PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑREA STATISTICS.



antonis4
29-03-09, 21:33
Γεια χαρα σε ολους,

Ειμαι συνδρομητης forthnet αλλα ετοιμάζομαι να την κανω....

Μενω Ν.Ηρακλειο και ανηκω dslam N.Iωνιας. Ειμαι κοντα στην Μ.Αντυπα και στο δρομο που είναι το "ΣΤΕΚΙ" (οι μπιφτεκαδες της ευρυτερης περιοχης το ξερουν φανταζομαι).

Υπαρχει κανένας εδω κοντα να μου δωσει στατιστικα και εντυπώσεις απο Connx?

Eυχαριστω....

therion
30-03-09, 15:49
Και εγω εκει που μενεις εσυ μενω!Αν εισαι κοντα στο στεκι,δηλαδη απο Μποποτινου μερια,οι ταχυτητες φτανουν το πολυ 12mbit.Eγω που μενω πανω στην μαρινου αντυπα,προς την ιμακο,οι ταχυτητες ειναι αθλιες.Πιανεις το πολυ μεχρι 5 μβιτ,για αυτο αλλωστε εχω βαλει την 4αρα.Για να μην πληρωνω τσαμπα 8 αρα.Ο θειος μου πχ που μενει κοντα στο στεκι πιανει περιπου 11 με 12 μBit,αλλα συνιθως 9Mbit Μεσο ορο.Ενας αλλοσ γνωστοσ μου στον ιδιο δρομο,εχει βαλει 8αρα και πιανει 6 με 7 το πολυ.Οση μενουν κοντα στην πλατεια του ηρακλειου πιανουν καλες ταχυτητες!

djvalt
30-03-09, 16:44
παιδια καλησπέρα, να ρωτησω κι εγω εδω να μην ανοιγω νέο θέμα

από βδομαδα μετακομιζω Ν.Ιωνία (παραλληλα Κασταμονης, μεταξυ Ταχυδρομείου κ Παζαροπουλου για οσους ξερουν την περιοχη)
θα προτιμησω connx λόγω οτι το ιντερνετ το θελω κατα 90% για online gaming και συνεπως λόγω καλυτερων ping απ'ότι σας διαβαζω στα θέματα.
Υπάρχει καποιος κοντα να μαθω για ταχυτητες; Εχω διαβασει οτι το dslam ειναι πολύ μακρια, κάπου στη Ηρακλειου
Συμφερει να βαλω 24αρα η να επιλέξω 8αρα;

ευχαριστω !!

antonis4
30-03-09, 16:46
Πας για 8αρα....

........Auto merged post: antonis4 πρόσθεσε 0 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και εγω εκει που μενεις εσυ μενω!Αν εισαι κοντα στο στεκι,δηλαδη απο Μποποτινου μερια,οι ταχυτητες φτανουν το πολυ 12mbit.Eγω που μενω πανω στην μαρινου αντυπα,προς την ιμακο,οι ταχυτητες ειναι αθλιες.Πιανεις το πολυ μεχρι 5 μβιτ,για αυτο αλλωστε εχω βαλει την 4αρα.Για να μην πληρωνω τσαμπα 8 αρα.Ο θειος μου πχ που μενει κοντα στο στεκι πιανει περιπου 11 με 12 μBit,αλλα συνιθως 9Mbit Μεσο ορο.Ενας αλλοσ γνωστοσ μου στον ιδιο δρομο,εχει βαλει 8αρα και πιανει 6 με 7 το πολυ.Οση μενουν κοντα στην πλατεια του ηρακλειου πιανουν καλες ταχυτητες!

Το τηλεφωνο σου ξεκινα απο 210-28......?
Αν ναι πεφτεις Ηρακλειο και γι αυτο εισαι χαμηλα.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.