PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με firefox και google chrome



nekronomikon
29-03-09, 23:07
ξαφνικά σήμερα ο firefox δεν ανοιγει και λεει "google chrome registration fail " τι εγεινε και τα επεξε ετσι ξαφνηκα?

deniSun
30-03-09, 11:40
Προφανώς τα έκανες μαντάρα...
Βάλε ένα browser και μην κάνεις δοκιμές με νεοσύστατα προγράμματα.
Εκτός αν έχεις υπολογιστή για δοκιμές.
Στον ΗΥ που δουλεύουμε δεν βάζουμε ότι να είναι.

nekronomikon
31-03-09, 00:53
Προφανώς τα έκανες μαντάρα...
Βάλε ένα browser και μην κάνεις δοκιμές με νεοσύστατα προγράμματα.
Εκτός αν έχεις υπολογιστή για δοκιμές.
Στον ΗΥ που δουλεύουμε δεν βάζουμε ότι να είναι.

μόνο τον firefox χρησιμοποιώ και τον ie7 για χρίση των windows . γιαυτό μου έκανε εντύπωση αυτό το πρόβλημα.

crypter
31-03-09, 00:59
Τι ηταν το τελευταιο που εγκατεστησες η εβαλες στο συστημα πριν εμφανιστει το λαθος; Σκαναρες και για ιους σε safe mode;

nekronomikon
01-04-09, 00:19
και σκαν έκανα με nod και spyboot και τίποτα δεν εγκατέστησα. τελικά έβγαλα τον firefox 3.08 και έβαλα τον 3.1 beta firefox και δεν το κάνει αυτό. μου φάνηκε όμως πολύ παράξενο έτσι από το πουθενά να μου λέει για το google chrome που είναι κάτι διαφορετικό από firefox. εντελώς κουφό μου φάνηκε γιαυτό απόρησα.

nnn
01-04-09, 20:21
Μάλλον χάλασε το profile σου για αυτό.

markos26
02-04-09, 00:11
Οι beta εκδοσεις δεν ειναι για δουλεια, αλλα για δοκιμη. Προφανώς κάποιο bug της beta εκδοσης του Firefox προκαλεσε το προβλημα.

Ξαναπέρνα την 3.0.8 εκδοση

nekronomikon
03-04-09, 23:03
το πρόβλημα παρουσιάστηκε στον 3.08 firefox και αναγκάστηκα να κατεβάσω την beta έκδοση του firefox και παίζει μια χαρά η java. ποιος ο λόγος να ξαναβάλω την προηγούμενη έκδοση αφού δεν έχω προς το παρόν πρόβλημα?

Hannibal
05-04-09, 12:18
οκ τελεταία η αλεπού κάνει κάτι πολύ περίεργα,σε pc που υπάρχει μόνο mozilla και οχι ο chrome βγάγει μήνυμά ότι "Το αρχείο jar:file:///C:/Program Files/Mozilla Firefox/chrome/el.jar!/locale/browser-region/region.propertiesel.start2.mozilla.com δεν βρέθηκε. Ελέγξτε τη διαδρομή και προσπαθήστε ξανά." το παράξενο είναι οτι υπάρχει φάκελος chrome στο φάκελο εγκατάστασης του μοζίλα, με re-install λύθηκε αλλα το σίγουρο είναι οτι κάτι πάιζει με mozilla & chrome :hmm: :hmm:

crypter
05-04-09, 14:09
Αλλο ο φακελος chrome του mozilla και αλλο ο browser. Το οποιο προβλημα δεν ωφειλεται στην ταυτοχρονη υπαρξη του chrome στο συστημα. Απλα καποιο αρχειο του firefox ειχε φθαρει-καταστραφει και ξαναεγκατασταθηκε με το re-install. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.