόσφαιρο και μπάσκετ είχαν την «τιμητική» τους την περασμένη Κυριακή στέλνοντας στις πρώτες θέσεις τηλεθέασης ΝΕΤ και ΑΝΤ-1 που μετέδωσαν αντίστοιχα τις αναμετρήσεις Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού στα δύο αθλήματα. Το ποδόσφαιρο βρέθηκε στην κορυφή της δεκάδας της AGB, καθώς την αναμέτρηση των «αιωνίων» παρακολούθησαν κατά μέσο όρο 1.413.000 τηλε-φίλαθλοι κι ακολούθησε η μπασκετική τους κόντρα που καθήλωσε στους καναπέδες τους 802.000 τηλεθεατές.

http://archive.enet.gr/online/online_text/c=113,dt=04.03.2009,id=71195524


Σάρωσε και τηλεοπτικά ο Παναθηναϊκός. Η αναμέτρηση της ελληνικής ομάδας στο Μιλάνο κόντρα στην Ίντερ τράβηξε το ενδιαφέρον των τηλεθεατών. Ο αγώνας έφτασε ακόμα και το 46.8% τηλεθέασης, ενώ και η εκπομπή που ακολούθησε τα πήγε πολύ καλά φτάνοντας το 27.7%.

http://www.cosmo.gr/ArtsEnt/Hellas/222034.html

Επίσης μη ξεχνάμε τον ΠΑΟΚ που, τον Άρη, την ΑΕΚ αλλα και ομάδες που εκπροσωπούν περιοχές όπως ο Ατρόμητος, ο Πανιώνιος, ο Εργοτέλης, η Λάρισσα που ολοι στήνονται μπροστά απο την τηλεόραση να δούν τον αγώνα της ομάδας τους.

Πότε αγώνας ξένου πρωταθλήματος εφτασε να έχει την τηλεθέαση ενός ΠΑΟ - ΟΣΦΠ, ενός Αρης - ΠΑΟΚ;

Babakliaris
31-03-09, 13:53
Επίσης μη ξεχνάμε τον ΠΑΟΚ που, τον Άρη, την ΑΕΚ αλλα και ομάδες που εκπροσωπούν περιοχές όπως ο Ατρόμητος, ο Πανιώνιος, ο Εργοτέλης, η Λάρισσα που ολοι στήνονται μπροστά απο την τηλεόραση να δούν τον αγώνα της ομάδας τους.

Πότε αγώνας ξένου πρωταθλήματος εφτασε να έχει την τηλεθέαση ενός ΠΑΟ - ΟΣΦΠ, ενός Αρης - ΠΑΟΚ;
Δηλαδή πιστεύεις οτι εάν ήταν ελεύθερα τα ξένα πρωταθλήματα και η νόβα είχε μόνο την Superleague ο κόσμος δεν θα παρακολουθούσε Ισπανία,Αγλλία ή Ιταλία? Εγώ πιστεύω οτι σε όποιον πραγματικά αρέσει το ποδόσφαιρο και δεν το βλέπει τόσο οπαδικά δεν θα είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει οτι κανείς δεν θα έβλεπε τα ελληνικά ματς, απλώς από την στιγμή που σου παρέχεται κάτι ελεύθερα (ή σε μια λογική τιμή) τότε γιατί όχι (αφού είναι και ποιοτικότερο του εγχωρίου στην πλειοψηφία του).

Spanos
31-03-09, 14:10
Δηλαδή πιστεύεις οτι εάν ήταν ελεύθερα τα ξένα πρωταθλήματα και η νόβα είχε μόνο την Superleague ο κόσμος δεν θα παρακολουθούσε Ισπανία,Αγλλία ή Ιταλία? Εγώ πιστεύω οτι σε όποιον πραγματικά αρέσει το ποδόσφαιρο και δεν το βλέπει τόσο οπαδικά δεν θα είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει οτι κανείς δεν θα έβλεπε τα ελληνικά ματς, απλώς από την στιγμή που σου παρέχεται κάτι ελεύθερα (ή σε μια λογική τιμή) τότε γιατί όχι (αφού είναι και ποιοτικότερο του εγχωρίου στην πλειοψηφία του).

