PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη της ΙP



jose
30-12-05, 15:58
εχω Αdsl της HOL και χρεισιμοποιω το FRITZ BOX, ηθελα να μαθω αν γινεται να αλλαζω την IP μου οποτε θελω και πως γινεται ??

εχω βγαλει το modem απο το ρευμα και παλι μου δινει την ιδια!!
υποψην δεν εχω σταθερη IP ! Το θεμα ειναι να μπορεσω να την αλλαξω οποτε εγω θελω!!

thanks

jose
30-12-05, 16:08
να πω επεισης οτι δεν εχω dynamic συνδεση!!

Νικαετός
30-12-05, 16:42
Αφού δεν έχεις dynamic , πώς θα την αλλάξεις ?? (Ή μήπως εννοείς πως δεν έχεις static ?)

Μας μπέρδεψες τελικά !

gravis
30-12-05, 16:45
να πω επεισης οτι δεν εχω dynamic συνδεση!!

εχω Αdsl της HOL και χρεισιμοποιω το FRITZ BOX, ηθελα να μαθω αν γινεται να αλλαζω την IP μου οποτε θελω και πως γινεται ??

εχω βγαλει το modem απο το ρευμα και παλι μου δινει την ιδια!!
υποψην δεν εχω σταθερη IP ! Το θεμα ειναι να μπορεσω να την αλλαξω οποτε εγω θελω!!

thanks

Με μπερδεψες λιγο, την μια λες δεν εχεις σταθερη ΙP, μετα λες δεν εχω dynamic συνδεση (αρα static).
Bασικα εαν δεν εχεις κανει συνδρομη static IP σε Provider τοτε δεν εχεις σταθερη IP. Eαν εχεις dynamic συνδεση , οπως οι πλειοψηφια ,τοτε αυτην αλλαζει ανα καποια χρονικα διαστημα. Aν θες να αλλαξει η IP τοτε το βγαζεις το ρουτερ απο το ρευμα οπως και εκανες, υπαρχει η πιθανοτητα παλι ο Provider να σου δωσει την ιδια IP, Οποτε ξαναβγαλτω απο το ρευμα..
Τωρα εαν εχεις στατικη IP ,τοτε η ΙP ειναι συγκεκριμενη και δεν εχεις δικαιωμα να την αλλαξεις..βεβαια ενα τηλεφωνημα στον provider για να ρωτησεις για την αλλαγη της static IP δεν θα ηταν και ασχημα.

jose
30-12-05, 19:01
ναι sorry παιδια dynamic συνδεση!!

nnn
31-12-05, 00:26
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=431872&postcount=61
thanks to ZORO.

@ ADSLgr.com All rights reserved.