PDA

Επιστροφή στο Forum : Ουτε τηλέφωνο, ούτε ιντερνετ!



takiskgr
31-03-09, 21:11
Είπα κι εγω ν αλλάξω πάροχο να δω φως! Εφυγα από τον Τέλλη να πάω κατά HOL μεριά.
Τωρα θα μου πεις τι είδες ?
Τίποτα μέχρι στιγμής!
Ενω στην αρχή είχα τηλ. μόνο για να πάρω (σσ. όταν με καλούσαν δε χτυπούσε) τώρα δεν έχω καθόλου. Δε συζητάμε για ποιότητα... ίσα που άκουγα με κλειστό το ένα αφτί και το άλλο κολημένο στο ακουστικό.
Τώρα απο ιντερνετ επίσης τίποτα.
Συγχρονίζει η γραμμή αλλά δεν ανοίγουν σελιδες.
Δεν έχω παράπονο.. Τηλέφωνο με παίρνουν (σσ. οι άλλοι 5 μήνες δε με πήραν).
Αλλά δε θέλω τηλεπαρέα. Υπηρεσίες θέλω! :evil:

guzel
31-03-09, 21:13
ανεβασε τα στατιστικα της γραμμης σου απο το netfaster

takiskgr
31-03-09, 21:36
Δεν μπορώ γιατί δεν έχω ιντερνετ εκει.
Πάντως θυμαμαι ότι είναι att 22 kai snr 9.

mondeo
31-03-09, 21:46
Κάνε λίγο υπομονή μέχρι να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση της γραμμής σου.Σήμερα ενεργοποιήθηκες;

georgep138
01-04-09, 00:42
Είπα κι εγω ν αλλάξω πάροχο να δω φως! Εφυγα από τον Τέλλη να πάω κατά HOL μεριά.
Τωρα θα μου πεις τι είδες ?
Τίποτα μέχρι στιγμής!
Ενω στην αρχή είχα τηλ. μόνο για να πάρω (σσ. όταν με καλούσαν δε χτυπούσε) τώρα δεν έχω καθόλου. Δε συζητάμε για ποιότητα... ίσα που άκουγα με κλειστό το ένα αφτί και το άλλο κολημένο στο ακουστικό.
Τώρα απο ιντερνετ επίσης τίποτα.
Συγχρονίζει η γραμμή αλλά δεν ανοίγουν σελιδες.
Δεν έχω παράπονο.. Τηλέφωνο με παίρνουν (σσ. οι άλλοι 5 μήνες δε με πήραν).
Αλλά δε θέλω τηλεπαρέα. Υπηρεσίες θέλω! :evil:

Και γιατί μας τα γράφεις όλα αυτά ???
Υπάρχει περίπτωση να σου λύσει το πρόβλημά σου κάποιο μέλος του adslgr.com

Και πες μας σε παρακαλώ πως γίνεται να είσαι και Tallas και hol συγχρόνως ???

johnvam
01-04-09, 01:08
Αν ενεργοποιήθηκες σήμερα, δώσε λίγο χρόνο...

takiskgr
01-04-09, 10:53
Και πες μας σε παρακαλώ πως γίνεται να είσαι και Tallas και hol συγχρόνως ???

Δεν ξέρω αλλά ούτε και στη hol ξέρουν.
Τους λές βρε παιδιά πως γίνεται να είμαι στη hol και να μπαίνω με κωδικούς τελλας ?
Μου λέει αυτό δε γίνεται.
Έλα μου όμως που γίνεται.. δηλαδή γινόταν γιατί τώρα ούτε αυτό γίνεται εδώ και 2 μέρες



Αν ενεργοποιήθηκες σήμερα, δώσε λίγο χρόνο...

Εχω ενεργοποιηθεί από το Σάββατο.

mondeo
01-04-09, 21:31
Δεν ξέρω αλλά ούτε και στη hol ξέρουν.
Τους λές βρε παιδιά πως γίνεται να είμαι στη hol και να μπαίνω με κωδικούς τελλας ?
Μου λέει αυτό δε γίνεται.
Έλα μου όμως που γίνεται.. δηλαδή γινόταν γιατί τώρα ούτε αυτό γίνεται εδώ και 2 μέρες




Εχω ενεργοποιηθεί από το Σάββατο.

Κι όμως υπάρχει εξήγηση.Στην HOL στο ιδιόκτητο έχουν απενεργοποιήσει το authentication και μπορεί κάποιος να συνδεθεί ακόμα και χωρίς user,pass ή ακόμα και με οποιαδήποτε.Μου έτυχε πρόσφατα,δεν το λέω στο ντούκου.Ρούτερ με κωδικούς Forthnet δούλεψε άψογα στην Hol.Γιά να δεις λοιπόν πραγματικά σε ποιό δίκτυο είσαι έμπα στο www.speedtest.net και στο τέλος θα δεις αμέσως την IP και τον ISP σου.

linuxangel
01-04-09, 23:58
πάντως στη hol τρέχουν όλα κανονικότατα με Username guest@hol.gr και password : guest. Τουλάχιστον μέχρι να πάρεις τον κωδικό ενεργοποίησης, να έχεις Internet.

DaveMurray
02-04-09, 00:06
υπάρχει και το guest@adsl.gr που δουλεύει :whistle:

takiskgr
03-04-09, 15:02
Επί μια εβδομάδα το ίδιο έργο! Μου σπάσανε τη HOLH!!!

"Είστε σε πιλοτική λειτουργία και σας κάνουμε τις απαραίτητες ρυθμίσεις! "
Ποιες είναι αυτές ? δεν ξέρω..
Ζήτησα εγώ να γίνω πιλότος ?
Η ουσία μία, ούτε τηλ, ούτε ιντερνετ.
Αυτό που ξέρω ότι με άλλους κωδικούς συνδεόμουν κανονικά, άρα θέμα γραμμής δεν υπάρχει.
Δεν έχω παράπονο, τηλ με έπαιρναν, αλλά απλά για να δηλώσουν βλάβη!
Πράγμα που το είχα κάνει ήδη!
Αυτό λέγεται τεχνική υποστήριξη ?
Ετσι λοιπόν έκανα μια καταγγελία της σύμβασης, γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση.
Υποτιμούν τη νοημοσύνη μας νομίζω!

Αντε να δούμε τι θα γίνει και με τον επόμενο...

P.S. Για όποιον κάνει θέμα για τον πάροχο που αναφέρω στο profile μου, μόλις καταλήξω σε κάποιον θα το ενημερώσω.

takiskgr
03-04-09, 15:04
Διέκοψα στο καπάκι και τέλος!
Δε θα παίζω άλλο!

baskon
03-04-09, 15:14
Αφου δεν αντεχες αλλο καλα εκανες και εκανες διακοπη. Λίγο υπομονη ηθελε βεβαια όπως ολοι οι εναλλακτικοι συνηθως και μετα μαλλον θα δουλευε καλα .
Αυτο που δε καταλαβαινω ειναι γιατι ενω υπηρχε ηδη θεμα που το ειχες ανοιξει με 10 απαντησεις ανοιξες και δευτερο? Δε χρειαζοταν.Μας ανεφερες στο αλλο το ολο στορυ και οτι εκανες διακοπη:cool: . >Απλα για το τυπικο μερος το λεω γιατι τωρα τα 2 νεοτερα θεματα στο φορουμ της Hol εχουν ακριβως το ιδιο θεμα απο τον ιδιο χρηστη :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.