Σίγουρα θα κάτσουν κάποιοι να δούνε ένα καλό μάτς αλλα η τηλεθέαση (έσοδα) ποτέ δε πρόκειται να φτάσει στα μεγάλα επίπεδα, ούτε θα δείς κόσμο να πάει να κάτσει στην καφετέρια απο νωρίς, να μαζευτεί στο σπίτι και να παρατήσει τη γκόμενα για να δεί το ισπανικό. Το connx tv πάντως δεν είναι ελεύθερο, δε καλύπτει ολη την Ελλάδα και δε πιάνει τις παραπάνω κατηγορίες "μάζας" γιατί δεν είναι εύκολα προσβάσιμο, ουσιαστικά αποτελεί υπηρεσία "ψαγμένων".

Babakliaris
31-03-09, 22:06
Σίγουρα θα κάτσουν κάποιοι να δούνε ένα καλό μάτς αλλα η τηλεθέαση (έσοδα) ποτέ δε πρόκειται να φτάσει στα μεγάλα επίπεδα, ούτε θα δείς κόσμο να πάει να κάτσει στην καφετέρια απο νωρίς, να μαζευτεί στο σπίτι και να παρατήσει τη γκόμενα για να δεί το ισπανικό. Το connx tv πάντως δεν είναι ελεύθερο, δε καλύπτει ολη την Ελλάδα και δε πιάνει τις παραπάνω κατηγορίες "μάζας" γιατί δεν είναι εύκολα προσβάσιμο, ουσιαστικά αποτελεί υπηρεσία "ψαγμένων".
Μα ούτε και η Nova είναι ελεύθερη και σύμφωνα με την κοινή λογική όλοι όσοι έχουν διαθέσιμο το ADSL2+ θα μπορούν να το ενσωματώσουν (εννοείται με το πακέτο conn-x). Ο ΟΤΕ ως στόχο (λογικά) θα έχει να διαδοθεί όπως και το DSL. Άλλωστε σκεφτείτε πόσοι είχαν DSL πριν 5 χρόνια.
Έπειτα υπηρεσίες με πάγιο (Conn-x TV, Nova κτλ) δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να εχουν διαφημίσεις (μήπως δεν φτάνει που μας τα παίρνουν ήδη? :) ). Πάντως συμφωνώ οτι δεν είναι 100% διαθέσιμο σε όλους αλλά και πάλι ούτε το τηλέφωνο ούτε η τηλεόραση πριν πόσα χρόνια απευθυνόταν στην "μάζα" και τώρα βλέπουμε πως κατάντησε ;)

subzer0
01-04-09, 02:37
Στα 4.5 εκ.ευρώ η Πριμέρα
Πανάκριβα ήταν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν που απέκτησαν ο ΟΤΕ και ο ΣΚΑΙ. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως το "μαλλί" έφτασε στα 4.5 εκ. ευρώ. Καθόλου λίγα...
http://www.gazzetta.gr/content/view/29663/73/


Από την ίδια στήλη που αποκάλυψε και την είδηση οτι η Primera Division πάει σε ΟΤΕ και ΣΚΑΙ.
Καλά λεφτά , δεν μπορώ να πω.

Zer0c00L
01-04-09, 03:00
καλη κινηση

βλεπω χλωμη την FORTHNET-NOVA γιατι δεν βλε[ω δικαιολογια για να πληρωνει κανεις κοντα τα 60 ευρω της συνδρομης (φουλ πακετο)

αλλα εχω μια απορια και θελω να ρωτησω κατι μηπως αυτο ομως θα εχει το μειονεκτημα να μπουκωσουν τα DSLAM και να αρχισουμε να φωναζουμε παλι για χαμηλες ταχυτητες κτλ.? δεν λεω καλη η IPTV αλλα τα συστηματα εδω στην ελλαδα νομιζω δεν το σηκωνουν ακομα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.